- Csendben leállította a Deep Link fejlesztését az Intel
- Már Vulkan API-val is működik a Smooth Motion képgenerálás
- Driftelős és lövöldözős hangulatú lett az új Arc meghajtó
- Ollós klaviatúrával és az eddigi legkisebb Basilisk egérrel jelentkezett a Razer
- Viszonylag kompakt léghűtésekkel gyarapította kínálatát az Arctic
Új hozzászólás Aktív témák
-
xrvman
őstag
válasz
ledgeri #1099 üzenetére
Van két külön adatbázis, két külön gépen két külön felhasználóként. Én egy-egy bejegyzést, de annak annak minden részét átadnék a másik gépre, másik Keepass-ba, mely fizikailag máshol van.
Kissé körülményes, elmenni a másig képhez a saját adatbázisommal és ott ő is belép én is és úgy másolom át azt az egy bejegyzést.
Köszi, a másolgatás nem egészen jó opció szerintem. -
ledgeri
nagyúr
Ha csak 1 dologról lenne szó 100 itt és 100 ott mellett, akkor egyesével átmásolgatva a sorokat.
Ha össze kéne fűzni két darab 50-50 elemest, akkor XC-ben biztos van összefésülés/merge funció. Alapban is lennie kell. (sosem próbáltam!)
Ha kéne egy másolat, akkor csak az adatbázisról egy másolat.Bőveb válasz esélyéért bővebb szituációs leírást is kérünk
!
-
boborján2
senior tag
válasz
boborján2 #1096 üzenetére
+ még a feloldás után , a bitwarden felületen is rá kell bökni ,hogy a prohardver.hu bejegyzést akarom használni.
(Ugyan mi mást akarhatnék,ha egyszer ez az idevaló user-pass páros. Hiszen úgy van lementve hogy prohardver.hu Nem értem a fölösleges kérdést a bw részéről) -
boborján2
senior tag
Bitwarden+ firefox kérdés.
Ha egyszer el van mente pl. a prohardver.hu belépés,akkor miért akarja újra és újra elmenteni minden ph belépés után ?
Ha rányomok hogy nem ,akkor nyilván nem történik semmi, ha rányomok ,hogy mentés ,akkor ugyanúgy menti mint ami már benne van, csak a user névhez annyit ment el hogy 1.
Update
Ff-bennis mentve volt így hogy kitöröltem már oké.Viszont most meg az oldal beírásakor nemnilleszti be magától. Bele kell kappintani , megjelenik a bitwarden, rábökni ,feloldani [ami nem baj] és csak akkor illeszti be. Hogy lehetne rávenni ,hogy egyből be akarja írni és csak az ujlenyomatos feloldást kérje azonnal?
-
xrvman
őstag
Sziasztok!
Keepassban egy bejegyzést hogy tudok átvinni másik adatbázisba? -
sopruk
senior tag
válasz
ledgeri #1090 üzenetére
Már próbálgattam a veracryptet, tényleg egyszerű a kezelése. Van is egy ideiglenes konténer ahova most pakolom a biztonsági mentéseket, de több más dolgot rendbe kell tennem, mire a végleges helyére kerülhet majd...
"...jobb lehet, mint a másik opció!"
Itt a másik opcióval kapcsolatban mire gondoltál? -
merqree
őstag
válasz
Tails111 #1091 üzenetére
Nem tudtam visszaállítani, a support próbált segíteni, de recovery kulcsok hiányában esélytelen volt.
Így vettem egy nagy levegőt, kértem a supportot, hogy töröljenek mindent. Kaptam egy linket, amit megnyitva megerősítettem, hogy valóban törölni akarom. Létrehoztam egy új fiókot, és az előfizetést áttették oda.
Azóta szépen, amikor szembejön egy weboldal, jelszó emlékeztetőt kérek, és így "gyűjtöm össze" a jelszavakat, amik legalább így garantáltan le vannak cserélve.
Eddig 89 mentett új jelszavam van, ennek a sokszorosa volt mentve. Igaz, nagyon sok weboldal már réges-rég nem működik (mp3portal), vagy profilt váltott (airportal), vagy megszűnt (fordfocus).... Szóval e tekintetben jó, mert nincs annyi felesleges jelszó mentve, ahogy emlékszem kb 400-500 mentés volt.Az sokkal nagyobb szívás volt, hogy pl protonmail-nél sem volt biztonsági kulcs mentésem, így a korábbi leveleket buktam, de visszakaptam a fiókomat... De volt még pár ilyen, ahol "vért pisáltam", pl 2FA is volt, ott hiába kértem új jelszót, a 2FA megfogta a dolgot... Ott akár hetekig tartó, személyazonosságot igazoló dokumentumokra is szükség volt néha, hogy visszakapjam.
Ezért aztán a létfontosságú 2FA kódok egy teljesen másik applikációban vannak tárolva.
-
ledgeri
nagyúr
válasz
Ablakos #1087 üzenetére
A külön adatbázis külön jelszóval már külön történet. Minnél távolabb van a kettő egymástól annál jobb (van aki szerint ha ezek egy mappában vannak sem optimális, de az a legfőbb, hogy ha az egyikbe bejutnak az ne jelentse a másikhoz való hozzáférést is egyből.
#1089 sopruk Ha még nem veracrypteztél, akkor ajánlom, mert nem bonyolult, ha igen, akkor meg, na tudod, hogy kb 5 perc munka
!!!
Attól függően, hogy mennyi helyed van, és mennyire nem akarod csatolni a mentett állományt az aktív gépre, akár nagy konténer pakolgatás, akár külső hdd-n dedikált partició jobb lehet, mint a másik opció! -
sopruk
senior tag
válasz
Tails111 #1086 üzenetére
Én is hasonlók miatt, az alábbi rendszer szerint csinálom...
Egy Pen Drive-on lévő offline KeePass-ba mentem a jelszavakat + a helyreállító kódokat.
Az adatbázisról rendszeres biztonsági mentést készítek.A TOTP kódok szintén offline vannak telefonon az Aegis-ben - szintén biztonsági mentésekkel az adatbázisról.
A Bitwardenbe csak a jelszavak vannak, a kényelmes használat miatt.
Persze kicsit kényelmetlen, hogy két helyen is vezetni kell a jelszavakat, de így használat közben megvan a kényelem a Bitwardennel és a biztonság is megmarad...
Már csak ezek mesterjelszavait kell megfelelően tárolnom, kényelmesen elérnem.
Erre az a tervem, hogy az amúgy is fent lévő F-Secure víruskereső jelszókezelőjébe mentem (illetve papírra is leírom, ha minden borul), de úgy, hogy a jelszóból néhány karaktert mindig manuálisan kell majd beírnom...Sokat agyaltam ez utóbbin, eddig ezt találtam legmegfelelőbbnek, ha valakinek van jobb ötlete, ne tartsa magába
szerk.:
Ja és még ez sincs megvalósítva, de a biztonsági mentéseket VeraCrypt-el titkosított konténerbe tervezem majd elhelyezni két külső HDD-n... -
-
Tails111
aktív tag
válasz
Ablakos #1084 üzenetére
A TOP beintegrálása nem ördögtől való viszont , akár veszélyes is lehet. Miért?
Csak pár példa:
HAZUDOTT A LASTPASS, JELSZÓTÁROLÓKAT LOPTAK EL HACKEREK
LastPass jelszókezelő alkalmazás felhasználóitól több millió dollár értékű kriptovalutát loptak el mindössze egyetlen nap alatt. Az szopta be aki a seed phrase-t (esetleg magát a privát kulcsot) tárolta LastPass-ban, ahelyett hogy mondjuk papírra nyomtatta volna és eldugja. Magyarán a védelmet tudatosan 100%-ban a LastPass-ra alapozta...!!!!!!!Az utolsó mondat rámutat a lényegre.
A Bitwarden jelenleg kimaradást tapasztal.
Amit megtudtam róla, az az, hogy távolról letilthatják a böngészőbővítményt, amely feltételezhetően offline módban működik. Tehát, amint van internetkapcsolat - blokkolva lesz. Ez történt velem körülbelül 30 perccel ezelőtt. Csak nem tudok bejelentkezni a fiókomba és ellenőrizni egy tranzakciót, mert elég hülye vagyok ahhoz, hogy rájuk bízzam a TOP-imet és az ideiglenes ellenőrző jelszavakat.
Ha kicsit visszább olvasol a topikban egy felhasználó társunknak sikerült teljesen bezárni magát a Bitwardenbe TOP –pal együtt.
Ami a LastPass-al történt megeshet bármelyik jelszókezelővel bármikor. Ha a TOP is benne van ebben az esetben már nem túl jó.
Felhasználói hiba is előfordulhat, és elő is fordul. A program is megmakacsolhatja magát.
Ha a TOP bekerül a jelszókezelőbe az azt kiváltó helyreállítási kódok mindenképpen azon kívül legyenek eltárolva. Viszont a LasPass féle adatszivárgás ellen ez nem véd meg. Szerencsére a jelszókezelőknél ez még ritka jelenség de nem zárható ki sem.
A kényelem és a biztonság közötti ingerküszöb természetesen mindenkinél más.
-
merqree
őstag
válasz
balazs1956 #1081 üzenetére
Én előfizettem a BitWardenre, ha szavazat kell
-
Elemental
addikt
válasz
balazs1956 #1078 üzenetére
A bitwarden ingyenese is jól használható, a prémium pedig évi 10 dodó/év, szerintem ez nem vészes.
Én a safeincloudot használom, ez pc-re ingyen van, mobil eszközre vakami 4k az élettartam licenc. A lényege, hogy a te általad megadott felhőbe (onedrive, gdrive, saját nas) menti az adatbázist, és oda szinkronizálja az eszközöket.
-
ledgeri
nagyúr
válasz
balazs1956 #1078 üzenetére
Alap keepass alap oldala
Letöltős dolgok a sok kicsi mind valamiben picit más (ott a link a keepassXC-hez is, pl), vagy máshoz kell (iOS vagy android), vagy valamiben másabb mint a többi, de mind ugyanazt a fájlt használja, bár nem biztos, hogy mindent is belőle. (Pl ha az egyikben lehet kiemelni színnel adott bejegyzést, a másik nem biztos, hogy kiemeli, de a bejegyzés benne lesz) Csak legyen friss, (1éves legutóbbi kiadású max), és felügyelt, fejlesztett.
Bitwarden bár a bitwarden.eu is működik, de nincs átjárás, de az a szeró EU-ban is van, ha számít.Tényleg azt mondom, hogy még ne szavazz! Próbáld ki ezeket! Pl még az sem merült fel, hogy szeretnéd-e azt, hogy ha megnyitsz egy oldalt, amihez van mentésed, akkor legyenek a dolgok kitölve, hogy csak belépni kelljen, vagy jobb ha te másolod, és beilleszted... Ez picit natívabb bitwardennel, de a másikban is megoldható. Ha egyáltalán számít. Egyébként meg mind a kettő asztali verziója tudja azt, hogy ha másolsz valamit, akkor 10-15 másodpercig tartja vágólapon, majd törli, nehogy félremenjen valami.
A fájltitkosítás meg más téma, mert nem mindegy, hogy igazából az egész gépedet szeretnéd, vannak nagyobb fájlok amiket szeretnéd, vagy pl 1-2 PDF (tényleg kissebb), ami kb jelszó-kritikus, szóval ugyanúgy kezelnéd, sőt akár egyben...
Én pl egy Hard Disk Sentinel állapot mentést belementettem a kepass állományomba, mert így biztos, hogy megmarad a liszenszem...
Ha doksikat nem akarnék egyből olvasható formátumban tárolni, de olyan doksik, amik dinamikusan módosíthatóak, esetleg mennének felhőbe, és sokan vannak, akkor Cryptomator egy jó és ismert megoldás: a fájlokat egyesével titkosítja ellenben a következővel.
Ha biztos egyben kezelendő, nem darabonként frissülő dolgot kellene titkosítani, vagy teljes meghajtót, vagy egész gépet, akkor meg Veracrypt. Ez, mint egy doboz úgy működik, és szintén jelszóval nyitod zárod, de egyben van szóval nem úgy mint az előbbi, az pl, mint egyesével levelek. De pl laptopnál az egészet is lezárhatod vele, vagy a hátrahagyott gépet, vagy a teljes külső vinyód, pendrive-od (csak kell a nyitó program mindenhol...)Szinte mindere volt már igény, szóval mindenre van megoldás. Azért így ismeretlenül ne a veracryptes teljes gép titkosítással kezdj
, de akár oda is eljuthatsz!!
Én is csak azért "tudom ennyire" mert már használgattam ezeket, és már sokmindennel találkoztam, és összefüggéseiket értem annyira, hogy már többféleképpen is el tudom magyarázni, de hát na ez mindenkinél így van a napi használatos dolgokkal.
Ha eddig kibírtad, akkor "hétvégéig belefér" próbálgatni, olvasgatni, kérdezni! Ha van backup, akkor semmi sem vész, kezdő hibáknál. (Ezért is hangsúlyozom ennyire azt!!!)Még a havidíjjasokhoz: Vannak nem is említett, de jó havidíjjas megoldások, pl 1password, aminek van egy két olyasmi funciója, ami annak akinek az kell, megérheti, pl családi jelszómegoztás, meg hasonlók, de sok funkció a normális igyenesekben is benne van, sőt a keepassXC tud TOTP-t (qr kód beolvasós, 6 számjegy mutatós másod-faktor belépésekhez) kezelni natívan, de ezt a bitwarden már havidíjhoz köti.
Akkor már ha ez előjött, kérfezném, hogy jelszavakon túl vannak-e védelmek bekapcsolva SMS, EMAIL kódok, esetleg oostelefon pittyentős PUSH, fenti TOTP, legalább a nagyon fontos fiókokon? Mert az is ma már kellő, kezelendő védelmi faktor!
-
balazs1956
senior tag
válasz
ledgeri #1077 üzenetére
Szuper vagy, hogy ennyi türelemmel magyarázod el az egész tényállást
Most már valamelyik mellett le kell adjam a voksomat, és akkor talán tisztul a kép, és talán meg is értek valamit.
Nugger vagyok, főnök nincs, a laptopot csak nyaraláskor viszem magammal.
Az nem világos, hogy itt fájlokat is lehet titkosítani, vagy csak jelszavakat.
Nekem szerintem elég lenne ha a jelszavakat tudnám tárolni.
Már rákerestem pár programra, de mindenütt havidíjakat szeretnének, amit meg én nem szeretnék.
Kb. azt látom, hogy töltsd le, free, az első hónap, aztán 3-10 dollár a havidíj
Ebből is látszik mennyire nem értek hozzá, de ha azt mondod ingyenes, akkor kutakodok még tovább.. -
ledgeri
nagyúr
válasz
balazs1956 #1076 üzenetére
Nem tudtam, hogy 2 gép lesz...
Az a lényeg, hogy ha egy helyen van a mindent nyitó állományod, akkor azon az egy helyen áll vagy bukik a állományod. Ha egy gépen használnád, akkor legyen mentés rőla máson is. Ha két géped van, akkor ez már egy fokkal jobb. Ha google drive is játszik, az is jó, mint mentés.
Ha már google drive, akkor az használható valamelyest szinkronizációra is, de óvatosan!
Míg mondjuk a bitwarden valamelyest tudja kezelni azt a szituációt, hogy épp írsz bele egy bejegyzést gépen, és a főnök küld egy jeészókezelőbe mentendő jegyzetet mobilon, azt ott elmented, a tidet befejezed, vagy mobilon úton, de pl net nélkül írsz be valamit, majd hazaérve, PC-n mást, azt is net nélkül, majd engeded össze a két infót nettel, addig a keepassok nem feltétlenül tudják ezt google drive-on (vagy bármely más) felhőtárhelyen keresztül ezt, nem erre lettek tervezve, a verziózás összeomolhat, és adatvesztésed lehet belőle. Ha be tudod tartani, hogy csak ez egyiken nyúlsz bele adott időben, és megvárod, míg az a frissítés átkerül a másik eszköz(ök)re, akkor nem lehet belőle baj.
A fentiek ellenére is én ajánlom, hogy azért egy heti emlékeztető legyen beállítva: ha változott az állomány, akkor legyen ez egyik helyen kimentve külön nem főhasználású helyre (gépen más mappa, vagy akkor pendrive), és akkor a nem figyelés is kilőve.
Az a lényeg, hogy ha az alaprendszer (akár adott gép, akár a drive-os sync) bukik ne bukjon vele az állományod is.Nem bonyolult ezt betartani, csak láttam annyi nem átgondolt dolgot, hogy "ilyesztő, de reális alapállapotot tálalok", így már az elején érthető a kritikussága egy ilyen dolognak.
A kepassoknál van gy kis csúszka, amivel beállítható, hogy mennyi idő legyen egy jelszópróba végrehajtása. Amíg mondjuk egy helyen írod bele a dolgokat kezdéskor, ezt lehúzhatod minimumra, hogy magadat ne hátráltasd, de ha már minden benne van, és kezded cserélgetni (mert ha már van jelszókezelő, jelszó generátorral, akkor miért ne cserélnéd le jelszavad frissre, amit időnként illik, és bonyolultabbra, ami szinte biztos, hogy mindegyiknél megvalósul ami szintén jó), és elkezded szinkronizálni, különösen interneten keresztül akkor én jó hosszú jelszó mellett is ajánlanám, hogy a csúszka legyen felhúzva a maximumra amit te tűrsz, így ha valahogy ki is kerülne, még tovább tartson törni, mint alapból.
Mesterjelszónak meg egy jó kis mondatot ajánlok:
Lehetséges mesterjelszó mondat amit nem igazán gondolna senki, hogy az! ennek kb ugyanannyi az értéke feltörhetőség szempontjából, mint ennek AÐ'ª4#åÍex\úØXâDÇ]Ôª+Z°ãuìHØ-U'J;³~9, mégis mennyivel egyszerűbb megjegyezni! (csak ne könyből idézet, meg hasonlók legyen) -
balazs1956
senior tag
válasz
ledgeri #1075 üzenetére
Köszönöm szépen, úgy is , hogy egy része kínaiul van
Egy asztali pc és egy laptop lenne az áldozat.
Tehát, ha a Keepass-t, vagy a KeepassXC-t választanám, akkor egyrészt mentsem le fizikai tárolóra is (pl pendrive), és úgy mozgassam át őket,?
Az nem megoldás, hogy a mentést a google drive-ra mentsem, amit mindenhonnan el tudok érni?
Vagy ha ez a mentés illetéktelenek kezébe kerül azt már fel tudják oldani, akkor is, ha a mesterjelszót csak én ismerem?
Szóval eléggé láma vagyok...
Az mit jelent, hogy "óvatosan megoldod magad"? -
ledgeri
nagyúr
válasz
balazs1956 #1074 üzenetére
Több eszköz is, vagy csak PC?
Ha több eszköz is, kell-e sync, vagy óvatosan megoldod magad?Ha csak PC, akkor Keepass, vagy KeepassXC, és ügyelj rá, hogy legyen valamid, amire ki tudod menteni a biztonsági másolatod. Ha több eszköz, akkor van mindegyik operációs rendszerre megfelelője, de nincs szinkronizáció köztük.
Ha több eszköz és kell a szinkron, akkor Bitwarden esetleg Protonpass. Van asztali kliens is bitwardenből, és böngészőből is elérhető csak úgy mint minden operációs rendszeren. De ebből is ajánlott biztonsági mentegetni.
Ha totp kezelés is kell, akkor a kepassXC natvan tudja, bitwardenben már fizetős funkció, a keepass kliensek meg passz... De ha már ilyesmi, akkor érdemesebb azt külön álomáánnyal kezelni, de pl kepassXC-vel ez is megoldható, hogy külön állomány külön jelszóval.Persze alapokat nem elfelejteni: a mesterjelszavakat nem mentjük bele az állományokba; jelszókezelőt nyitó TOTP-t nem mentünk bele az állományba amit vele nyitnánk, gondolván, hogy a belépett kliens sosem fog kilépni,...!
Mind ingyenes, és ha amúgy is káoszos vagy ajánlom kipróbálgatni mind, mert lehet, hogy az egyik jobban passzol hozzád mint a másik, de funkcióban ugyanazt tudják.
Ha valami extra jut eszedbe még van még 1-2 ajánlottabb dolog is, de ezek a "nincs semmid? ezek bőven megfelelnek és jók!"-kategória! -
balazs1956
senior tag
Sziasztok, megint kéne egy kis segítség..
Elburjánztak a jelszavaim, mint a ladák az egészséges erotikában...
Kéne egy megbízható, olcsó, vagy ingyenes, jelszókezelő alkalmazás, amiben már van tapasztalatok PC-re.
Nagyon nem értek hozzá ezt vegyétek tekintetbe.
Ha esetleg tud magyarul, az nem hátrány.
Segítségeteket előre is köszönöm szépen -
ledgeri
nagyúr
[linkhttps://forms.bitwarden.com/privacy] Bitwarden kérdőív, arról hogy ki mit használ, vagy hogy mit illene
-
ledgeri
nagyúr
válasz
Elemental #1071 üzenetére
Ha beállítasz egy heti emlékeztetőt, hogy ments olyan helyre, ami nem benne lévő TOTP-vel védett, akkor helyben vagy.
Ha van egy régebbi fiókos telód, amire át tudod nyomni, és azt másra nem igazán használod, akkor aktív elérhetőséget is tudsz kreálni vész esetére.
Ha van ismerősöd, közeli valakid, aki biztos nem fog aegis-ezni, hozzá is felrakhatod, vagy csak neki átküldheted az állományodat.Van még Az Ente is. Kipróbálni megérheti. De na, az authy még marad az ami, csak az asztali progi változik, a többiről meg majd szólnak úgy is előre!
De mindenképp: backup legyen, mert a sync sem igazán az!
-
-
ledgeri
nagyúr
válasz
Elemental #1068 üzenetére
Csak annyi, hogy ha valamid csak azasztali authy-ban van akkor az lehet, hogy necces, vagy sync-eld és használd mobilon, vagy mentsd át másba (pontosabban állíts be más, mert annyira rugalmas a program, hogy exportálni nem lehet),
és ,hogy ha valami pl könyvjelzőzve van, help-cikk, akkor azt most keresd ki a másik oldalon, mert az aktuális meg fog szűnni.Hosszútávon a mobilosok maradnak, de pl én nem zárnék ki egy "az authy mostmár twillio-auth" féle bejelentést sem. (Ha pl az anonaddy, meg a tutanota vágott a nevéből múlt évben)
Authy-t lecserélni bármikor ajánlott
-
Elemental
addikt
Az outlook probléma hol jön elő? Telefonon, pc-n? Nálam pc-n ezen az oldalon firefox alatt a safeincloud kiegészítő beteszi a felhasználónevet, és a jelszót.
Hozzá van adva a https://login.live.com/ webhely az outlook accountodhoz a jelszókezelődben?A pc-s safeincloud 2 szinkronizál a régi safeincloud androiddos appal. Igaz már megvettem telóra is a 2-t.
-
Tails111
aktív tag
válasz
ledgeri #1055 üzenetére
Authy asztali EOL
Nem véletlenül szedték darabjaira a kommentelők az utolsó pár hónapban.
A sok panasznak meg lett a következménye. -
ledgeri
nagyúr
Outlookhoz én tippelném, hogy az oldal még nem tölt be teljesen, de az már kitöltené, majd az oldal betölve a dolgát üresen tálalja magát.
(Hard mode-os ublock mellett hiába mentem ár egyszer a betöltögető dolgokat whitelistelve, folyamatosan, kb 2/3-ad, 3/4-ed arányban más úton akarná betölteni az én adataimat is tartalmazó oldalt, szóval ekkor engedélyezgetni kell
>>>
szerintem a betöltést kéne valamivel monitorozni (rá is nézhetnél másik böngészőre, más motorú böngészőre) Pl. nem használsz temporary containers kieget? -
AtHoS
nagyúr
válasz
Elemental #1063 üzenetére
Aha, szóval Szerkesztésre megnyitom a kérdéses bejegyzést, ott hozzáadok egy új mezőt, ami Weboldal lesz és oda be lehet írni a lapcsoport egyéb weboldalának címét.
picit komplikált, mert az egyéb oldalakat törölni kell a bejegyzésekből, ne legyen bent kétszer, de működőképesnek tűnik
Arra esetleg tudsz mondani valamit, hogy outlook bejelentkezésnél miért van az, hogy kitölti a jelszó mezőt (1...2 tized másodpercre látom, hogy megjelennek a jelszó mezőben a csillagok), de abban a pillanatban valamiért vissza is törlődik és üres marad a mező? Többszöri próbálkozásra sem tölti ki a jelszó mezőt (Edge és Vivaldi alatt is ezt műveli)
OTP bejelentkezést nem tudta megfelelően importálni (3 mező is van bejelentkezésnél). Mondjuk SP is csak 2 mezőt tud kitölteni, OTP-vel az is problémás.
Mivel importálásból "dolgozik" (ami ezek szerint nem 100as) lehet előjönnek ilyesmi anomáliák, amire adott weboldali adat törlés és SIC-be újra felvitel lehet talán a megoldás -
Elemental
addikt
lapcsaládhoz tartozó oldalakat is ugyanígy külön-külön kezeli (pl. prohardver, gamepod, hardverapro, mobilarena, itcafe, logout)
Egy accounthoz több weboldalt is hozzá lehet adni. Pl a Prohardver fiókhoz hozzá tudod adni az összes többi weboldalt, így azon oldalakat megnyitva felkínálja a Prohardver fiók bejelentkezési adatait. -
AtHoS
nagyúr
válasz
Donki Hóte #1061 üzenetére
Első blikkre PC-n Chrome böngészőben azonos fiókba bejelentkezés után lehet megtalálni a megoldást...tippelem, mert nem használom a GG jelszókezelőjét, Chrome-ot meg végképp nem
-
válasz
Donki Hóte #1060 üzenetére
Hülye vagyok, nem PC-n kell a megoldást keresni, hanem androidos eszközön
Biztosan valahogy PC-n is meg lehet találni, de androidon csak rá kell bökni a jelszókezelésre (amikor kitölt automatikusan egy név/jelszó párost) és ott a megfejtés
-
Kicsit offtopik a kérdésem, de nem tudok jobb topikot.
A kérdésem az, hogy a Google jelszókezelőjéből hogyan tudok egyes jelszavakat kinyerni?
A hotmailba kellene bejelentkeznem egy új gépről, de a dokumentumaimban elmentett jelszó nem megfelelő.
Ha a rendszeresen használt eszközeimről jelentkezek be, akkor a google név/jelszókezelője rögtön kitölti a mezőket, de a hotmailnál nincs olyan, hogy a PC-n olvashatóvá tegye a jelszó mezőt, csak nyolc pöttyöt látok.
Szóval a google-ban elmentett jelszavakat kellene elolvasnom, azt hogyan tudom megtenni?
-
Ablakos
őstag
A keepassXC valóban remek alkalmazás. Az egyetlen hiánya számomra, hogy nincs beépített felhőszinkron. A localfájlrendszerben tárolt adatbázist az OS felhő kliense szinkronizálja. Az viszont kitárgyalt okok miatt komoly mellékhatásokat okozhat. (Ha több eszközről is használja valaki a felhőben tárolt ugyanazt az adatbázist.) Sajnos tapasztaltam, hogy történt inkonzisztens bejegyzés a fentiek miatt. Lehet, hogy van erre is jó megoldás, de az én tudásom kevés ehhez.
A keepass-hoz van olyan plugin, ami nagyon jól kezeli a szinkront.
Mindössze ennyi az érv, amiatt váltottam az "öreges" felületű keepass-ra. -
AtHoS
nagyúr
Sziasztok!
Aktív SafeInCloud használóktól kérdeznék, mert úgy néz ki hülye vagyok hozzá
Androidos topikban beleszaladtam 1-2 .... inkább nem ragozom, de a lényeg, hogy a SafeInCloud APP-ot jobbnak találják Androidon StickyPassword ellenében.
Ez elgondolkodtatott és gondoltam kipróbálom gyakorlatban asztali gépen a SafeIncloud-ot, mert itt kellene hoznia a SP által nyújtott minimum szintet (utána jöhet csak az Androidos használat)Szóval az egy dolog, hogy CSAK a jelszavakat tudta export/import módszerrel átemelni, a bankkártya adatokat/jegyzeteket kézzel kell egyesével másolgatni (könyvjelzőket meg nem is tud kezelni, de ezt most hagyjuk, maradjunk annál amit tud), viszont kurvára nem tud kezelni almappázást. Címkézni lehet, de azok max egy szinten tudnak egymással lenni.
Én nem vettem észre valamit vagy tényleg nincs lehetőség fa struktúrában egymás alá szervezni címkéket/mappákat?
Ugyanahhoz az oldalhoz tartozó belépési fiókokat is külön-külön kezeli, nem vonja össze egy bejegyzés alá, de ez még nem is volna gond viszont lapcsaládhoz tartozó oldalakat is ugyanígy külön-külön kezeli (pl. prohardver, gamepod, hardverapro, mobilarena, itcafe, logout) így az azonos jelszavakat is problémának írja, tehát jelszóváltoztatáskor minden lapcsoport oldalnál külön-külön kell átírni a jelszót, mert nem képes ezt automatikusan megoldani, hiányzik a lehetőség ezeket egymáshoz rendelni.
Én néztem be valamit vagy ez a program tényleg ennyit tud?
Egyelőre nem értem miért tartják használhatóbbnak, mert Andorid alatt sem fog ennél többet nyújtanide ez biztos az én hibám
Szerk.
Az csak most tűnt fel, hogy SafeInCloud 2 érhető el W11-re, míg Androidon az első verziót vettem meg 2021 tavaszán, tehát még verzió problémám is lenne Androidon való használatkor szerintem
-
Tosee
őstag
válasz
Ablakos #1052 üzenetére
Asztali gépen KeepassXC-t használom jelenleg (előtte keepass volt, gondoltam teszek ezzel is egy próbát). Google drive-on tárolom a jelszó adatbázist, a hitelesítő kulcsot pedig OneDrive-on. Androidos telefonon pedig a Keepass2Android applikációval nyitom meg a jelszó adatbázist, és kiválóan működik ezáltal a szinkronizálás. De ez csak amolyan vészhelyzeti megoldás ha gond lenne a Bitwardennel.
-
ledgeri
nagyúr
Egyik fiókomnál nem láttam/tudtm, hogy mit használnak, mint jelszólimit. Nem betűket és számokat kaptam vissza a supporttól, hanem egy dropboxos (érts ott dolgozó ember) github repo linkjét, ami erre az előadásra, rendszerre épül:
[link]
Angolul értőlnek, akik a topikban érdekeltek, erősen ajánlom! Van videó, a knyomott diavetítés anyaga, és a részletes leírás is! -
ledgeri
nagyúr
-
teo77
őstag
Illetve most látom, hogy nem is az adott oldal hibája, mivel, ha az adott oldalon belekattintok a belépési adat mezők legelsőjébe, majd átváltok a KeePass-ra, kijelölöm az a megfelelő bejegyzést majd nyomok egy Ctrl+V- kombót, simán kitölti mindhárom mezőt, és bejelentkeztet. Erre tudtok megoldást? Azaz, hogy KeePass előhívás nélkül, globális bill. paranccsal működjön a dolog.
-
teo77
őstag
Köszi szépen, a TITLE megoldással működik. Illetve a KeePass bejegyzésre kattintva, helyi menüből. Globális billentyűparanccsal nem működik. De ez nem a KeePass, hanem az adott oldal hibája. Mert más, 2 űrlapos (azonosító+jelszó) weblapoknál működik a globális billentyűparancs.
-
Ablakos
őstag
Köszi. Nem tudtam, hogy ilyen teszt oldalak is vannak. Tanulságos volt kísérletezni.
Belemélyedtem és arra jutottam, hogy a username/password kitöltés működik, de a custom mezők nem. A keepass jól kezeli, kisakkozva a mezősorrendet a cntrl+v beilleszti a custom stringeket is, de a plugin vagy a böngésző kieg ( keepasshtttp-connector) össze-vissza kutyul mindent. Vagyis használhatatlan custom mezőkre.
Aki tud jó megoldást a KeePass custom string beillesztést web oldalra, azt örömmel olvasom.
-
Ablakos
őstag
Keepass (vagy más jelszókezelő) felh.név, jelszó, custom string tesztelésre, (próbálgatásra) van valahol nyilvános url form? Banki oldalon nem akarok, meg időablak sincs kísérletezni.
-
Ingyenes Sticky Password Gondolom a szokásos 1év. Nekem csak az Aomei Backupper kellet, szóval nem próbáltam ki.
-
teo77
őstag
Cigam, Ledgeri, Köszönöm!
Sajnos, valamiért nem sikerül a dolog. A dokumentáción nem teljesen igazodom ki.
Valahogy így kell kinézni az utasításnak, jól gondolom?
{S:Cég azonosító}{TAB}{USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER}
És, ha ezt felvettem az "Automatikus-gépelés" "Alapértelmezett sorrend felülírása" mezőbe, akkor az "Általános" fülön meg kell jelenlen egy új mezőnek a "Felhasználó" mező felett?
Próbáltam a {FIELD:Cég azonosító}{TAB}{USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER} utasítást is, de azzal sem vagyok előrébb. Én csinálok rosszul valamit, vagy egyszerúen csak nem működik?
Az oldal, ahová ezt be akarom vinni kb. napi 30-szor, ezt a három mezőt tartalmazza, ebben a sorrendben:
-Cég azonosító
-Felhasználó azonosító
-Jelszó
Ledgeri: Amikor azt említed, hogy jegyzetbe vigyem fel, azt hogy érted? -
merqree
őstag
válasz
ledgeri #1040 üzenetére
Webes felületen keresztül a FAQban volt link a törléshez.
(Az off-os laptop-ról azért csinálok mentést holnap.)Arra egyébként ez az egész "jó volt", hogy a több száz jelszót helyett kb 55 jelszó van jelenleg, amire mindenképpen szükségem van/volt. Tehát adabszurdum szelekcióak sem volt utolsó. Igaz, vannak még fiókok, amiket nem csináltam meg (jelszó melékeztető), de ami hiányzik, hogy nem tudom hol voltak 2FA belépések. Ugyanis van/volt olyan, ahol a password reset torölte a 2FA beállítást.
Bitwarden supporttal egyeztettem, törlöm, és az új fiókra visszakapom a prémiumot, ameddig ki volt fizetve.
-
ledgeri
nagyúr
válasz
merqree #1035 üzenetére
Hogyan tudtad törölni, ha belelépni, töröltető gombját ÉS tartalmát elérni nem? Vagy benyelted, hogy törlöd resettel?
Ha az offline laptop-os-ba net nélkül nem enged be, akkor az is bukott rész, nem? (esetleg egy support kérdéstmegérhet.... bár lehet, hogy rápróbálok magam, megnézni
)
Utcsó mondat:
-
válasz
Elemental #1037 üzenetére
rejtünk akart leni, csak az automata kijavította
Miért tolod fel a Bitwardenbe? Akár használod akár nem, 1 helyett 2 támadási vektorod lesz. A Bitwarden "elesésekor" is kiszivároghat mindened(, vagy ha nem figyelsz, elvesztheted a hozzáférést
). Nem elég attól "rettegni" hogy a SafeInCloud elesik, vagy ha felhőben tárolt adatbázisod szivárog ki? (tudom védett, de attól még nem lenne jó érzés egy betörőnél tudni)
-
Elemental
addikt
szteganográfiáról, amikor egy családi nyaralás egyik másik képébe rajtunk el adatokat
Mik vannak...
Amúgy kezd kialakulni a pw mentés stratégiám.
Safeincloud a fő pw kezelőm. Onnan havonta export a bitwardenbe és titkosított 7zip fájlba. A 7zip fájlt a nasra mentem más néven, pl "ház alaprajz" vagy valami ilyesmi.
A két pw kezelő és a 7zip fájl kód kinyomtatva az itthoni és a melóhelyi széfbe rakva. A nas belépés nincs elmentve a pw kezelőben, az is kinyomtatva.
Minden megbeszélve az asszonnyal, ha véletlenül velem történne valami. -
Tails111
aktív tag
A minden online fiók erősen túlzás, viszont a fontos fiókok már helytálló.
Amikre én tudom használni Gmail, Hotmail, Protron mail+ simplelogin, Tutanota mail, Skiff mail, facebook. 65 fiók regisztrációból ez nem sok. Viszont a legfontosabb személyes fiókokban kapcsolható be. A gmail-ban simán egy + 2fa belépési lehetőséget jelent. Attól hogy hardverkulcs be van állítva simán jelszóval is be tudsz lépni a fiókba. Az MS fiókban már fontosabb szerepet játszik ha jelszó nélkülivé teszed a fiókot. Authenticator + hardverkulcs lehet a belépés tengelye. -
merqree
őstag
válasz
ledgeri #1032 üzenetére
Időközben töröltem a bitwarden fiókomat, és csináltam újat.
Az ominózus laptop még nem kapott netet, az ötleted alapján csinálok azért egy "mentést" mindenről isAmúgy nem élem meg tragédiaként az egészet (elveszett-titkosított leveleket is beleértve), csak felesleges munkát ad, így ünnepeket előtt.
-
Tails111
aktív tag
Egy ismeretlen eszközre nembiztos hogy szívesen bíznám az adataim még akkor sem ha olcsóbb.
Google Titan USB vagy USB-C NFC árban meg már ugyanott ahol a yubikey. Fontos hogy több eszköz PC, tablet, mobil is tudja értelmesen használni toldók átalakítók nélkül akkor már az NFC lehetőség a minimum. Ilyen 13-14000ft alatt szerintem nem nagyon van.
A kulcs gondolatával nincs gond én is használom. Aki az árával meg tud barátkozni annak csak ajánlani tudom. Egy nagyon jó 2fa + lehetőség! -
-
No és mi lesz a mobil eszközökkel (tablet, telefon)? Állandóan egy - a mobilnak/tabletnek megfelelő adapter - kábel végén lóg (ha egyáltalán fel van rá készítve)? Persze megoldható, de mennyire életszerű? Mi van ha otthon felejted, és nem csak pár órára, hanem egész nyaralás/kiküldetés alatt nem férsz hozzá fiókokhoz?
Nem akarok senkit bántani, és a pénztárcájában kutatni, de ha évi 10-20k-t nem akarnak/tudnak kiadni jelszókezelőre (az ingyenes programok készítőit is lehet támogatni, megköszönve ezzel eddigi munkájukat), majd egy hordozás közben könnyel elkallódó kulcsra költenek 10-50-eFt-ot. Jó móka ,ha soha nem húzod ki a gépből (akkor hány eszközbe kell vásárolnod?!), de amint hurcolod magaddal.... Tegye fel a kezét aki még soha nem vesztett el kulcsot/pendrive-ot/...A HW kulcsok bevetése otthonra, már a lónak túlsó oldala. És mint a példák mutatják így sincs arra garancia, hogy nem zárod ki magadat valahonnan.
-
Tails111
aktív tag
És megbíznál benne?
Tudod volt egy ilyen kulcs Google Titan.Gondok támadtak a Google „legbiztonságosabbnak” mondott kétlépcsős hitelesítési eszközével, a Titan Security Key hardverkulccsal, és ezt maga a keresőóriás is elismerte. Kiderült, hogy a hibásan beállított Bluetooth párosítási protokoll lehetővé teszi a támadók számára, hogy megkerüljék a titkosítást, és elérjék a felhasználói fiókot.
-
-
merqree
őstag
Nagyon off, de ide IS való:
A protonmail-ben lehet ugyan resetelni a passwordot (kb ilyen volt az előző is: 5o%Ba%d6T&sZ7&5U3^zs), de ezzel is megszívtam. Ugyan helyreállítottam a fiókom, be tudok lépni, de a korábbi emailek "kuka", mivel kódolva vannak...
Erre is tessék figyelni, én nem tudtam/gondoltam. -
válasz
Tails111 #1023 üzenetére
8 rugo darabja, ingyenes szallitassal, ha 2-t veszel, alig dragabb, mint a Yubikey.
-
Tails111
aktív tag
A kulcsok alsóhangon kb 14.000ft (pl: Yubikey Security Key NFC, Ledger Nano X Case ) de ha kulcs akkor abból 2db-ot ajánlanak mindenhol beállítani meghibásodás elvesztés sérülés miatt. kb 28.000ft kinek sok kinek nem. Én megvettem 2x Yubikey Security Key NFC és használom de más nem biztos hogy kiad érte ennyit.
-
-
Tails111
aktív tag
Túl sok választása nincs persze vehet hardverkulcsot ráadásul az Biwarden is támogatja.
Authenticator használ és egy másodlagos lehetőséget keres választhat még SMS kód de mivel minkettő telefonon van veszés esetén mindkettő oda. Lehet hardverkulcs de azt venni kell. Marad az email kód. -
Tails111
aktív tag
válasz
merqree #1012 üzenetére
Hibát bármelyikünk tegnap én ma te holnap valaki más is elkövethet illetve el is követ.
Ez egy tanulságos eset és tanulunk belőle. Ezen gondolkodtam pár napja hogy 2fa bevigyem a jelszókezelőbe de féltem ha valamit elcseszek úgy járok mit te. Talán 6 hónapja használok jelszókezelőt és még mindig van mit tanulnom. Több fiók is kínál recovery key-t mindig mentsd le és 2fa beállításnál ne egy lehetőség legyen aktiválva. -
-
válasz
Elemental #1011 üzenetére
Köszönöm a méltatást, de az 50-60 karakter túlzásnak tűnik. 11-12 már bőven elég, ha "jól meg van sózva". [link]
Az offline mentés mellett van lehetőség felhős safe bérletre, pl. [link] . De ingyenes megoldások is vannak, pl a onedrive személyes tára. És akkor még nem beszéltünk a szteganográfiáról, amikor egy családi nyaralás egyik másik képébe rajtunk el adatokat. pl [link].
Amúgy meg köszönet merqree-nek is, hogy megírta mi történt vele. Lehet belőle tanulni.
-
merqree
őstag
válasz
ledgeri #1010 üzenetére
Amit kerestem inkább, hogy hova tárolja le a bitwarden a jelszavakat, mert ugyebár hiába lépsz be a firefox extensionbe, látni lehet(ett), hogy mikor firssült utoljára, ergo azt gondolom, hogy lokálisan tárolja valahol. Nah ezt még nem találtam meg
Nem a jelszavak miatt fontos, hanem inkább azért, hogy hova mi volt a belépési név -
merqree
őstag
válasz
Tails111 #1008 üzenetére
"Hibák sorozata lett elkövetve. Az ilyen emberi hibák miatt érdemes mentést csinálni."
Igaz. Ezen nincs mit szépíteni.
Sosem gondoltam ezt végig, hogy ugyanabban a programban önmaga által generált 2FA kóddal soha a büdös életben nem lehet visszalépni, ha kiléptetett.
Újragyártom a jelszavakat, a 2FA oldalakkal "megküzdök", és a 2FA kódokat teljesen másik alkalmazásra bízom, valószínűleg az apple jelszókezelőjére (mert ha jól látom, ő is tudja kezelni). -
Elemental
addikt
Egyre jobban felértékelődik a szememben, amit cigam írt a mentésről
"A backup az ne egy másik szolgáltató legyen, hanem egy független jeszóval védett fájl(pl. jelszavas 7zip) a NAS-on vagy a fiók mélyén(páncélban) egy adattáron (pendrive, vagy hdd)."
Egy 50-60 karakteres jelszóval védett 7zip file mennyire biztonságos? A neten úgy olvastam, hogy rendben van. Szerintetek?
-
ledgeri
nagyúr
"Egy jelszót".
Telefonodnak nincs pin kódja/jeészava? Sim-ednek? PC-dnek belépési? Kaputelefon kódja?
Alapból sem egy jelszót tud a jelszójezelőt használó. Az a lényeg, hogy ne 300-at kelljen tudni ami megfelel minden kritériumnak aminek csak lehet, hanem azt az 5-10-et ami emberileg kezelhető, bonyolultabb is mint amit 300 kezelésére találna ki, és eléri a maradék 290-et.
Ha neked 10 accountod van, és biztos, hogy mindnek más a jelszava, és bonyolultak, és nem "megoldom" algoritmusosak, akkor neked nem kell jelszókezelő. De a fiókszám növelésével egyszer eljön a kapacitás vége.Az meg megint nem jelent biztonságot, hogy egy helyen vannak a dolgaid, mert bármikor jöhet egy akár fenti esemény, akár a szerver kap egy globális DDOS-t akár a telefonod/PC-d pukkan el, és az egy példányod elérhetetlen, vagy megsemmisült.
Ha csak abból indulok ki, hogy havonta pl 10 dolgot változtatsz jelszókezelős szinten, és egyszer csinálsz mentést, ha beüt a fenti, nem mindegy, hogy 10 accounttal kell szevedőset játszani, vagy az összessel... és a 10 sem biztos, hogy 10, mert ha tényleg csak jelszócsere, akkor arra ott az email, aminek a jelszavához pl nem nyúltál 2 hónapja, és a helyreállítási másik cím meg be van állítva.A minden kiléptet dologhoz igen: pont azt módosította az illető, ami az egész bekódolását végzi, és mivel kétféle kódolással nem lehet szinkronizálni, mindent kiléptet, hogy legyen újraszívja a " mit és mivel" adatpakk az új kódolás leírásával.
Az a "kocsiba zárt kulcs esete" tankkal, és ellene puszta kézzel. -
Tails111
aktív tag
A KDF iterációk számának módosítása azzal jár hogy a beállítás után kilépteti összes eszközt. Nem veszélytelen művelet előtte biztonsági mentés javasolt. A biztonsági mentést offline is tárolhatod. Pl egy pendrive vagy kettő ha biztosra akarsz menni és nem használod másra. Most mi a jobb hogy bukott minden vagy volna egy mentés amit segítene. Hibák sorozata lett elkövetve. Az ilyen emberi hibák miatt érdemes mentést csinálni.
-
Llew
senior tag
Olvasom itt a történteket, de a "csak kiléptetett" részt nem értem.
Illetve ez a titkos állomány mentése több biztonsági verzióban rész nekem pont az jelszókezelő lényegével megy szembe.
Ugye azért használok jelszó kezelőt, hogy csak egy jelszót kelljen tudnom. Ha a tartalmáról mentést akarok, akkor azt is titkosítottan, jelszóval védve kéne a gépen vagy másik jelszókezelőben tárolni. Na most akkor már mindjárt nem csak egy hanem, 2-3-x mesterjelszót kéne megjegyeznem.
Ez mennyivel jobb, mint ha minden fontosat fejben akarok tartani és nem használok jelszókezelőt? -
ledgeri
nagyúr
válasz
merqree #1002 üzenetére
Mindenhol kiléptetett, szóval szívás
, amit meg offline-ba tudtam tenni, ott pedig úgy volt beállítva a bitwarden firefox kiegészítő, hogy mindig be kelljen lépni
Minden adott lett ahhoz, hogy szívjak.
Arra net nélkül rápróbáltál, mert az is egy letöltött állomány (ha a régi lastpass-ból indulok ki, nem "csak szerver elérés másképp". Bár tény, hogy nem tudom, hogy aktuálisan hogyan működik az addonozósdi bitwardennel... De próbáld ki, hátha!
A többihez csak drukkolni tudok, hogy ne legyen lehetetlen!
-
merqree
őstag
válasz
ledgeri #1001 üzenetére
A bitwardent nyitó 2fa is a bitwardenben volt tárolva? not good.
Jó ötletnek tűnt, és nem gondoltam arra, hogy lehet olyan élethelyzet, hogy kelleni fog. Sosem kellettMost kellene, csak nincs.
Biztos minden korábban belépett eszközöd, azóta is online van, vagy/és "lefrissült"?Mindenhol kiléptetett, szóval szívás
, amit meg offline-ba tudtam tenni, ott pedig úgy volt beállítva a bitwarden firefox kiegészítő, hogy mindig be kelljen lépni
Minden adott lett ahhoz, hogy szívjak.
Ha teló is volt (vagy bármi más TOTP app), akkor még egy fokkal könnyebb.
Telefonon bitwarden applikáció van.De a legjobb, amit ajánlani tudok, mert ilyen krízisben a legjobb: aludj rá egyet! De tényleg. Nem betörtek és rabolnak, hanem csak te nem jutsz be. Ergo, márol holnapra nem veszítesz többet, viszont lehet, hogy valami eszedbe jut, vagy csak az, hogy rátervezel, hogy na akkor holnap délutántól estig csak ezze, már "önirányítottabb" helyzet.
Abszolút értem mit akarsz ezzel mondani.
A baj az, hogy nincs meg a recovery key. Ha az meglenne, akkor simán be tudnék lépni, de így never ending story.
Nyílván írtam a supportnak, ahonnan piszok gyorsan jött válasz, de gyakorlatilag azt mondják, hogy ők nem tehetnek semmit. Azért az érdekes, hogy 2FA-t nem tudják kikapcsolni. Valahol meg érthető a dolog, hogy nem fogják kikapcsolni, ha lehetne akkor sem.... -
ledgeri
nagyúr
A bitwardent nyitó 2fa is a bitwardenben volt tárolva? not good.
Biztos minden korábban belépett eszközöd, azóta is online van, vagy/és "lefrissült"?
Ha akad valami, pl pc, ami be volt lépve, de azóta indítva nem, abból most húzd ki a net-kábelét, vagy ha laptop, akkor nem arról módosítsd a routered wifi jelszavát, nehogy netet kapjon!
(ha ez sikeres lenne, akkor be kell nyelni egy kódolatlan exportot abból az állományból (elérhetőségi backup), mert ha módosítod az offline , de még bitwardenben lévő részt, akkor sync-errorod lehet, ami biztosabb halál!
A bitwardenben voltak csak a másodfaktoraid? Bárhol máshol volt account listád?Csak mert, ha minden bitwardenben volt, és minden lefrissült, akkor 99% bukó (esetleg support, bár pont ez a lényege az egész kódolósdinak).
Ha nem frissült valami, minden ott van! Csak óvatosan.
Ha emailedbe bejutsz, legalább esélyed van végig próbálgatni a dolgaidat, a hosszadalmas fiókvisszaszerzés útján.
Ha teló is volt (vagy bármi más TOTP app), akkor még egy fokkal könnyebb.Bocs, de újabb érv a sync ellenében. (ok az offline- másik oldala, hogy ha megszereznek egy állományt, akkor az már végtelen ideig az övéké, így törhetik 5 4090-vel amíg akarják.)
De a legjobb, amit ajánlani tudok, mert ilyen krízisben a legjobb: aludj rá egyet! De tényleg. Nem betörtek és rabolnak, hanem csak te nem jutsz be. Ergo, márol holnapra nem veszítesz többet, viszont lehet, hogy valami eszedbe jut, vagy csak az, hogy rátervezel, hogy na akkor holnap délutántól estig csak ezze, már "önirányítottabb" helyzet.
(A fentieket úgy írom, hogy ha most végig gondolom, akkor én is kizáródós helyzetben vagyok a fenti, idézett tanácsom ellenére is... és ez motoszkál már egy hónapja, szóval átérzem)
Legyen ez felkérés mindenkinek aki olvassa: Biztonsági mentést, most azonnal
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen autót vegyek?
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- gerner1
- Építő/felújító topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- NBA és kosárlabda topic
- Fujifilm X
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- További aktív témák...
- Grand Theft Auto GTA Vice City PC
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Android / Server / Mail / stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Bowers-Wilkins Pi7 S2 (2195084) (ELKELT)
- PS3 Slim 4.92 HEN, Telepített játékokkal - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Apple Watch Ultra 2 Titanium Szíjjal 49 mm Használt, újszerű
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest