-
PROHARDVER!
ASUSTO NAS összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
gekkoXT #4728 üzenetére
Létezik, igaz csak említés szintjén, a boltokban csak 2.5-es ill. 10Gbites switchekkel találkoztam.
-
-
válasz
DroiDMester #4687 üzenetére
Nem felesleges. Csendes
-
-
-
-
válasz
Sanyi.mTs #4671 üzenetére
Nem ismerem a Synology megoldását, de n+1 független gyártó mentőprogramja képes arra, hogy pendrive-ról indítva a gépet, visszatöltse a (lemezkép)mentést a NAS-ról.
-
A problémádra talán tudnak megoldást adni a [email protected] címen is. Ezt talán az összefoglalóba is bele lehetne tenni, ha jól tudom Ők a magyar márkaszerviz.
Tipp: https://www.nas-szerviz.hu/hu/ Nincs velük tapasztalatom, Google első találat, de jó vastagon fog a ceruzájuk!
-
válasz
Sanyi.mTs #4663 üzenetére
1. Mindhárom nagy gyártó (Asusor, Synology, Qnap) ~ 10 éven át támogatja az eszközök biztonsági frissítését.
2. Ha jól rémlik nem adnak ki minden évben új eszközt, a sajtó oldalon visszapörgetve láthatod az újabb eszközök megjelenését.
3. Szerintem nem tévedek nagyot, ha azt mondom támogatja a Spotify-tMivel van HDMI kimenete, erősítőre/TV-re kötve meghallgathatod a kedvenceidet. Pl. Ha nincs okos TV-d, vagy csak egy monitorra dugod rá, jó alternatíva lehet ezek "felokosítása".
4. 6404? Én nem találok ilyet. Ha neked megér annyit a kinézete, véd azt.
Miért ne lehetne PC-ről menteni? Még a kérdés felvetését sem értem. Az Asustore-nak is van Windows-os mentő programja, de bármelyik másik megoldást is kiszolgál, hiszen az SMB/(S)FTP/NFS szolgáltatások ugyanúgy elérhetőek, beállíthatóak. -
-
-
válasz
DroiDMester #4637 üzenetére
Egy NFS megosztás kezelésére? Bár nem írta mennyi felhasználója, lesz, erre "bármi" megteszi.
Amúgy abban igazad van, hogy nem két here/hónapra választunk NAS-t, így nem baj ha van benne tartalék. Az adatbiztonságról/rendelkezésre állásról, és későbbi bővíthetőségről sem esett szó. -
válasz
gekkoXT #4633 üzenetére
Ahogy a táblázatból is látszik, vannak eltérések. A piros X-el jelölt módokban nem emelkedik a sávszélesség, kizárólag az üzembiztonságot növeli.
A Linux kernel bonding modulja a következő módokon működhet:
1. Round Robin
A csomagokat Round Robin algoritmussal küldi a rendelkezésre álló interfészeken, így valósítva meg az erőforrás-eloszlást, és a hibatűrést.2. Active Backup
Ha az elsődleges interfész kiesik, a szolga interfész automatikusan átveszi a helyét, és leklónozza a MAC címét is. Csak hibatűrést eredményez. Nincs szükség a Switch konfigurálásra.3. Balance XOR
Minden egyes szolgához hozzárendel egy cél MAC címet és csak annak küld adatot ((forrás MAC) XOR (cél MAC)) így valósítva meg az erőforrás-eloszlást, és a hibatűrést.4. Broadcast
Minden szolga kiküldi az összes adatot, hibatűrést eredményez.5. 802.3ad
A klasszikus IEEE 802.3ad dinamikus link aggregation. Szükség van arra, hogy a Switch képes legyen LACP protokoll használatára. Majd a protokoll segítségével lekommunikálja a adatküldés lehetőségeit.Forrás: [link]
Ahogy donat_sz is írta, a 802.3ad-t kellene használni(, a switchen is). Aztán ők megbeszélik egymás közt mi lesz a közös többszörös.
-
válasz
forintuser #4622 üzenetére
Az Asustor topikjában milyen válaszra számítasz?
Amúgy meg naná! Olcsóbban megkapod, és 2.5GBites LAN-t is kapsz mellé. A Plex meg ugyanúgy elszalad rajta, mint bármelyik NAS-on. -
Ha nem sikerül az iperf3-at beüzemelni, a LibreSpeed-et használva mérj sebességet úgy, hogy közvetlenül kábellel kötöd össze a gépet és a NAS-t. (Ilyenkor kézzel fix IP címet kell nekik beállítani)
Egyből kiderül, hogy a switch miatt mérsz-e ilyen felemás értékeket.
Mérés közben a víruskereső/tűzfal kikapcsolásával változik a mért érték?
Esetleg egy live Linux-al is lefuttathatod a mérést, hogy Windows nyavajáít kizárhasd. -
-
válasz
Victorio #4571 üzenetére
Zavart a fene, csak szóltam, hogy ez a téma nem a NAS választáshoz kapcsolódik.
Ez nem a HDD-k (Raid tömb) sebességét teszteli, hanem csak az eszköz hálózati kapcsolatát.
A fájlmásolás sebességét úgy tudod egyszerűen letesztelni, ha elkezdesz egy jó nagy (pl. több GB-os iso fájlt) másolni le, aztán meg fel. Az intéző kiírja a másolás sebességét. Ha ez 200MB/s felett, van, akkor mind a forrás, mind a cél tudja a "ráírt" 2.5Gbps sebességet.
Másik kábellel próbáltad? Ha megigazgatod, kihúzod, bedugod, esetleg a switch másik pontjába dugod (a NAS-t. aztán a gépet) változik valami?
-
válasz
Pimpellér #4567 üzenetére
PL. [link] vagy a disztribútornál rákérdezel: [email protected], [email protected]
-
-
Na meg azt sem írtad meg mennyi és milyen szolgáltatást publikáltál az internet felé. Szóval ha van publikus port a torrenten kívül (fájlszinkronizáció, médiamegosztás, stb...) erősen javallott a frissítés. A jelenlegi eszközt kizárólag belső hálón használnám, és nem engedném ki az internetre.
-
Ebben igazából neked kell okosnak lenni.
"mivel az as5104t is mukodik jol" felesleges váltani.
Milyen téren vársz javulást, mi lesz gyorsabb? Mert pl. a hálózati elérés, fájlok másolása nem lesznek gyorsabbak, azok jelenleg is a Gbit korlátaiba ütköznek. (Ugye nem írtad, hogy a 2 port össze van-e fűzve, van-e 2.5Gbitet ismerő switched/géped)Itt le van írva a migráció menete, ill. hogy eleve érdemes-e ilyennel próbálkozni (Mivel mindkettő Inteles, tippre működhet a dolog, de el kell olvasni az apróbetűs részeket). Mindenesetre még előtte ments le minden fontos adatot, az ördög nem alszik.
Megint csak nem írtad miket futtatsz(és azok mennyire eszik a memóriát), pl. a mostani 2GB elég, vagy tele van, állandóan swappol? Általában a memóriából soha nem elég, de indulásnak bőven elég az alap, és meglátod, hogy pár hét alatt mennyit evett meg, kér-e még. Ráérsz utólag is bővíteni.
SSD cache otthonra teljesen felesleges, hacsak nem 10+ felhasználót szolgálsz ki vele egy időben. De ez is felhasználás és egyén függő.
40-50k-ért meghirdetheted, de ez nem jelenti azt, hogy el is viszik ennyiért, hiszen ahogy írtad is, már benne van a korban, és már nincs hozzá támogatás.
-
-
Driverstore-t akartam írni, csak már keverem a szezont a fazonnal.
Köszi a kiigazítást!andrew-msi
Mivel a HW már megvan, tegyél egy próbát az OMV-vel.Nézz meg 1-2 videót hozzá. Gyakorlatilag hasonló WEB-es felületen tudod kezelni a lemezeket, és megosztásokat, mint az otthoni NAS-oknál megszokott. Plusz még a lemezeket sem kell formáznod, hiszen ismeri az NTFS (Windows-os) fájlrendszert is.De ha megteheted, akkor egy igazi NAS sokkal jobb, stabilabb élményt fog nyújtani.
-
válasz
andrew-msi #4473 üzenetére
Bár a Poweredge Mini T30 sem adja meg a CPU-t, vagy a memória nagyságát, de az Asustor Drivestor 4 Pro Gen2-AS3304T v2 megfelelő választás ezekre az igényekre.
A v1 v2-re csak tippem van, egy újabb korszerűbb verzió, és mint tudjuk az új mindig jobb (Már ha láttad az Így jártam anyátokkal sorozatot)
Plusz ugye a frissebb modell tovább marad támogatott.Miért akarod kihagyni a Windows-t? Miért nem teszel rá Linux-ot, vagy célszoftvert, pl. OpenMediaVault-ot?
Az ugye megvan, hogy a jelenlegi lemezekről le kell menteni az adatokat, csak úgy nem tudod átteni a NAS-ba. Mindegyik azzal kezdi, hogy letörli a lemezt, újrapartícionálja/formázza a kedve szerint.
-
válasz
andrew-msi #4471 üzenetére
Olvasd el az összefoglalót, ott találsz linket az Asustor NAS-ok felületének a demó oldalára. Ott kipróbálhatod, megértheted mi miért van, és hogyan működik.
A lényeg nem változik, a böngészőben összekattintgatod, hogy milyen szervezésű háttértárat akarsz létrehozni, aztán jöhetnek a megosztott mappák és jogosultások beállítása. Semmivel sem bonyolultabb, mint Windows-on, vagy bármi máson egy fájlmegosztás létrehozása.A Lockerstor a "belépő" vagy otthoni kategória, a Nimbustor, már középkategórás, izmosabb gépek.
Mivel a Dell csak egy matrica a gépen, nincs elképzelésünk arra, hogy mennyire combos gépről beszélünk, hogy a DLNA megosztáskor szükséged van-e transzkódolásra. A bittorrent is csak egy protokoll neve, abból nem derül ki, hogy mekkora torrent bubus vagy. Heti 10-20 torrentet töltesz le/vissza, vagy magát az Internetet akarod letölteni/seedelni.
-
válasz
gekkoXT #4462 üzenetére
Butaság. ~10év támogatást adnak, ami az utolsó években már csak biztonsági frissítéseket jelent. A ~10 évnél régebbi eszközök elavultak, mondhatni csereérettek. Természetesen a támogatás lejártával is működnek tovább (Ahogy az XP, és a W7/8 is), de nem szabad őket kitenni az internetre (Se fénykép megosztás, se fájlmegosztás, se semmi) és amíg a HW ketyeg ugyanúgy tudod használni, ahogy eddig.
Mennyi támogatást adnak egy random telóra? Egyedül az Apple ad 5-6 évet, a Samsung most kezdte el az alsóbb kategóriás készülékeire megadni a 6 évet. A telód gyártóját nem kéne beperelned, hogy a 10+ éves készülékedre nem ad támogatást?
Ha meg kiadják a 10+ éves NAS-ra, az nem fog tetszeni, hogy lassú lesz (1-2 magos lassú CPU), hogy állandóan elfogy a RAM, vagy eleve el sem indul xy program olyan kevés RAM mellett. Akkor meg azért pereled be őket? -
-
-
válasz
Stealth #4386 üzenetére
Mint kiderült nem tévedtek, tényleg tud
Nem kell. Az utolsó pont az ellenség megtévesztése. Kamerákon nem ritka, hogy Formázás, az nem a PC-s értelemben vett új fájlrendszer létrehozását jelenti, hanem csak a kamera működéséhez szükséges könyvtárszerkezet, és fájlok létrehozását jelenti.
Nem mellesleg egy megosztott mappát a megosztáson keresztül semmi nem tud "formázni", főleg nem az egész lemezt. -
válasz
Stealth #4384 üzenetére
Igen, ezt írtuk az elején is: #4361 Olyan kamerát vegyél, ami elég okos ahhoz, hogy magától elintéz mindent. A feltöltést, a mozgásérzékelést, maszkolást, riasztást, meg mindent amire szükséged van. Csak egy mezei FTP/NFS/SMB kapcsolatot kell biztosítania a NAS-nak. Így kihagyhatod a képletből a NAS gyártójának programját (SC), ill. több kamera esetén a kameralicence-eket is megspórolod.
-
válasz
Stealth #4382 üzenetére
A gyártó elképzelése gyakran nem találkozik a felhasználóéval. Kicsit impulzus vásárlásnak tűnik a választásod. Első körben kinézel egy még nem is kapható modell-t, aztán másnap már megvettél egy teljesen másikat.
A Spec. átnézésekor sem állítja magáról, hogy képes ftp-re csatlakozni. -
-
-
-
-
válasz
Stealth #4367 üzenetére
De miért?
Ez a Tp-link modell nincs is a kompatibilitási listán. Persze ettől még működhet, de ...
Ezen végigmentél? -
-
-
válasz
rgeorge #4225 üzenetére
Ez nem függ attól, hogy azon a fájlrendszeren van a rendszer vagy egy másikon.
Ha másolás közben a fájl/könyvtár névben van 1-2 spéci karakter, az okozhat gondot. Ezért érdemes kissebb drabokban másolni/mozgatni a fájlokat. Plusz a forráson, ha lehet futtass egy fájlrendszer ellenőrzést, hátha egy hibás bejegyzés akasztja meg.
Ha semmire nem reagál, akkor nagy levegő, és áramtalanítás.
-
válasz
rgeorge #4223 üzenetére
Ahogy a konzerveket, üdítős flakonokat sem töltik csurig, úgy a fájlrendszerek sem szeretik, ha csurig vannak. Bár látszólag statikusak, és addig töltheted amíg csak 1byte üres hely van rajtuk, ez a gyakorlatban nincs így. A működésükhöz, karbantartásukhoz szükség van szabad helyre.
Alapértelmezés szerint az ext* fájlrendszer blokkjainak 5%-a a szuperfelhasználó (root) számára lesz fenntartva, hogy elkerülje a töredezettséget és elérhetővé tegye a root tulajdonában lévő (háttérben futó) feladataok számára, hogy továbbra is megfelelően működjenek, miután a nem privilegizált folyamatok nem írhatnak a fájlrendszerbe.
forrás: [Arch wiki]
4TB esetén ez ~200GB, vagyis a fájlrendszered valóban tele van. Vagy veszel egy nagyobb lemezt, vagy törölni kell pár fájlt.
-
-
válasz
rgeorge #4205 üzenetére
Ugyanúgy fel tudod csatolni, mint a Windows-os gépen: [link]
A Filekezelőbe (FileExplorer) megadod a Zyxel megosztását, felhasználónevet/jelszót, és hogy milyen néven csatolja fel.
Így a PC-t megkerülve, közvetlenül a két NAS között folyik a kommunikáció. A PC kikapcsolása után is megy a másolás, holnapra be is fejezi. -
-
-
-
-
Elkezdtem újraírni, aktualizálni a milyen nast vegyek topik összefoglalóját. Az Asustore ismertetése kb kész van. Légyszi nézzetek rá, és ha van bármi ötlet, kifogás, azt örömmel fogadom.
-
-
Köszi a válaszokat!
Ennek a digikamnak van itt topikja ahol tudnék kérdezni pár dolgot? -
Asustor-nak milyen képkezelő/néző/mobilszinkronizáló appja van? Gondolok itt a címkézésre, albumba rendezésre, a módosítgatásra (90fokos elforgatás, méretre vágás, esetleg komolyabb szerkesztés, mint pl. vörös szem eltávolítás színkorrekció,stb...)
Ki mit használ a médiatartalmak rendszerezgetésére? -
Nem tudom ismeritek-e, ha igen, akkor bocs.
Asustor NIMBUSTOR 4 Gen2 / AS5404T NAS, beüzemelés, felhasználók, megosztások, SSD cacheDocker konténer, Linux desktop, virtualbox: Asustor NIMBUSTOR AS5404T NAS
-
A DLNA nem mindenevő. Ezért találták ki a transzkódolást. Ha ez be van kapcsolva, és olyan médiával találkozik, ami nem megy át a DLNA-n, akkor röptében, valós időben átkonvertálja olyan formátumba, amit a DLNA ismer, és közvetíteni tud.
Ez a transzkódolás képesség nem mindegyik DLNA szerver része, gyakran csak a fizetős verziókban érhető el, vagy nincs alapból bekapcsolva.Plusz ne keverd a DLNA szervereket(Plex, LooksGood, upnp media server,....), pláne ne futtass egyszere többet belőlük. Ez is okozhat problémákat.
-
-
A válasz egyszerű: Nem olyan formátumban van a kép/hang, amit a DLNA támogat.
Nézd csak meg, pl. a mediainfoval egy olyant amit lejátszik, és egy olyant amit nem.
Jegyezd meg, és olyan kódolású videókat szerezz be, amit "szeret".Nem ismerem az asustor DLNA szerverét, de talán a LooksGood segíthet a problémádon.
-
-
-
válasz
MaCS_70 #3781 üzenetére
Milyen gépről éred el? Nálam pl. mac-en még be kellett kapcsolni, hogy minden forgalmat a VPN felé irányítson:
Onnantól kezdve elérem a távoli belső hálózatot, tudom a gépeket pingelni, akár a távoli router WEB-es felületét behívni a böngészőbe. Szerintem ez openvpn és Windows alatt sem lehetetlen mutatvány. A redirect gateway be van pipantva/szerepel a config fájlban? -
válasz
MaCS_70 #3779 üzenetére
Elég meglepő, de tényleg van Firefox Docker.
Bár én annak néznék utána, hogy ha tényleg az Asustore VPN-jére jelentkezel be, akkor miért nem éred el a hálózat többi gépét?
Pingelni sem tudod? -
-
-
válasz
MaCS_70 #3772 üzenetére
A NAS _nem_számítógép. Nem egy _általános_célú op.rendszer fut rajt, hanem egy célszoftver.
Miért egy böngészőből akarsz be ssh-zni, miért nem közvetlenül?
A WEB böngészős felületen elindítani egy böngészőt, hasonló abszurdum. Miért nem a PC-n futó böngészőbe írod be a címet?Értem én hogy nem tudod beállítani a VPN-t, de nem a kikerülése megoldás, hanem a VPN felélesztése. Eleve miért nem a routeren kapcsolod be a VPN-t, miért szükséges ehhez a NAS? Ha tűzfalat is használsz pláne bonyolítja a helyzetet, hiszen a VPN címtartományát is le kell kezelni.
-
-
-
-
-
-
válasz
Stealth #3689 üzenetére
Érdekes, hogy sokkal jobb a hang, nem kell annyira felhangosítani a TV-t és mintha több részlet is jönne NFS-sel, mint sambával.
Ez tuti placebó. A tansport rétegnek semmi köze az általa átvitt adathoz, mindegyik protokoll bitre pontosan ugyanazt a fájlt adja tovább. Ez már az a kategória, amit csak az audiofülek hallanak, vagy a borászok, akik még a reggeli rigófüttyöt is kiérzik egy borból.
Valószínűbb a WiFi sávszélessége fogy el. Egy 300/20-as internet előfizetéssel közelében sem vagy annak, hogy kimaxold a Gbit sávszélességet. Vagyis ha 300-al tölt le, és 20-al tölt fel, még mindég marad 680Mbit minden másra, pl. a TV kiszolgálására. Esetleg a router teljesítménye kevés ennyi minden lekezeléséhez.
-
-
-
-
-
válasz
Stealth #3643 üzenetére
Te linkelted a Router port forwarding fotóját, ahol 192.168.1.200-ra irányítod a bejövő 59999 port forgalmát. Ennek így nincs értelme.
Talán ha valódi screenshotokat mutatnál, nem utólag módosított adatokkal eltakart "hamisítvány"okat, előrébb lennénk. Én feladom.
-
-
válasz
Stealth #3639 üzenetére
Egészen biztosan, mert nem vagy teljesen ura az eszközeidnek. A (látszólagos)biztonság oltárán feláldozod a normál működést.
Amíg a belső hálózatról is zártnak látod a NAS 59999-es (transmission) portját, ne is próbáld a routered piszkálni. Kapcsold ki a _NAS_ tűzfalát. Úgy már látható?
Plusz még erre a felvetésre sem válaszoltál: 192.168.41.200
Elgépelted, vagy tényleg ez az IP címe a NAS-nak?
-
válasz
Stealth #3633 üzenetére
Szuper! Akkor már meg is van, hogy a NAS-on kell keresni a hibát.
Első körben kapcsold ki a tűzfalat. Ha kikapcsolt tűzfallal jó, akkor a tűzfal konfigjábane kell keresni a hibát. Ha kikapcsolt tűzfallal sem oké, akkor a transmissionban kell keresni a hibát.
Ez a transmission natívan fut vagy Docker-ben?192.168.41.200
Elgépelted, vagy tényleg ez az IP címe a NAS-nak?
-
válasz
Stealth #3631 üzenetére
Ez fura. Nem ismerem az Asusokat. Engedélyezve van a port Forward (Enable Port Forwarding: Yes)? Biztos külön piszkálni kell a tűzfalat?
Viszont szedjük ketté a problémát!
Ellenőrizd, hogy a NAS-on nyitva van-e az adott port. Ezzel a programmal letesztelheted. Beírod a NAS-od ip címét (ha jól láttam 192.168.1.200), majd ráböksz a "scan" gombra. Ez kilistázza milyen nyitott pontokat talált a NAS-on. Ha a listájában szerepel az 59999-es port, akkor a NAS jól van beállítva, már csak a routerrel kell megküzdened. -
-
válasz
Stealth #3627 üzenetére
Már hogyne kellene? Különben honnan tudja, hogy melyik portra továbbítsa? (Persze ezt routere válogatja, hogy engedi-e üresen hagyni, és akkor az mit is jelent. Az a biztos, ha konkrétan megadod, és nem feltételezed. Amúgy ez milyen router?)
Úgy is belehet állítani a portforward-ot, hogy kintről(bejövő), 6889-es portot állítod be, de a belső hálózat eszköze már az 59999-es porton fogadja a kapcsolatokat. Persze a legegyszerűbb, ha ugyanazt a pontot adod meg, így amíg nem látod át a működését, nem zavarod össze magad. -
válasz
Stealth #3625 üzenetére
Router port forwarding.
Miért nincs destination(internal) port megadva?Router tűzfal.
Biztos hogy csak a portszámot kell megadni? -
válasz
sziszi-fuszi #3545 üzenetére
Valamelyik baseball-os filmben volt, hogy az Amerikából importált edzővel vitatkoznak, hogy nem így kell, meg manuel szerint nem úgy van. Végül kifakad az edző, hogy ki a fene az a Manuel, mire előveszik a "baseball manual"-t. Csak ugye nekik(japánok, koreaiak, kínaik, nem emlékszem melyik nemzet) fura volt az angol kiejtésük, ezért nem esett le elsőre neki (se), hogy a kézikönyvre hivatkoznak.
Ez így leírva hosszú, és nem is akkora poén mint a filmben volt, de azóta szoktam én is manuelnek hívni a kézikönyvet -
válasz
Wasquez #3543 üzenetére
A kompatibilis UPS-ek listájából kell választani, vagy ha megvan a kijelölt UPS, kideríteni, hogy tényleg jó barátok-e.
Plusz felcsapod a Manuel 102. oldalát. -
-
-
-
-
válasz
Juzzie71 #3362 üzenetére
Egy kicsit zavaros amit írsz.
Én sokat használom egyszerre négy Windows 10-es virtuális gépet, mert külön-külön bevagyok lépve VPN-ekkel ügyfelekhez.
Miköze a VB-nek ahhoz, hogy VPN-nen belépsz távoli hálózatba? és azon keresztül esetleg valamelyik gépre csatlakozol pl. remote desktoppal?Ezeket a Windows 10-es VM-eket tárolhatom akár egy megosztáson, de az asztali gépemen ez ugye 16 GB ramot fogyasztott a meglévő 32-ből.
Tárolhatod, bárhol, de ha hálózati meghajtón tárolod, akkor nagyon lassú lesz a virtuális gép "HDD" elérése, mert minden egyes bitet amit ír olvas, azt hálózaton keresztül fogja elérni, és nem a gyors helyi SSD-n.
Az hogy mennyi memóriát fogyaszt, az a VB konfigurációja határozza meg, ill. hogy milyen programokat futtatsz.Itt találsz egy leírást, hogy a NAS-on hogyan is működik a VB.
-
válasz
gekkoXT #3350 üzenetére
Csak érdeklődés képpen szerinted a mindennapokban ki az aki összekeverhető felhasználóneveket haszál? Pl gipsz jakab, és hotváth jakab-nak ugyanazt a felhasználónevet használja, csak az egyik Jakab, a másik meg jakab? Szerintem ez a földtől elrugaszkodott vicc. Pont azért "normalizálja" a felhasználónevet, hogy az egyszeri felhasználó sokféleképpen beírhassa (Jakab, jakab, JAKAB,...), és csak a jelszónál keljen figyelnie az azonosságra.
Nem mellesleg az ímél címeknél is keverheted a kis és nagybetűket. Pl. [email protected] ugyanaz az ímél cím (felhasználónév!), mint a [email protected]. Ettől nem kapsz agyfaszt?
-
-
-
válasz
Speeedfire #3298 üzenetére
De csak Inteles CPU-n, mígaz Asus a kisebb, ARM-os gépein is támogatja.
-
válasz
Speeedfire #3295 üzenetére
Akkor az ADM erőforrásigényesebb, mint pl egy DSM.
Nem, nem ezt írta. Azt írta, hogy "sok app docker alapú". Vagyis nem azt, hogy minden egyes külön telepített app dokker alapú. Nem mellesleg, az hogy kezeli a dokker-t az inkább előny mint hátrány. Így sokkal többféle app áll a rendelkezésedre, mintha a gyártó appstore-jára korlátozódna a választék. Főleg úgy értékelődik fel a dokker képesség, hogy a gyártók saját kedvükre vesznek ki/tesznek be appokat a store-ba. pl. [link]
-
-
válasz
Speeedfire #3276 üzenetére
A RAM-ból soha nem lehet elég
Ha van rá keret, a AS3302T-t válaszd. Hosszútávon is jobb ha 2GB van benne. Több memória osztoznak a rajta futó programok. Plusz ez már támogatja az Asus MyArchive megoldását.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Motorola Edge 50 Ultra - szépen kifaragták
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Építő/felújító topik
- Videós, mozgóképes topik
- Lexus, Toyota topik
- Formula-1 humoros
- Politika
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi 10 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- PS5 konzolod megvásároljuk: Budapest, Kecskemét, Szeged, Debrecen vagy akár GLS futárt küldünk!
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- Lenovo Legion Pro 7 16IRX9H INTEL I9-14900HX RTX 4080 bolti ára 1.35 mill ft
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest