-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Semin
őstag
Azzal is számolhat a gyártó, hogy aki komoly minőséget akar, annak van erre alkalmas lejátszója, mert az nem éri be a TV saját korlátozott rendszerével.
Pontosan itt van a kutya elásva. A TV gyártónak pontos statisztikája van arról, hogy a user milyen formátumú/minőségű tartalmat játszik le a TV-n. Amíg ez a statisztika nem indokolja marad a 10/100.Márpedig aki komolyan gondolja a minőséget, nem a TV saját rendszerét fogja használni.
-
Quadgame94
őstag
Az átlalad megosztott tesztek nem valóságos használatot reprezentálják de azt hiszel amit akarsz. És csak jelezném, hogy semmivel sincs kevesebb kínai/koreai vagy ahogy te írod "kóreai" Sony-ban sem.
Plazmáig meg minek visszamenni? Kapható még ma plazma? Nem. LCD, OLED fronton minden gyártó a tervezett elavulásra megy rá. Hallottál már a kapitalizmusról és a fogyasztói társadalomról? Unalmas már ez a japán felsz*pás. Nyílván a Sony meg a Pana érdeke, hogy te 8+ évig használd a tévéjüket.
Aha. Oké.
-
-
Black Dragon
addikt
Azért az utóbbi hasonlat nekem elég erős...
El kell fogadnod a változást, ez az élet rendje, már nincs kommunizmus sem és a ma összerakott ak47 sem biztos, hogy kihúzza addig, mint amit 40 éve raktak össze. Nem a japánoktól eredeztethető minden, a világ tendál afelé, hogy olyan rohamosan fejlődik a technológia, miszerint annyira minimális akarnak valamit hosszú ideig használni, hogy azt már tudatosan nem gyártják hosszú élettartamra. Ahogy a mondás is tartja, egy fecske nem csinál nyarat, úgy a maroknyi ember sem fog fenntartani egy céget, adott esetben a Panasonicot a bukástól. De sirathatjuk a Nokiát 3310-et is, mert az Apple meg a csúnya konkurencia legyűrte őket.
Nem, nem a konkurencia a hibás, hanem ők maguk, amikor nem tudták felvenni a versenyt a piaccal. Aki a mai világban nem tud fejlődni, változni, adaptálódni annak vége. És ez nem csak a tech ipar, legyen az Mari néni büféje is.
De már megint oda jukadunk ki, hogy csak a Pana, meg csak a japán márkák. Hagyjuk már ezt, de tényleg...
Ez már lassan kezd demagóg lenni. Most kezdjünk el visszasírni mindent amiben régen még volt "anyag" illetve ahol még szántak időt és energiát a tartósságra?
-
Quadgame94
őstag
Vannak mérések amelyek a valós használatot adják át és vannak amik nem és csak tudományos jellegűek/érdekességként hivatkozhatsz rájuk. Vásárlásnál tanácsként felhozni azokat a torture teszteket nagy hülyeség. Semmilyen szakmaiságra nem vall. Egy tévé vásárlásnál ma 5 évre érdemes tervezni. 7 illetve 10 már teljesen elrugaszkodott a valóságtól.
-
Partz
senior tag
"Az LG-WOLED-ről találni adatokat (amit a gyártó maga adott meg) jópár éve 30000 óra volt, jelenleg 100000 óra az élettartam az LG szerint (ami azt jelenti, hogy akkorra felére csökken a fényerő)."
Ezt pontosítsuk kicsit, mert elég idejét múlt állítások;
-Az első generációs oled tv-kre mondtak 30.000 órát
-2016-ban 6-os szériánál tolták fel 100.000 órára.
-2018-as szériákra már 150.000 órát mondtak.Azóta rengeteg fejlesztés volt oled rétegezésben és már nincs is ilyen álláspont;
-Bevezették azóta a sárga-zöld + zöld rétegezést
-Vörös ph-oled réteg összetételén változtattak
-2022 óta deutériomos kék oled anyagokat használnak (OLED EX), ami csak magában másfélszeresére növeli a panel élettartamát.
Ezt a Samsung Display a 2. generációs qd-oled panelekben, 2023 második felében vezette be. Nem tudom ezt figyelembe vette-e a rtings, mikor beégést tesztel (itt már az is lehet a vörös-zöld quantum-dot színkonverter a gyengébb láncszem).És akkor megosztom a saját tapasztalatomat;
7-8 éve használom a C6 szériás oled-emet. Teljesen beégés mentes, évente egyszer ráküldöm a tesztábrákat, de eddig semmi (keresem az indokot, hogy lecserélhessem, csak nem találom). 7 évre terveztem max, csak nem fogok lecserélni egy hibátlan oled tv-t, ami még 3D-t is tud + környezettudatosság.
Már nincs hivatalos álláspont, de figyelemmel kísérve a fejlesztéseket nagyjából 3x-os lehet a panelek élettartama azóta. Ergo aki 2024-ben még ezen a beégésen rugózik tv-k terén, én magam részéről megmosolygom, paneltípustól függetlenül. -
Black Dragon
addikt
Én ezt továbbra is elhiszem neked, nagyon félsz ettől a Samsungos vonaltól, mindenkit el kell riasztani, de ahogy te is írtad: csökkenhet, előfordulhat. Tehát te sem tudod. Ezek ugyan mérések, de egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinél ilyen mértékig elő fog fordulni, illetve az sem biztos, hogy ha elő is fordul az a következő 5 évben lesz.
Illetve én személy szerint úgy állok hozzá a dologhoz, hogy kb 5 év múlva a tv oprendszere, független milyen tv-ről van szó, igencsak elkezd lassulni a folyamatos fw updatek miatt, illetve a technológia is sokat fejlődik ennyi idő alatt, így én mondjuk 5 év múlva eladom a mostanimat és veszek egy újat, mert az a mostanihoz képest a dupláját tudja fényerőben (nem biztos, de példának okáért)
Ha a Panát nézzük a Samsunggal szemben (a két csúcsmodellt) akkor a vásárlásnál "nyertem" 600k-t. Ha 5 év múlva cserélni szeretném - jelenleg mindegy milyen okkal, hiszen mindenkinek más a fontos egy tv-ben - akkor ez az összeg "megmaradt", ott a tv maradványértéke is, veszek belőle kis ráfizetéssel egy új Samsungot, te pedig kiadtál 1,5x annyit a Panáért ami 5 év múlva pont annyit fog érni, mint egy Samsung vagy LG.
És nem, nem azt mondom, hogy mindekinek Samsungot kell vennie, ezt mindenki maga döntse el kinek mi éri meg jobban technológiai vagy más szinten. Téged zavar az, hogy degradálódik a panel rendben, megveszed a Panát 1,5x áron és örülsz, hogy majd 5 év múlva, ha addig egyáltalán megtartod a Panát nem fog degradálódni a panel.
Sajnos a mai világ nem arról szól általánosságba véve, hogy egy termék tartós legyen. Hiába gyönyörű egy tv képe, legyen az bármilyen márka, a mögöttes oprendszer adja hozzá a gusztust, hogy használd, vagy épp ne. Ha te csak 10 évente cserélnél tv-t, mert te együtt lassulsz be a rendszerrel együtt akkor aláírom, hogy jogos a panel degradálós érved, ne vegyél ilyet. Más esetben viszont...
Így tehát csatlakoznék Semin kollégához és megkérnélek rá, hogy ne szúrd már be ezt az rtings tesztet minden adandó alkalommal amikor a Samsung neve felmerül. Mindenki el tudja dönteni magától, hogy ki mire ruház be, ha az rtings mérései szentírások lennének akkor mindenhol körbe lenne plakátolva a konkurencia ezzel.
-
-
Semin
őstag
Attól, hogy tizenhetetdjére linkeled ezt a tesztet, még nem igazol semmit.
Nem átlagos felhasználás, hanem extrém. Több embernek saját valós tapasztalata van, nem egy teszt. Ezt azért objektíven illene elfogadni, és megbékélni azzal, hogy bizony igazuk van. Ezzel semmivel sem lesz kevésbé igazolható a döntésed a Pana mellett. Mondom ezt Philips tulajként elfogulatlanul ... -
so_ha
senior tag
Ők "szavazták ki" magukat, a rossz irányba való sikertelen termékfejlesztésekkel (pl. lásd JOLED bebukása), és a túlárazott termékekkel ... és a piac döntött, ők meg nem tudtak érdemben módosítani. Most a TCL is rajtuk röhög, aki átvette az előbb említett új OLED technológiát, és továbbfejlesztve termékeket hoz ki belőle. Mondom/írom ezt úgy, hogy a 90-es években nálam minden is Sony volt ... már semmi sem.
-
Black Dragon
addikt
Szerintem ennek a "vitának" itt semmi értelme és helye sincs.
A kapitalizmus, illetve a világ korábbi és jelenlegi működési elve is változatlan. Mindenki másol mindenkiről, valaki ezáltal felemelkedik, valami pedig elbukik. Akkor lehet sajnálni nagy mobil és autógyártókat vagy bárkit más iparágakban.
Illetve a Panasonicot sem kell úgy beállítani, mint egy ma született bárányt, nem dolgozol ott, nem ismered a céget belülről, így annyi információ áll rendelkezésedre mint bárki másnak akik felmegy a google-re. Az, hogy az LG vagy a nagyobb gyártókról több infó szivárog ki az a nagyság átka is, minél nagyobb egy cég annál több az árgus szem ami a hibákat keresheti. Ne értsd félre, nem értek egyet az ipari kémkedéssel, környezetszennyezéssel, de elég nehéz így hozzáállni valamihez a mai világban, mert akkor ne vegyél kocsit se, de ha mégis akkor ne tankold meg, de ha elektromosat veszel akkor akksi nélkül, mert szennyez az is. Mindenki a kiskaput keresni, mindenki, a Pana is.
Ettől még lehet mindenkinek véleménye, de ha a szakmaiságot és az objektivitást részben vagy teljesen mellőzni, akkor szubjektív véleményről beszélünk. Ahogy írtad is, te ezeket részesíted előnyben amivel nincs baj, ezeket is szeretnéd ajánlani, de nem kell becsukni a másik szemedet ahol minden más gyártó van, mert lehet valakinek pont arra/olyanra lenne szüksége.
Egy szakmai topicban vélemény szerint nincs helye az elfogultságnak, ha úgy gondolod mégis akkor önmagadat validáltad, mint Panás és Sonys ember.
-
szkutyi
addikt
Azt istenited már több mint egy hete hogy filmmaker módban tudod állítani a dolgokat!
MIVAAAAN?
Csak megsugom minden tv-n van olyan kép opció (filmmaker. Cinema, stb) ahol mindent is lehet állítani, parameterezni.xd
Miben jobb az az Android amit kapsz a panán? WebOs-en is minden megvan ami kell. Atom stabil.az összes streaming youtube,plex, média lejátszó stb.
Egyébként nem, nem hasonló tudásu amit ajánlasz hanem alsó kategóriás az oledben! Mint az A80L. Ennyi!
Lopott, másolt technologia.???Mégis lg-tol veszik a panelt.xd
Egyébként ki nem szarja le hogy ki honnan mit lopott...
Azt viszont már nem szarja le senki hogy mennyit ad ki és mire...inkább veszek olcsóbban egy jobbat, mint drágán egy gyengébbet...
Pont úgyan olyan vagy mint a sony-s srác, az ilyen érveiddel... -
Vhiktor
Topikgazda
Sonynal is van bőven csíkos panel, csak rá kell keresni a neten, meg én is láttam jó párat.
Valószínűleg azért van LG-ről sokkal több visszajelzés mert sokkal több tvt adnak el mint a Sony, a Panarol már nem is beszélve.
Hozzáteszem, hogy panaból még nem láttam szamottevően csíkosat.A válogatott panellel is egy baj van, hogy soha senki nem tudott rá érdemi bizonyítékot hozni. Addig csak városi legenda.
-
Vhiktor
Topikgazda
Ezt mi alapján állítod ennyire magabiztosan? Csak érdekelne.
Én pl nem tudom, milyen a Pana országon belüli garanciás hozzáállása, de voltam olyan pana oled tulajnál, aki nagyon elégedetlen volt a garanciális hozzáállással és ügyintézéssel kapcsolatban.
Az A95L már önmagában a QD-OLED panel miatt jobb, homogénabb, nagyobb a színtér és color volume lefedettsége is.
-
Swami
senior tag
TCL 65 c835 - DoVi megjelenítéssel volt gond.
TCL 65 c805 - baromi jó kis tv, majdnem oled szintű feketével nagyon jó kontraszttal. Meg is tartottam volna, de szoftverfrissítéssel elbarmolták, és vissza-visszanézve a topicba, még mindig nem sikerült javítani. Nekem van egy elméletem, miszerint túl jó lett a tv és a piac ezt megsínylette volna, mert nem tudják eladni a következő szériát. De hát én hiszek a gyíkemberekben is, meg a háttérhatalmi Billerbeck csoportban is. 😆 -
junkpod
veterán
Hát persze, a koreaiak nem tudnak semmit...
A Panasonic ezért építi a Tv-jét LG OLED panelre.
Nem tudás alapján különböznek a gyártók és termékeik, hanem hogy tudatosan milyen polcra tervezik a termékeiket. Mi meg bekajáljuk a marketing eszközökkel létrehozott kommunikációt. -
Quadgame94
őstag
Istenem ennyire felsz*pni a japánokat lol Milyen tervezés? A világon minden gyártó 99%-ban ugyan úgy gyártja a tévéit. Panasonicban annyi eredeti alkatrész van mint bármely más tévében. Mindent innen-onnan összeollózzák. Pont mint más gyártó. Ment a fika a kínai telefonokra is. Aztán komponensekre lebontva semmivel sem volt kínaibb mint egy Samu vagy Apple.
-
Czimby
addikt
Minimálisan tér el, pár árnyalattal.
Sasi001
Szegény emberke megvette 700 körül a Tv-t és hiába az 5év panelgarancia, elintézik egy ez ilyen és késszel. Biztosan szétveti az ideg.
Még tudom járatni egy napot, 4 ciklus biztosan lemegy, ha nem tünnek el megy vissza, és veszek egy C3-at.
Vagy egy ugyanilyet máshonnan
Illetve a "nagy" manuális pixel frissités még nem történt meg, azt hagyom utolsó esélynek holnapra. -
wallace 234
őstag
Japánok minőségéröl annyit ,hogy Made in China vagy Malajzia ! Ők se gyártatnak nagyon otthon ! Sajnos mindenki az olcsó munkaerőre hajt,hogy minél több legyen a profit ! Japán márkák ha engedtek volna annak idején ,az egójukból akkor a 2 koreai gyártónak sokkal nehezebb dolga lett volna! Ha emlékszünk a Sony foggal körömmel küzdött a tvkbe lévő belső lejátszók ellen ! Ezt ki használva a tudtak feljöni a többiek. Hiába volt más minőség ,senkit nem érdekelt. Csak az ,hogy rá dugja a kütyüt és tudja nézni a filmjeit .
-
aldebaran
addikt
Egyébkén jogos, amit írsz.
Nekem a legnagyobb hátrány a samu és az lg- vel kapcsolatban, hogy saját oprendszert használnak.
Pl. a philipsre bármilyen androidos alkalmazást fel lehet tenni. De ez nincs kiemelve sehol és sokan csak utólag döbbennek rá, hogy a smartube-ot nem tudjáj feltenni. a kijelzője pedig lg. -
mc.g
aktív tag
A teszt egy 10000órás gyorsított teszt, ami kb.4...8 (vagy akár mégtöbb) évnyi használatot szimulál. Természetesen sok függ a használat módjától (pl. fényerőtől), tartalomtól, és egyéb körülményektől (pl. hőmérséklet), stb.
Néhány teszt még nem érte el a 10000órát (mivel ez akár 2évbe is telhet) ezért rövidebb némelyik grafikon, de a tendenciák így is látszanak... -
alaves
addikt
"3x annyit megy, mint tervezték, akkor 3x sűrűbben csinálja"
Éppenhogy nem! A pixelfrissítés (áramerősség után állítása) gyakorisága gyárilag az fw-ben beállított (LG-nél szerviz menüben módosítható), egyáltalán nem veszi figyelembe a napi üzemórát, csak azt hogy mennyi gyűlt össze. Pl. 500 óránkénti beáll.-nál sem mindegy, hogy 500 nap alatt gyűlik össze vagy egy hónap alatt.
Amiről írtál az csupán a 4 üzemóránkénti kompenzáció (küszöbfeszültséggel dolgozik), van jelentősége, de nem annyira, az lefuthat akár napi egyszer is, nem kell figyelni az óraszámot.
Nem kell ezt túlragozni, figyelni sem kell. Annyi az egész, hogy extrém használatnál időnként kézzel indítani kell a pixelfrissítőt és kész. S90C-nél is (jelenleg napi 12-18 óra) - mint a C1-nél - 1-2 havonta egyszer este indítom (amikor eszembe jut).
-
alaves
addikt
Nem. Azt kell megérteni, hogy a pixelfrissítés algoritmus lefutási gyakoriságát (2000, illetve jelenleg 500 üzemóránként) átlag felhasználásra tervezték (napi 4-8 üzemóra). Sony is azért írja, hogy évente csak egyszer dolgozzon a pixelfrissítés.
A kompenzáció az rendben lefut 4 üzemóránként (vagy 6-8-10 mindegy), amikor készenléti módba kikapcsolják a TV-t (ez ok az rtings-nél is), számít, de annyira nincs jelentősége.
Extrém igénybevételnél (12+ üzemóra) (rtings teszt is az), korántsem elég a pixelfrissítő lefutásának gyárilag beállított gyakorisága (ha elég lenne, pl. nem adnának kézi indításra lehetőséget). A pixelfrissítő csak egy bizonyos mértékig képes az áramerősség növelésével visszaállítani az eredeti fényintenzitást. Ha egyszer vagy többször meghaladja a fényerőcsökkenés mértéke a kiegyenlítését, akkor mindig annyival kevesebb fényerő marad, amely összeadódik.
G3-nál is azért csökkenhetett a fényerő, mert az rtings teszt napi üzemóraszámánál, csutka fényerővel az 500 óránkénti pixelfrissítés édes kevés. Samsung-nál pedig a 2000 üzemóránkénti (illetve nem is tudni hogy igazából mennyi) művelet gyakorlatilag elégtelen. -
Black Dragon
addikt
Each TV will run for either 20 or 15.5 hours per day.
Nekem ez azért sok, használja valaki ennyit a tv jét napi szinten? illetve a fényerőt nem írják kifejezetten, de szinte biztos vagyok benne, hogy maxon megy.
Ez nem a teszt értékéből vagy igazság tartalmáz vitatom, inkább a valóság érzetét.
-
alaves
addikt
"A "rtings.com" 10000 órás tartóstesztjein az LG panelek jobban szerepelnek mint a samsung panelek, az LG-k nem igazán vesztenek fényerejükből, de a samsung-ok kb. felére csökkennek fényerőben."
Az S90C-mben még csak 1000-1500 óra van, de nem vettem észre fényerőcsökkenést.Az S95B/S95C/S90C/A95K tulajokat kérdezem, hogy észrevették-e a fényerőcsökkenést? (5000-6000 üzemóra ~25%, 9000-10000 üzemóra ~50%)
-
Black Dragon
addikt
Ez a feature a samsung tv-kben már elég rég óta jelen van (de szerintem a legtöbb eARC kompatibilis eszközön is), tehát ha bekapcsolod a tv-t akkor bekapcsolja a hifit is, vagy soundbart, ps-t, amit szeretnél. A legutolsó aktív portról történő újra bekapcsolás esetén pedig mondhatni evidens, hogy újra azt hozza be a home screen helyett.
Tehát ez így összességében nem a Panasonic érdeme, attól még persze lehet jó a panelja meg a beállíthatósága, de a filmmaker mód beállíthatósága sem tér el véleményem szerint akár egy Samsung vagy LG, de gondolom Sony tv-ktől sem.
De gratula a vásárláshoz és sok beégés mentes órát! -
mc.g
aktív tag
* kiegészítés az automata ki-be kapcsoláshoz ami (számomra) nagyon fontos, és nagyon tetszik:
Amikor a TV bekapcsol az erősítő bekapcsolására, mindjárt az általam használt HDMI1-re kapcsol, anélkül, hogy a "home" képernyőt mutatná, és utána kellene kiválasztanom az AV bemenetet, vagy az "okos" rendszerben kellene turkálnom.(így a házimozierősítő tényleg egy audió-vizuális központként működik hang és kép megjelenítéssel (és sok bemenettel)).
-
aldebaran
addikt
VAGY én a tévé távirányítót használom csak. Bekapcsolom vele a tv-t, bekapcsol az erősítő (és a médialejátszó), ha kikapcsolom, akkor minden is kikapcsol, illetve a tv távjával lehet vezérelni a médialejátszót, illetve a tv-re telepített alkalmazásra át tudok ugrani, és a tv-n nézni pl. a smarttube-ot... stb.
-
szkutyi
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Samsung Galaxy S22 Ultra / 12/ 256 GB / Gyárifüggetlen / 12 hó Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Android 4K TV okosítók / új állapotban / 12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest