- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen házat vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- ZIDOO médialejátszók
- Azonnali fotós kérdések órája
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házi erősítő építése
- Saját vezérlőpultot tervezett a Snadragon X IGP-jéhez a Qualcomm
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
junior19
senior tag
válasz
hyppo! #111528 üzenetére
Senki nem feltételezi, hogy vak vagy. Ez az anyag feltételeket kíván a megtekintéshez, a sok sötét, gyengén megvilágított jelenet miatt sötétben kell nézni. Én is este néztem. Nappal nagyon kevés helyiséget lehet úgy besötétíteni, hogy teljesen sötét legyen. S ha már van egy kis fény a helyiségben, akkor persze részletek eltűnnek a feketében.
Ezért írtam, hogy vagy a körülmények nem voltak megfelelőek(nagy környezeti fény a helyiségben) vagy pedig a megjelenítőnek nagy a gamma értéke a fekete közeli területeken. Ezen pedig a csutka fényerő nem segít.
Ha ez az anyag rossz, akkor nagyon sok anyag is rossz lenne, a Casino Royal sötét jelenetei még sötétebbek, mint itt sok jelenet.
Abban viszont nem csodálkozom, hogy a kedved elveszi, mert fárasztó ennyi ideig ilyen gyengén megvilágított jeleneteket nézni. De ha a történet ilyen, az alkotók nem csinálhatnak mást. -
junior19
senior tag
válasz
hyppo! #111518 üzenetére
Nincs azzal a résszel semmi baj. Sötétnek sötét az átlag anyagokhoz képest, de nagyrészt gyengén megvilágított helyiségben játszódik. A kontúrok, részletek még is látszanak. Szerintem klasszisokkal jobban megcsinált, mint a híres Trónok harca része.
Ha black crush jelenség van, akkor nem jól beállított a megjelenítő vagy a körülmény nem megfelelő. De nincs az anyag rosszul megcsinálva. -
junior19
senior tag
válasz
Elmör #106855 üzenetére
" pixel refresh: A készülék automatikusan futtatja a pixel frissítéseket, amiből 2 féle van.
A 4 üzemóránként kikapcsolás után futtat egyet, ez kb 5 perces."Az összefoglalóból idézve. Bár nincs benne, hogy ne vegyük el az áramot a készüléktől, de a logika ezt diktálja. Ha minden kikapcsolás nálad teljes áram megszakítást jelent, akkor nem fog lefutni egy darab kompenzációs ciklus sem. Így rövid idő múlva a kisebb bajod lesz, hogy minden szoftverfrissítés utáni bekapcsoláskor elfelejti a beállított értékeket.
-
junior19
senior tag
válasz
Squirrel #102324 üzenetére
De neked ott az előfok, ami mindent kezel. Miért viszed a jeled a tévére, azután vissza az előfokra?
Minden külső eszközt csatlakoztatnál az előfokra, egy hdmi kábel menne a tévébe.
Szerintem annak az előfoknak már minden jelet át kell engednie kikapcsolt állapotban is. Így esti tévézéshez nem kell hangrendszert kapcsolni, s csak akkor kapcsolod, ha azon keresztül szeretnéd használni.A HDMI CEC egy elég instabil, kiszámíthatatlanul működő rendszer. Elég ha egy eszköz bekavar, s megbolondítja az egész működést.
Én nem venném biztosra, hogy az LG vagy az előfok hibája, ki kellene zárni. A fire stick például mindig bekapcsolva van, azt nem lehet kikapcsolni. Bizonyos idő eltelte után megy készenlétbe, s lehet ez kavar be.Én kikapcsolnék minden eszközön a HDMI CEC kommunikációt, csak a tévén és az előfokon hagynám engedélyezve. Ha normálisan működik a rendszer így, akkor nem ezekkel van a baj. Ezután egyenként kapcsolnám vissza a rendszerbe a különböző külső eszközöket, így kiszűrve, melyik okozza a galibát.
-
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #102303 üzenetére
Vagy HDMI EARC-ot használni a tévé és az AVR között.
Vagy amit én jobban preferálok, külső eszköz használata az AVR-re csatlakoztatva. A mai AVR-k már kikapcsolt állapotban is átengedik a hangot, ha pedig az AVR-t szeretné használni a felhasználó, akkor az AVR-en választja ki az adott eszközt.
Lehet, hogy kényelmetlenebb, de sok bosszúságtól megkíméli a felhasználót. -
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #102299 üzenetére
Teljesen normálisan működik a Denon. Sztereo jel esetén abban a hangzásmódban fog üzemelni, ami legutoljára lett kiválasztva, hisz ezek virtuális hangzásképek, 2 csatorna jeléből az AVR kever a kiválasztott hangzásmódnak megfelelően hangképet.
Amikor az erősítőnek váltania kell, azok a natív hangformátumok, Dolby, Dts. Ezek még átmennek optikai átvitelen. S vannak ezeknek a nagyobb adatinformációval megfelelőik, a Dolby TrueHD, DTS master, Dolby Atmos,DTS-X. Ezek viszont már nem mennek át az optikai jelátvitelen, illetve a többcsatornás pcm sem, ilyenkor vagy csend van, vagy pedig csak 2 csatornás jelként kerül továbbításra, így megint csak egy hangzásmódban lehet hallgatni.Ezt úgy képzeld el, mint a tévéknél a képmódokat. Amilyen jelet kap, olyan módban kapcsol a megjelenítő, amit tud kezelni.
De sdr jel esetén nincs olyan, hogy ez film, ez sport, ez színház. A gyártók különböző profilokat adnak meg, amik közül a felhasználó dönt. A gyártóknak nem is egyezik meg a képmód elnevezésük, illetve van aki több profilt ad meg, van aki kevesebbet.A megjelenítőben a kimenetnél Bitstream kimenetet kell beállítani, s akkor az AVR ha natív audio információt kap, abba kapcsol. Minden más esetben, amit a felhasználó választ ki.
-
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #102103 üzenetére
De most akkor egy kalibrált kijelzőről egy világosabb képet szeretnél összehasonlítani a te megjelenítőddel?
Mert amilyen beállításokkal kéred szkutyitól a képet, az világosabb, mint kellene. Azután beraksz egy aránylag normális képet, szkutyi meg is jegyzi, hogy ez már aránylag jó, de erről meg nem tudjuk, milyen értékekkel készült.
Én továbbra is azt mondom, hogy egyszerűbb lenne egy fekete vágási mintán megnézni, illetve ha van olyan mintád, akkor fekete közeli megjelenítést azon ellenőrizni.
Nagyon sarkosan fogalmazok most, s nem bántásból, inkább viccnek szánom a következőt. Elhívnál valakit kalibrálni, vagy néznél egy kalibrálást, s aki csinálja, egy otthon, a saját kalibrált kijelzőjéről egy filmrészlet alapján készített kép alapján állítaná be neked a fekete vágást, illetve a fekete közeli részleteket. Mit szólnál ha ezt látnád? -
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #102095 üzenetére
Nem lenne egyszerűbb megnézni rendes fekete vágási mintán a fekete közeli megjelenítést is?
Minthogy más készülékéről ilyen-olyan képeket hasonlítgattok különböző filmekből, amikről senki nem tudja, hogyan is kellene igazából megjelennie a kijelzőn.
Ha egy fekete vágási mintán a fekete közeli megjelenítések is jók, s egy filmrészletet sötétnek vagy világosnak látsz, akkor az anyag olyan. Azzal pedig semmit nem tudsz csinálni.
Ennek a fotók összehasonlításának szerintem sincs semmi értelme. Jön egy megjegyzés a fotóra, s utána hogy nem is annyira sötét a valóságban, mint a képen.
De legalább pörög a topik, s nincs személyeskedés sem. -
junior19
senior tag
válasz
TechN7ne #100910 üzenetére
Lg-n a helyes kontraszt érték 85.
Sony kontraszt értéke 90.
Ezek mind sdr esetén érvényesek.Még azt is nézd meg, ezt az előbb elfelejtettem, hogy a Szakértő Világos képmódban a Színskálát az Lg szereti Natívra vagy Szélesre állítani, mert így látványosabb a kép világos helyiségben. De a helyes az Auto opció itt is, mint a Sötét képmódban.
-
junior19
senior tag
válasz
TechN7ne #100906 üzenetére
Mert a szubjektív ízlésed felől közelíted meg a dolgot. A tartalom megjelenítése mindig változni fog, a készítők úgy csinálják az anyagokat, ahogy szeretnék, hogy lássa a néző. Egy vígjáték másképp nézhet ki, mint egy horror vagy dráma. Ha a néző az ízlésének megfelelően szeretné látni az alkotásokat, akkor szinte minden anyag nézését kezdheti a megjelenítő beállításával.
Miért kellene minden filmnek azonosnak lennie a kényelmes fényerejének? Mi az, hogy kényelmes fényerő? Egy Dunkirk-nek azonos látványa kellene, hogy legyen, mint a Transformers filmeknek?
Vagy az Oblivion jelenetében, amikor Morgan Freeman elkezd beszélni és rágyújt. Csak bizonyos részleteket szabad látni, mert a készítő így csinálta meg. Ha többet látsz az ízlésednek megfelelően, akkor már nem azt látod, amit kellene.Egyébként egyszerűen meg lehet oldani az LG-n a két képmódot.
Szakértő Világos: magasabb Oledfény, 2,2 gamma, a Fényerő pedig a helyiség fényviszonyaihoz állítva. Ez amikor van környezeti fény a helyiségben.
Szakértő Sötét: Kisebb Oledfény, 2,4 gamma, a Fényerő pedig 50. Ez pedig sötét környezetben.
Így nekem 3 gombnyomás a váltás a két képmód között.
A Kontraszt értékét pedig nem szabad változtatni, mert csökkenteni nincs értelme, az emelése pedig problémákat generál. -
junior19
senior tag
válasz
vakbottyán #99458 üzenetére
[link]
Hátha segít a döntésben. -
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #89457 üzenetére
Azért mert a fekete és a fehér értéke megegyezik, még teljesen más lehet a kép. Közte azért van információ bőven.
De azt kellene elfogadni, hogy ha az összes képmódot azonos beállításokra állítjuk, s ezalatt nem az értékeket értem, hanem mérve azonos szintre van állítva a gamma is és a fehéregyensúly is, akkor minden képmód azonos képi megjelenítést mutatna. Aki kalibrál, az tudja melyik gyártónál melyik képmód a legpontosabb, melyik kalibrálható igazán jól, s annak áll neki. Nem tölti az idejét azzal, hogy a rengeteg "képjavító" beállítást kikapcsolja, ami ront a képmegjelenítésen, ezek pedig a kalibrálható képmódokban ki vannak kapcsolva.Tegyük fel a Vivid képmódban is változtatható a Fehéregyensúly. Álltásod szerint, ott jobb a kép. Most fordítsuk meg a kérdést. Akik tesztelik, kalibrálják a készüléket, miért nem a Vivid képmódot kalibrálják, ha abban láthatóan jobb a kép? Minden tesztelő és kalibrálással foglalkozó ember benne hagy a készülékben tartalékot, mert rossz képmódot kalibrál?
Én elhiszem, hogy neked a Vivid képmód jobban tetszik, mint a többi.
De ha az a képmód is úgy van beállítva, mint a Színház vagy bármelyik, amelyik alapból pontosabb, akkor nincs közöttük megjelenítésben különbség. -
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #89449 üzenetére
"amennyiben szaturáció 50, meg minden egyéb paraméter értelmesre van állítva, netán 22 pontossal helyre is rakod,"
Ez így már nem a Vivid képmódnak megfelelő megjelenítés. A képmódnak bármi lehet a neve, ha normálisan be van állítva, akkor nagyon hasonló eredményt kapsz, mint amiket általában kalibrálni szoktak.. A Vivid képmódot és a hasonlókat azért nem szokták mérni sem, vagy csak nagyon ritkán, mert nem kalibrálhatoak teljesen, például több pontos fehéregyensúly állítás sem érhető el.
-
junior19
senior tag
A szerviz menüben nyoma marad az IN-Stop használatának, onnan lehet látni, hogy volt-e nullázva a készülék.
Más kérdés, hogy ezt szervízes viszont nem fogja figyelni, illetve kicsi esélyt látok rá az itteni tapasztalatok alapján. Általában be sem lépnek a szerviz menübe, semmilyen célból. Kicserélik a panelt és viszlát. -
junior19
senior tag
válasz
ricsip #87152 üzenetére
Nem csinál kárt az IN-Stop megnyomása. Vissza állítja gyári alaphelyzetbe a készüléket.
S egyébként az IN-Stop megnyomása után kéri a kódot is, tehát semmit nem csinál a készülék a kód beütéséig.
A szervizeseknek a panel csere után le kellene nullázni a tévét, de ezt ritkán teszik meg. Aki kalibrálni tud, az általában azzal kezdi panel csere után, hogy IN-Stop gombot nyom.
Semmi piros jelzés nem kerül a szerviz menübe az IN-Stop használata után. -
junior19
senior tag
Az a 300 nits csúcsfénysűrűség sdr esetén elég sok mindent megmagyarázz a DV gondodra. Gondolom van általában valamennyi környezeti fény, nem sötétben nézed ilyen beállítással.
"Btw, tudom nem vagy annyira Philips párti, de igy SDR-ben megversenyeztetném a tv-m a többi nagy oldeddel itt, kiváncsi lennék a különbségekre, mennyi mi hogy, SDR-nél."
Teljesen felesleges lenne egy ilyen összehasonlítás, a referencia ajánlás általában 100-120 nits csúcsfénysűrűség. Ennyire kalibrált megjelenítőken készítik az anyagokat, ezért ennyire is kalibrálnak sötét környezetben. Ha egy ilyen megjelenítőt a tied mellé raknánk teljesen másképpen nézne ki, akár sötét a helyiség, akár van fény a helyiségben. Hogy neked melyik tetszik, az már egy más kérdés, de a két kijelző nagyon más képet adna vissza.
Amikor két készüléket összehasonlítanak, akkor is a két készülék fénysűrűség értéke megegyezik, így lehet őket összehasonlítani. -
junior19
senior tag
válasz
mályva #86243 üzenetére
Garanciális időszakon belül sehova nem kell a tévét szállítani, s költségbe sem kerül, ha gyártói garanciával lett értékesítve a készülék. S nem is az eladót, forgalmazót kell hívni vagy a kapcsolatot fel venni.
A gyártó ügyfélszolgálatával vagy a szervizzel kell a kapcsolatot felvenni, s majd ők intézik.
Kivétel ha olyan forgalmazótól van vásárolva a készülék, amelyre nem érvényes a gyártói garancia, illetve a boltoknál a biztosítási időszakba lépve, mert az már nem gyári garancia. -
junior19
senior tag
válasz
BubuHUN86 #85043 üzenetére
Szerintem sehogy.
Egy dolgot nem említettél. Még garanciális volt a tévé a panel csere idején?
Mert ha igen, akkor azt a garancia papíron rögzíteni kellett volna.
Ha nem, s csak méltányoságból cserélte az lg, az további kérdéseket vet fel a garanciával kapcsolatban.
Ilyen esetben nem jár további garancia, örülj, hogy kicserélték.
További garancia csak akkor jár, ha fizetsz az alkatrész cseréért, de mivel méltányossági okból cserélték, nem ad az lg ilyenkor garanciát.De a kérdésedre visszatérve, max az lg-vel tudod lejátszani, hogy egyáltalán járt volna-e garancia a cserepanelre, s azt hogyan tudod a későbbiekben érvényesíteni.
-
junior19
senior tag
válasz
proly01 #83135 üzenetére
Először is melyik Fényerő értékre írtad a 40-et. Ha a panel általános fényerőszabályozóra, ami Oled pixel fényerőnek van nevezve, akkor vedd semmisnek az írásomat.
Ha viszont az 40, ami Fényerőként szerepel, s a fekete vágási szint beállítására szolgál, akkor viszont a 40 rossz érték, valami gebasz biztosan van. Ennek ugyanis a fekete vágási szint beállítására van szerepe. Meg kell találni azt az értéket, amikor fekete jelet küldünk a kijelzőre, akkor még feketét jelenít meg. Ha felemeljük magasra, pl.60-ra, akkor fekete jel esetén is szürkén fog működni a panel, egy lcd-t csináltunk a megjelenítőből, a kép lapos lesz.
Ha viszont 50 alá csökkentjük, akkor nem csinálunk mást, mint eltoljuk a fekete vágási szintet, a panel nem a fekete feletti értéknél kezd el működni, hanem csak 3%-os jel esetén. Így az ennél kisebb jelek láthatatlanok lesznek, bezárjuk őket, romlik a fekete közeli megjelenítés.Akkor megfelelő a 2,2-es gamma érték.
Ha a jel sdr, legyen akár tévé adás a saját tunert használva, akár valamilyen külső vevőegységet használva, illetve pc használatánál is meg kellene egyeznie. Az sdr-re ugyanazok a szabványok érvényesek, bármi is legyen a forráskészülék.
Ha ilyen nagy a színhőmérsékleti különbség, akkor meg kell nézni azonos beállítások mellett egy szürkeskála mintát a tévé lejátszójával, a pc-vel, s ha van még valamilyen külső média lejátszó, akkor azzal is. Tételezzük fel, hogy a hidegebb színhőmérséklet tetszik neked. Most ezzel nincs is baj, most nem ez a lényeg, De egy külső lejátszó az ízlésednek megfelelő színhőmérsékletet jelenít meg, a tévé belső lejátszója pedig nem. A tévén nem tudsz állítani, ezért a pc kimenet beállításokban kellene szétnézni, hogy miért ad ennyire más színhőmérsékletet. S biztos vagyok benne, hogy nem csak a színhőmérséklet más a pc kimenetén, ami a megjelenítést befolyásolni fogja.
SDR jel esetén hasonló értékeket kell alkalmazni, bármi is a forrás készülék. Pár értékes eltérés belefér, de egy meleg50 és meleg15 között nagyon sok a különbség. -
junior19
senior tag
válasz
proly01 #83102 üzenetére
SdR módban miért csökkentetted a Fényerő értékét 40-re? Amikor már 50-nél is fekete, így csak a sötét részleteket zárod be.
A gamma sötét környezetben lehet 2,4, ha van környezeti fény, akkor kell a 2,2.
Színhőmérséklet itt miért meleg 15, hideggé téve a képet, Pc módban pedig jó a meleg50. Mi a különbség a kettő között? -
junior19
senior tag
Ezt magadnak köszönheted.
dgyuri0123 fórumtárs írt egy szubjektív véleményt, amire nézd meg, hogyan reagáltál. Te az ő ízlését kritizáltad azzal, s akik hasonló képen vélekednek, azokkal van vitád, s próbáljátok meggyőzni egymást.
Tapasztalatom szerint ez úgy sem fog sikerülni. -
junior19
senior tag
válasz
blakey #82822 üzenetére
Én szeptember óta küzdök a voda nettel, IPv6-ban normálisan működik, IPv4-ben nem. Ezért mielőtt elmegyek itthonról, átrakatom IPv4-be, ha pedig hazajöttem, visszarakatom IPv6-ba. Ezt 2023-ban így kell csinálni.
Az ügyfelesek rendesek, de ránéznek a rendszerre, minden rendben, nem tudnak mit csinálni, szerelőt küld.
A szerelő nem tud mit csinálni, megméri a jelszintet, mér egy sebességtesztet, rendben van. Ő is látja, hogy mennyi a különbség a két opció között, de nem lát rá a rendszerbeállításokra, ennyit tud csinálni. A héten már kétszer volt szerelő, de minden rendben van. Modemet nem tud cserélni, mert csak arra tudja, ami most is van. Másikra csak ha előfizetek a nagyobb csomagra.Október végétől február elejéig amíg folyamatosan IPv6-ban voltam, semmi bajom nem volt az internettel. Most mióta próbálják az IPv4-et, 1-2 napig megy maximum, azután vissza kell kapcsoltatni 6-ba, ha a netet szeretnénk használni.
Mindenki kedves, meg aranyos, csak a problémát nem tudják megoldani, s még megoldást sem tudnak. -
junior19
senior tag
válasz
proly01 #82629 üzenetére
Igen, de azt is vedd figyelembe, hol vannak a rögzítési pontok.
Ha nem a tévé közepére esik, hanem ahogy az LG-nél általában az alsó harmadban, akkor nagyobb rész kerül felfelé, mint le.
Magyarul lehet, hogy magasan lesz a nagyobb tévé, így ha a tartó engedi, lejjebb kell majd engedni. Már ha van alatta bútor, s az engedi. Ezt is figyelembe kell venni. -
junior19
senior tag
válasz
szabeska #79097 üzenetére
De miből feltételezed, hogy a win hdr esetén átállítja a kimenetet, s ezért neked is a megjelenítőt át kell állítani? Automatikus opcióban egyébként nem működik jól?
Az, hogy a forrás sdr vagy hdr jelet ad ki, még a dinamika tartományt nem szabad hogy befolyásolja. Esetleg akkor, ha külön beállítási lehetőség van sdr és hdr kimenet esetén.
De ha valamiért mégis limited jelet ad ki hdr esetén, akkor meg a HDR Calibration-t is arra kellene csinálni, nem rgb teljesre.
S ha a játékok esetén is meg vagy győződve arról, hogy rgb limited jel megy ki, akkor felesleges rgb teljes jelre kalibrálni. -
junior19
senior tag
válasz
szabeska #79092 üzenetére
Jól tudod, ott valami nem kerek.
RGB teljes - Fekete szint Magas
RGB limited - Fekete szint Alacsony
De ennek semmi köze a HDMI 2.1 verzióhoz. Mindegyiknél így van.
Esetleg ha nem bír a rendszer azzal a beállítással bármely okból kifolyólag, akkor kell az rgb teljes - Fekete szint Magas opciót választani.
Ha RGB teljes jelet adsz ki, s ha Alacsonyra rakod a fekete szintet, akkor sötétebbnek kellene lennie a képnek, ezért nem is értem, miért ezt a megoldást választottad. -
junior19
senior tag
válasz
Pityu89 #79062 üzenetére
Hali!
Szerintem kérd vissza a kalibrálás árát. Vagy kérj kalibrálás nélküli készüléket, mert mérési bizonyítékod van rá, hogy rosszabb a kalibrált mérés, mint a gyári értékek.
Ha szükség van rá, biztos segítenek itt páran az ábrák értelmezésében.
S ezt a saját mérési jegyzőkönyvvel tudod bizonyítani.
Így a képek alapján jobban jársz, ha visszaállítod alaphelyzetbe a készüléket. -
junior19
senior tag
válasz
Vhiktor #73953 üzenetére
"Így van, többekkel beszéltem itt privátban, de csak egy célja volt hogy felmérjem hogy ki milyen szinten van az országban"
Közzé tesszük a privát beszélgetéseinket?
Mert ha azokat te csak felmérés miatt kérdezted, s elvártad, hogy fórumtársad időt és billentyűzetet nem kímélve válaszolgasson neked, az szerintem nem túl szép dolog.
De nem kell a privát beszélgetéseinket sem nyilvánosságra hozni,, a projektor topikban is ott a rengeteg kérdésed.
Szerinted etikus egy fórumot, topikot a saját céljaidra, az oda látogatókat kihasználni? -
junior19
senior tag
válasz
maximuss #73948 üzenetére
Eddig csendben voltam, de azért mindennek van határa. Többekkel privát üzenetben is beszélgettünk, s néhányszor kiderült, nem is volt olyan jó a kalibrálás.
Az, hogy Németországban tanulta a kalibrálást, nem tudom elhinni. Elég csak a projektor topikban a 3 évvel ezelőtti hozzászólásait olvasni, még a dinamika tartományt sem tudta pontosan mit takar.
Persze lehet, hogy azután kiment tanulni, csak akkor miért engem kérdezgetett privátban még 2 éve is, mielőtt elkezdte itt reklámozni a szolgáltatását.
Ezek után megtéveszteni egy fórumtársat, félrevezetni nem tartom etikusnak.
Nem tudok a kalibrálásáról véleményt mondani, mert nem láttam,, hogyan kalibrál, s így nem is lenne etikus. De félrevezetni az ügyfeleket, azt sem tartom annak. Illetve ha Németországban tanult, akkor gondolom a végzettségét is megmutatta. -
junior19
senior tag
válasz
Vhiktor #73927 üzenetére
"Egy dologban jobbak mégpedig hogy nincs gyárilag black crush"
Az ilyen kijelentéseket bemutathatnád a mérésről készült képekkel is, hogy jobban látható legyen.
Egyébként szerintem a black crush zavaróbb, s nem nevezném jobb kalibrációnak, amin jelen van, mint egy másik készüléken, amin nincs, de magasabb a dE értéke az rgb levelnél. Általában a magasabb szinteken szokott magasabb lenni a dE, s ember legyen a talpán, aki azt látja is. -
junior19
senior tag
válasz
mcwolf79 #73826 üzenetére
Jól értelmezed, csak nem egy műsorra, játékra, filmre kell beállítani a brightnessel a fekete vágási szintet. Illetve így nem tudjuk, mit takar pontosan neked a sötét kifejezés.
Lehet a kép általánosan sötét a számodra, ezt okozhatja az, hogy fényesebb képhez vagy szokva, illetve okozhatja az is, hogy sdr esetén magas panelfényerőt használsz, így sötétnek hat a hdr-es anyag az sdr-hez képest.
De a sötétet okozhatja az is, hogy fekete vágási szint rosszul van beállítva, sok sötét részletet nem látsz, s maga az egész kép ettől sötétebbnek tűnik.
S azért kell megfelelő mintát használni ennek beállítására, s nem egy filmet, vagy játékot, mert azokról nem tudjuk milyen szintre készítették. Beállítod egy adott filmhez vagy játékhoz, az már másiknál biztosan nem lesz megfelelő, s így állandóan változtatnod kell az értéket.
Míg ha megfelelő minta használatával állítod be, akkor azt fogod látni, ahogyan az adott anyagot elkészítették. -
junior19
senior tag
válasz
salapp #73674 üzenetére
Pont megegyezik. Sonynál a Fényerő, a panel fényerejét jelenti, amit az Lg Oledfénynek nevezz. Tehát a funkció megegyezik, csak az elnevezés más.
Illetve a vezérlés is más, így más gyártók értékeit felesleges összehasonlítani. Meg a Sony ezt 0-50 között engedi változtatni, az Lg pedig 0-100 között.
Egyébként a Sonydnál az a 20-as Fényerő érték olyan 120-130 nits csúcsfénysűrűséget produkál, ha a kontraszt gyári értéken van a megfelelő beállításokkal. Ezt az értéket az LG-k általában 35 Oledfény értéken produkálják.
Te palzma után váltottál Oledre, így természetesen neked ez az érték megfelelő, még nagyobb is, mint amit a plazmánál megszoktál. De ha a fórumtársak lcd-ről váltottak, s ott megszokták a magas csúcsfénysűrűség érték használatát, akkor egy helyesen beállított Oled persze sötétnek fog hatni. -
junior19
senior tag
válasz
Ren Hoek #73327 üzenetére
Én ezért nem szeretem az "általában" szót használni, , mert ki lehet magyarázni a kijelentést.
Azért írtam, hogy óvatosan ezzel a kijelentéssel, mert szerintem senkinek nincs biztosan infója arról, hogy a gyári kalibrált értékek milyenek. Legyártanak több millió LGC1-es készüléket, még akik szakmájukból kifolyólag is kalibrálnak közülük talán pár százat, esetleg ezer darabot kalibrálnak. Ebből következtetést levonni, hogy minden C1-et érdemes kalibrálni, szerintem felelőtlenség. Biztosat csak egy előzetes mérés alapján lehet mondani.
Ha már meg említetted Vhiktor tesztjét, ha megnézed az sdr gyári mérését és az Rtings gyári mérést, jelentős különbség van a kettő között. Az Rtins kalibrálás változást egy átlag felhasználó is láthatja, a Vhiktorét már nem vagyok benne biztos, hogy észrevenne különbséget.Azért annyira nem érzékeny a szemünk, a Vhiktor sdr fehéregyensúly változást szinte lehetetlen észrevenni. Ha azt valaki szemre beállítja megfelelően, megemelem a kalapom. Sokkal nagyobb a esélye, hogy nagyobb eltérést fog produkálni.
-
junior19
senior tag
válasz
madkiller #73041 üzenetére
S mi köze a moziban látottakhoz a tévén megjelenített képhez?
Látsz a moziban egy oda készített változatot, s a tévén pedig egy megjelenítőkre készített változatot.
Még a BD kiadványok sem egyeznek a moziban vetített anyaggal.
Ráadásul gondolom a moziban nem HDR-ben láttad, a fórumtársnak pedig az ilyen anyag megjelenítésével van gondja. Az sdr anyag esetén nála is jó a megjelenítés. -
junior19
senior tag
válasz
madkiller #73022 üzenetére
Ez így biztosan rossz beállítás.
Én hajlok rá, hogy olyan filmekbe szaladt bele, amiket úgy készítettek el. Mivel a fekete csíkot feketének látja, így nem lehet megemelve a feketevágási szint, s ha ilyenkor szürkésnek látjuk azt, amire mi azt gondolnánk, hogy feketének kellene lennie, akkor az anyag készült úgy el.
Elég sok hdr anyagra van ilyen panasz, még BD forrás esetén is. -
junior19
senior tag
válasz
attila7981 #72548 üzenetére
Alul-felül a fekete sáv Oled esetében nem villoghat.
Ha nem feketének látod, akkor magas a fekete vágási szint, de akkor minden anyag esetében láthatónak kell lennie.
Ha egyes anyagok esetén látható csak, akkor az adott anyag így lett elkészítve. Ebben az esetben a sötét részek fényerejéből annyi értéket vegyél vissza, amikor már feketének látod a csíkot. De utána állítsd vissza az eredeti értékre, mert akkor a többi anyagnál lesz fekete vágásod. -
junior19
senior tag
válasz
wallace 234 #70374 üzenetére
Ezt inkább ne ajánld. Egyrészt a saját gépéhez, pc környezethez van állítva.
Általános videó megtekintéshez abszolút nem ajánlható.
Fekete szint: teljes ez biztosan a legtöbb esetben nem lesz jó.
Fényerő: 30 jó sok fekete közeli részletet bezár
Kontraszt: 95 Az ajánlott a 85, 95-el színcsatornát fog vágni. -
junior19
senior tag
Csak neki a Sony Fényerő opció teljesen más célt szolgál, s mást csinál, mint a te Philips készülékeden.
Nála a panel általános fényerejét szabályozza, neked pedig a fekete vágási szint beállítására szolgál.
Kalibrálásnál nem véletlenül állítják 50-es értékre, felette kezd el működni a panel. Ha leveszed 50 alá, a fekete nem lesz feketébb, mert nem tud feketébb lenni, csak a sötét részletekben veszíted el a részleteket, még nem fog működni a panel, amikor már kellene. -
junior19
senior tag
válasz
privacy99 #67441 üzenetére
Szerintem ha megszeretnéd magad kímélni a bonyodalmaktól, akkor fordítva kellene csinálni.
Egy külső lejátszó kényelmesebb, s kevesebb bosszúságot fog okozni. Így az előbb-utóbb úgy is kell. Ha már erősítőt is cserélni szeretnél, akkor mindenképpen olyat lenne érdemes, ami a kép és hangformátum igényeidnek megfelel, s így nem a tévébe kellene minden forráskészüléket csatlakoztatni, hanem minden az AVR-be csatlakozna, s egy HDMI menne a tévébe. Így megkímélnéd magad az EARC anomáliáktól, hol működik, hol nem.Jackie_Chan: Korában úgy működtek csak a tévéről a több csatornás hangok, ha a tévénél csak az optikai kimenet van kiválasztva. Ha már tv + optikai, akkor csak pcm2.0 ment az optikain a külső egység felé.
Ha csak az optikai van kiválasztva, akkor megnézni más források, appoknál is 2.0 megy-e csak ki, erről az írásodban nincs említés. Első körben azt kellene megnézni, valamely appot használva vagy ha a saját tunerjét használod van-e több csatornás hang kifelé az optikain. -
junior19
senior tag
Tavaly januárban volt egy rendelet az LG-nél, hogy amely tévék 2 év garanciával kerültek még forgalomba, azokra a panelre +1 év garancia hosszabbítást vállal az lg, az elektronikára pedig fél évet. Erre lenne értelme rákérdezni az Ügyfélszolgálatnál, hogy ez még áll-e. Lehet nem is tudsz róla, s még bőven van garanciád a panelre.
Egyébként én nem cseréltetném ha nincs baja. -
junior19
senior tag
válasz
GalaHU #65934 üzenetére
A csatornák lekeresése, sorba rendezése nincs benne a szerelésben, azt neked kell megcsinálnod. S mielőtt erre rákérdeznél, gondolj bele, hogy más területen tevékenykedő személytől nem elvárható, hogy különböző tévékészülékek beállítását ismerje. Lehet akkor fog látni először ilyen Lg készüléket.
A szerelőnek a kültéri szerelést és a kábelezést kell megcsinálni, ha szolgáltatói vevőt kérnek, azt beüzemeli, az egyébként is automatikusan megcsinál mindent. Ha a megrendelő saját készülékben szeretné használni a kártyát, akkor az eszköz beüzemelése az ő feladata.
De hogy egy jó hírrel is szolgáljak. Ha megrendeled a szolgáltatást, s beüzemelik, az LG tévékre van Direct One App, amit a kártyás előfizetéssel is tudsz használni. Ott fix csatorna sorrend lesz, s azt hiszem 4-5 készüléken tudod használni. Az Appban viszont nincs a teljes csatornalista, kb 90 csatorna található benne. -
junior19
senior tag
válasz
mrThomi #63006 üzenetére
Az Eco képmód az egyik legrosszabb, tedd valamelyik Szakértői képmódba, a legjobb a Sötét, s állítsd be az oledfényt a környezeti fénynek megfelelően 30-50 között. S nem kell járatni, használd, ha tudod, kb. 4 óra használat után kapcsold ki, hagy menjen a kompenzáció. Negyedóra múlva mehet tovább újra.
-
junior19
senior tag
Ne használd a Sport képmódot, s talán az első problémád is megoldódik. A Sport képmódon annyi mindent kellene változtatni, hogy egyszerűbb valamelyik Szakértői képmódot használni a neked megfelelő Oledfény értékkel. Ha még azután is valami nem tetszik, akkor arra rákérdezve nagyobb eséllyel kapsz választ, ha megadod milyen beállításokkal, értékekkel használod a készüléket.
-
junior19
senior tag
válasz
coyotex #60975 üzenetére
Ha arra vagy kíváncsi, milyen kalibráltan a kijelződ, akkor kalibráltasd be. Ha innen-onnan kapsz kalibrált kijelzőkről értékeket, nagyobb az esély rá, hogy rosszabb eredményt hozz, ha más értékeit másolod a tiedre.
S arra is nagy az esély, hogy minél több helyről szedsz ilyen "kalibrált" értékeket, azok között is egyre nagyobb eltérés lesz. -
junior19
senior tag
-
junior19
senior tag
válasz
KTTech #55422 üzenetére
Csak kérdés, hogy a Pana szerviz hogyan állna hozzá a panelcseréhez, mert ugye a Panánál kikötés a kompenzációs ciklusok lefutása. És ezt ellenőrzik is fórumtársak leírása alapján.
A boltban ha csak egyszerűen elvették az áramot, akkor sok ciklus nem futott le rajta, amiért majd a szerviz megtagadja a cserét. -
junior19
senior tag
válasz
MultiDoodad #55243 üzenetére
Ha teljesen biztos vagy benne, hogy rgb (teljes) jelet ad ki a PS5, s az automata opció nem működik jól, akkor a magas opciót válaszd, az a megfelelő rgb esetén. Az alacsony a (korlátozott)rgb vagy YCbCr jel esetén használandó, ezért zárja be feketét, így elvesznek részletek.
De ennek a beállítására vannak megfelelő videóanyagok, ne műsorok alapján állítgasd. A megfelelő anyag megmutatja mivel van gond az adott beállítások mellett. -
junior19
senior tag
válasz
Archttila #55021 üzenetére
Tedd hozzá, ha jól emlékszem, hogy a B9-et TM használatával nézted, s a CX sem igazán tetszett, csak amikor azon is kikapcsoltad. Jobbnak tartottad a CX-et TM használatával, de most már nem használod.
A B9-et pedig nem használtad kikapcsolt TM-el.
Már ha jól emlékszem. -
junior19
senior tag
válasz
norbertoth #54129 üzenetére
Ha ez esetleg segít neked, sati fórumtárs bx-el próbálkozott, de a mozgáskezelés miatt visszaküldte.
Azután CX-et vásárolt, azt TM nélkül használja.
Esetleg kérdezz rá privátban mi a tapasztalata, mert ő mindkét készüléket otthoni körülmények között használta.
Így csak a hozzászólások fognak szaporodni, mert kevés felhasználó van itt, aki cserélt BX-et CX-re. Nekem satin kívül nem is ugrik be senki más.
A technikai paraméterek szerinti hasonlítgatás mindenki részéről, aki nem használta mindkettőt, csak találgatás. Ő biztos megtudja mondani neked azt is, hogy mennyi ráfizetéssel cserélt CX-re, s akkor az aktuális árakat figyelembe véve eltudod dönteni, neked megér-e annyit. -
junior19
senior tag
válasz
drsanya #54075 üzenetére
A fekete szint állításának semmi köze, hogy éjszaka van, vagy nappal.
Külső forrás esetén, ha YCbCr vagy korlátozott RGB (általában a videókészítésben ezt használják) jelet küld a forráskészülék, akkor a HDMI fekete szint alacsony opciót kell választani, mert ekkor vár a megjelenítő ilyen jelet. S a Fényerő csúszkával egy referencia videón beállítani, hogy 16 alatt ne láss semmit, felette kezdődik az információ.Ha RGB teljes jelet küld a forrás (pc-nél használható), akkor a fekete szint a magas opcióban helyes, mert ilyenkor a megjelenítő rgb jelet vár.
A Referencia videón ilyenkor a 16 alatti információt is látni kell, mert egyébként vágja a feketét a megjelenítő, információt vesztesz. -
junior19
senior tag
Ne a saját szád íze szerint állítgasd a tévét, s mások értékei alapján. Ha azt szeretnéd kideríteni, mi a hiba a láncban, akkor azt kell megnézni, mi, hogyan működik.
[link]
A linkről szed le a mintákat, s játszd le a PS4-el.
Írd le, milyen értékű oszlopok villogását látod már, s a fekete az tényleg fekete-e. Ha megtudod oldani, akkor lehetőleg sötétben csináld.
A fekete ellenőrzésére még egy jó trükk, pláne ha van környezeti fény. Tegyél egy papírtörlőt,
vagy wc papírt a kijelzőre, s nézzél bele. Emeld a fényerőt(nem az Oledfényerőt) óvatosan egyesével, amikor látod a nyíláson keresztül, hogy fény jelenik meg, akkor csökkentsd egy értéket vissza. Figyelj arra, hogy a menü is befolyásolhatja, így ha emelsz a fényerő értékén, akkor a menüképet tüntesd el a kijelzőről.
Az az érték kellene, hogy milyen fényerő érték után kezd el nálad a panel működni, illetve a helyes fényerő érték mellett milyen értékű oszlopok villogását látod.
Ezek után tudunk tovább menni, addig csak találgat mindenki, mi lehet a baj. -
junior19
senior tag
Nem a netről kell beállításokat bogarászni, be kell állítani a megjelenítőt normálisan.
A problémádat kb. fél óra alatt meg lehetne oldani, ennyi idő alatt kiderülne biztosan, hogy az igényeid nagyobbak-e, vagy pedig a lánc nincs helyesen beállítva.
Erre megvannak a módszerek, hogy mások által linkelt értékeket adsz meg a készülékedre, az még nem jelenti azt, hogy azok nálad is helyes beállítást eredményeznek, legalább alap dolgokat ellenőrizni kellene.
10 perc alatt ki lehet deríteni, hogy a videólánc megfelelően van beállítva, akkor pedig már csak 2 lehetőség maradna, vagy az igényeid nagyobbak, vagy pedig a játék nem az igazi. Esetleg másik játékot kipróbálni, vagy filmet lejátszani a PS-ről, amit már ismersz. Ha akkor minden rendben van a látottakkal, akkor az a játék a rossz. -
junior19
senior tag
Pc-ről is lehet, akár ezzel is. [link]
Itt sok mindent megtudsz nézni.
Vagy az AVSHD709 lemez anyagát letölteni, s az mehet a médialejátszóról.
Ezekkel megtudod nézni nincs-e pixel hiba, ellenőrizni tudod a különböző képprofilokat, neked melyik tetszik, s azután mehet ahogy írtad, tévéműsor, filmek. -
junior19
senior tag
Szerintem a gardróbba teljesen mindegy, mindkét modell jó oda. Talán még egy gyengébb lcd is.
Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni, elég magas labda volt.
Ahogy írták már előttem is, a felhasználásodra jó mindkettő, s ha már ott a pana, inkább lecsekkolnám azt, nincs-e valami nyűgje, s akkor maradna. S így akkor nem kell a visszaküldéssel sem bajlódnod. -
junior19
senior tag
Az, hogy szemre így megállapítani, hogy egy tévének tökéletes a gyári beállítása, elég nagy bátorságra vall. Az egyik baj ezzel, hogy akik kicsit is jártasak a képmegjelenítésben, azok tudják csak, hogy ez szubjektív megállapítás. a többségnek, akinek fogalma sincs, az jön le, hogy tökéletes a gyári beállítása, s az úgy jó, ahogy van.
A korrekt az lenne, ha ez a szemednek, s az ízlésednek szavak benne szerepelnének az írásaidban, s akkor nem lennének ilyen félreértések sem, amire sati reagált.
S így ajánlgatni tévéket a másik topicban, az nálam már a felelőtlenség határa, ezen az sem változtat, ha mindenkinél megjegyzed, hogy nézze meg azért élőben. -
junior19
senior tag
válasz
Pro Koryak #47624 üzenetére
1, Nem is állítottam ilyet, hogy ilyet mondtál volna. Csak értelmetlennek tartom bármely gyártó egy készülékét mérve általánosítani, hogy mindegyik készüléke pontosabb, mint bármely másik gyártó bármely készülékénél. De általánosan ezt az egész témát feleslegesnek érzem, mert szerintem a gyári beállításokkal ezek az értékek lutrik. Vagy kalibráltat valaki, s akkor hasonló értékek lesznek, vagy használja a gyári profilokat, s lutri, hogy most az konkrétan pontosabb vagy pontatlanabb más készülékektől.
4,
ISF Dark vagy Szakértői Sötét mód. Semmi nem volt piszkálva, a 100 Y értékén látszik is, hogy messze van az ajánlottól.
Ettől én még nem hangoztatom azt, hogy ettől a méréstől a gyári értékeken az 55C9 jobb minden más modelltől.
Az viszont tény, hogyha a felhasználó erre a tévére bemásolja az Rtings vagy bármely más teszten közölt értékeket, rosszabb eredményt kap. Hiába hívják fel a figyelmet, a tapasztalatom az, hogy nem veszi figyelembe az átlag. -
junior19
senior tag
válasz
Pro Koryak #47618 üzenetére
Ez pont egy rossz példa, annyira nem jó értékek ezek pre-calibrationra. Ilyet simán mértem C9-esen Szakértői módban.
Ha jobban megnézed, a színtérlefedettség 95%-os, a greysckala pedig 20%-tól már 2,5 kb, s innentől csak egyre rosszabb lesz, a fehér már picit 5 felett.
De szerintem teljesen felesleges ezen rugózni, hogy melyik márka gyári értékei a legjobbak. Ne felejtsük el, ezek panelenként változnak, s minden teszt oldal csak 1 példányt tesztel. Ebből átlagolni szerintem teljesen felesleges. Aki igényli, úgyis kalibráltat, aki pedig el van a gyári értékekkel, az megnyugtatásul hisz ezeknek a teszteknek, s rátükrözi a saját modelljére.
Ha jól emlékszem a topicgazda tett itt közzé plazma és oled kalibrálás eredményeket, s az például sokkal jobb eredményeket mutatott. Lehet, nem ez a modell volt, hanem másik pana, de ez is mutatja, hogy mérés nélkül kijelenteni, hogy a saját készülékem gyári értékei jobbak más modellekénél, teljesen fals kijelentés. Egy mérés mutatja meg úgyis csak pontosan, hogy adott készülék milyen eredményeket produkál. -
junior19
senior tag
válasz
Chalez #45879 üzenetére
Azt hiszem az összefoglalóban is említve van, de SDR-re valamelyik szakértői képmód vagy a színház.
Neten található kalibrálási eredményekkel ne foglalkozz, ha találsz is, biztosan nem lesz jó a te készülékedhez. Jó példa erre a napokban az egyik fórumtárs berakott képet a saját készüléke méréséről. Látható rajta, hogyha például az Rtings értékeit bemásolta volna, rosszabb eredményt kapott volna.Használd az említett képmódok beállításaival, figyelve az Oledfény értékre. S ha valami nem tetszik, akkor konkrétan kérdezz rá. Vagy kalibráltasd be, s akkor biztos lehetsz a legjobb képi megjelenítésben.
-
junior19
senior tag
válasz
adamssss #43928 üzenetére
[link] Szerintem erre gondolt, ezt pedig 40 ezerért hirdetik. Még kell egy mérő, a legolcsóbb támogatott mérő 80-90 ezer. A beépített generátort használja a program, így összesen ennyi a költség.
De ahogy a topikgazda írta korábban, nem biztos, hogy fog működni megosztással. Ki van ez találva. -
junior19
senior tag
válasz
MultiDoodad #43262 üzenetére
A fekete szint beállítása attól függ, hogy a forráskészülék milyen videójelet ad ki.
RGB esetén a magas opciót, YCbCr esetén az alacsonyat kell választani. Miután ki van választva a helyes fekete szint, ezután kell a fényerő csúszkával a helyes fekete szintet beállítani.Ha magas képvezérlést választod, akkor a tévé rgb jelet vár, de ha a forrás YCbCr jelet küld, akkor lesz fakóbb a kép, de látod a fekete részleteket, de nem ez a helyes fekete szint.
Ha pedig az alacsony opciót választod, akkor a tévé YCbCr jelet vár, s ha ilyenkor RGB jelet küldesz rá, akkor sötét lesz a kép. -
junior19
senior tag
válasz
djpundro #42159 üzenetére
Csoda, hogy egy estét kibírtál ilyen mértékű változtatással.
Fokozatosan kell csökkenteni, csak pár értéket vegyél vissza, amit tolerálni tudsz még. Pár nap, egy hét alatt megszokod, akkor megint lehet pár értéket vissza venni, megint addig, amit akkor tudsz tolerálni. Pár hét alatt elérsz a 40-es értékre, s mikor megszoktad azt, a 70-es képre fogod azt mondani, hogy tudtad eddig így nézni. -
junior19
senior tag
Az a fali tartó tényleg nagyon ki van találva.
De szerintem a tápkábel nincs forrasztva, csatlakozóval van ellátva, amit a burkolat eltávolítása után lehet oldani, s azt már be lehet húzni a rejtett kábelcsatornába, feltéve ha elég hosszú a kábel.
Vagy én beraknék felszerelés előtt egy aljzatot, s akkor nem kell bontani sem a tévét. -
junior19
senior tag
válasz
Jorgi Kormi #41916 üzenetére
Mivel a Telekom lesz a szolgáltató, náluk ha jól tudom csak a vevőegységüket használva lehet majd tévécsatornákat nézni, így ennek a bemenetre beállítod a nagyított képet. S akkor nem kell a családot fárasztani kezelési magyarázatokkal, s védve lesz a tévé is. S ha akarod, amikor te nézed. akkor a nagyítást vissza állítod.
A beállítások másolhatóak minden bemenetre, de külön beállításokat is lehet használni bemenetenként, s az appok használatánál is lehet korrigálni. -
junior19
senior tag
válasz
alaves #40475 üzenetére
Igen, komoly.
Nem értem egyébként most már az egész gondolatmeneted.
Joshinak ezeket az értékeket alapbeállításokon adta. Természetesen 2,2-re lett kalibrálva.
Azt te sem hiszed szerintem, hogy kalibráció nélkül akár az LG 2,2-es gamma opció 2,2-es gamma menetet fog adni.
Te pedig ha jól emlékszem arra voltál kíváncsi, milyen értéket ad a Sony gamma 0 opción.
Egyébként ez csak az én véleményem, hogyha 9 opció van neked, akkor szerintem a 0 lenne a 2,2-nek megfelelő(kalibrálás nélkül nem lesz annyi, csak a közelében).
S szerintem neked nem egy egész értékkel változtatja a gammát, mint a Sony, hanem csak 0,5-el.
0 érték-- 2,2 gamma
-1 érték -- 2,25 gamma
-2 érték -- 2,3 gamma
-3 érték --- 2,35 gamma
-4 érték -- 2,4 gamma
1 érték -- 2, 15 gamma
2 érték --2,1 gamma
3 érték -- 2,05 gamma
4 érték -- 2,00 gamma -
junior19
senior tag
válasz
hunspikey #39636 üzenetére
Nem biztos, hogy az adott problémára ezt ajánlanám.
Mondjuk ha valakinek van egy ilyen értékű készüléke, s ilyen problémája, azt nem nagyon értem, miért nem kalibráltatja.
Ez az ajánlás azért nem igazán jó, mert egy dolgot nem veszel figyelembe. Minden IRE érték fényességi szintjét a 3 szín összege adja. De nem egyformán. A piros az adott fényesség 21%-a, a zöld a 71%-a, s a kék a 7%-át adja. Alaphelyzetben általában a meleg 2 színhőmérsékletnél a piros sok, a zöld közel jó, a kék pedig vagy kevés, vagy több, de kevesebb, mint a piros. Így az egyforma szintű emelés ugyan a gamma értékét csökkenteni fogja, de a színeknek még inkább megváltozik az aránya.
Ha már mindenképpen kísérletezni szeretne valaki, akkor a többpontos rendszerben az alsó IRE értékek fényerőszint emelése talán jobb ötlet erre a problémára. Ez egyforma százalékban változtatja aránylag a 3 színt, nem fog megváltozni az arányuk, a gamma értéke csökken, így több fényt ad ki. Erre igaz lehet, amit írtál korábban, hogy ne legyen nagyon sok érték különbség a szomszédos IRE értékek között. -
junior19
senior tag
válasz
sebgutkopf #39089 üzenetére
Itt több dolog miatt van a keveredés.
Az alapkérdéshez, hogy a fehér az lcd-én szebb, mint az oleden, mert az oled kékes árnyalatú, hibás beállításra utal. A fehér az 235 rgb érték, ha megfelelően van végpontozva és beállítva a fehéregyensúly, akkor az az oleden is fehér. Honnan tudná az videójel, hogy most oleden fog megjelenni, nem lcd-én, s kékes árnyalatnak kell lennie. Legfeljebb fénysűrűség értékben lehet eltérés különböző megjelenítők esetén, de jó beállítás esetén a fehér, az fehér.
Amit Joshi felvetett, azt sokan félreértették. Ő arra értette az lcd jobb fehér szín visszaadását, hogy nagy felületű fehér esetén az oled visszavesz a fényerőből, az lcd pedig nem, így ha sok fehér van a megjelenítőn, az az lcd-én jobban mutat. Ezt sokan félreértették, azt hitték azt jelenti ki, hogy mindig jobb az lcd-én a fehér.
A harmadik pedig emberi tényezőből fakad. Amit sokat látunk, tudjuk hogyan néz ki a valóságban. Itt a fórumtárs képére, s megjegyzésére gondolok, látta már többször ő is, mint mi is a nemzeti zászlónkat. S belénk rögződik, hogy milyen az a valóságban. S ha nem olyannak látjuk, akkor a megjelenítő képvisszaadásában látjuk a hibát. Pedig csak a más környezeti megjelenítés miatt nem azt kapjuk, amit megszoktunk. Egyébként mivel tegnap elég sok híradásban szó volt az eseményről, én is láttam, s lcd-én sem fehér volt a zászló fehér része.
S sorolni lehetne a rengeteg példát, hogyan tudjuk becsapni magunkat, hogyha jól ismert dolgot máshogyan láttunk a megjelenítőn. Ezért sem célszerű filmekhez, tévé műsorokhoz állítgatni a megjelenítőt, hanem az erre a célra alkalmas anyagokat használni. Ezek a tévéműsorok, filmek esetleg ellenőrzésre jók, bár arra sem igazán. Ha pedig már mindenképpen ilyen anyagokra szeretnénk állítgatni akkor sem külső helyszíneken készített képeken kellene tesztelni. A közszolgálati csatornák stúdió képei elég jók, de csak ezeket a stúdió képeket érdemes használni ellenőrzésre. Ha ott a fehér nem fehér, akkor van gond. -
junior19
senior tag
-
junior19
senior tag
válasz
daneel_hu #38956 üzenetére
Ezért is írtam, amit írtam. A tied ilyen. De honnan tudod, hogy másik E8 pedig nem jobb a gyári beállításokkal, mint a tied.
Ezek a jelzők is a képmódok képeire is gondolom a te saját szubjektív megítélésed. Gondolom mérve nem volt. Csak azért érdekes ez már a te példányodnál, mert János is többször is leírta, hogy sdr módban a szakértői és a színház képmódok ugyanazt adják, ha a csúszkák ugyanoda vannak állítva. Ezért is érdekes, hogy nálad a színház más képet ad, mint a szakértői.
Nem kötözködés képen írom, amit írok, de akkor a te példádat is figyelembe véve, mérés nélkül, honnan fogjuk tudni, hogy ha bemásolod az rtings értékeit mindegyikre, akkor melyik a pontosabb? S melyik változott egyáltalán a jó irányba?
Nem téged bántva meg, távol álljon tőlem, de amit te lehet hogy haloványnak látsz, az a legpontosabb, csak a szemed nem azt szokta meg.
A fórumtársnál is kiderült, hogy a film mód számára fakó, ezért használ egy olyan képmódot, ami magasabb színhőmérsékletre van állítva gyárilag. S ezért látja a fehéret is kékesnek. Mert minden színe több kéket tartalmaz, így kékes árnyalatú lesz. -
junior19
senior tag
válasz
daneel_hu #38943 üzenetére
Én ebben nem lennék olyan biztos, hogy interneten utánajárással jobb profilt lehet találni, mint a gyári. Nem véletlenül írják is a tesztelő oldalak, hogy azok az értékek az adott készülékre vonatkoznak,s találkoztam mát olyannal is, akik meg sem adják az értékeket.
Nem régen János kalibrálta egy fórumtárs készülékét, s megjegyezték, hogy a gyári értékekkel is elég jó volt, csak finomítani kellett. Na most ha arra bemásoltak volna értékeket, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy inkább rosszabb lett volna a végeredmény.
Arról is szó volt nem régen, hogy az rtings által mért készülékek évről évre pontatlanabbak, ahogy megy le az ára a készüléknek, a gyárban mintha kevésbé figyelnének rá. Ezért is lepődtem én is meg a múlt héten mért C9-es készüléken, mert a legjobb értékeket hozta amit én eddig láttam gyári értékeken. Azon is csak finomítani kellett, korrigálni. Ha bemásoltunk volna bárhonnan kapott értékeket, garantáltan rosszabb lett volna.
Azt sem igazán értem, chros hogyan szeretne segíteni neki, ha csak a menüpontokat látja. A fórumtársnak kékes árnyalatú a fehér, s valószínűleg minden szín, mert hideg színhőmérsékletet használ. Chros linkelt egy teljesen más modell tesztjét, aminek ráadásul inkább melegebb a színhőmérséklete, pirosas inkább a fehér is, mint a kék. Ennek az eredményeivel hogyan lesz jó a végeredmény?
Persze mindenki azt csinál , s úgy nézi a tévéjét, ahogyan szeretné, de én ebben az érték másolgatásban nem hiszek, ráadásul látatlanban. Megértem a fórumtárs helyzetét is, ha jól emlékszem Ausztriában él, ott biztosan nem fogják olyan áron be kalibrálni neki, mint itt Magyarországon, s az az ár már nem biztos, hogy megéri neki.
Segíteni én ilyen formában úgy látom értelmét, ha valaki leírja a beállításait, s mi a baja a képpel. Már egy rosszul megválasztott színhőmérséklet vagy gamma érték is számára lehet eredményt hozz,ha a megfelelőbb értéket használja. Szerintem az semmiféleképpen, hogy mérési eredmény nélkül a gain és offset értékeket változtatgatjuk meg, a többiről nem is beszélve. -
junior19
senior tag
válasz
daneel_hu #38802 üzenetére
Nekem ezzel a panás beégés cserével csak az a bajom, hogy egy elektronikai eszközről beszélünk. Mi van akkor, ha a felhasználó soha nem áramtalanít, le kellene futni a folyamatnak, még sem fut le valami okból kifolyólag. Egy átlag felhasználó talán a 2000 órásról sem hallott, nem is tudja jelezni a szerviz felé, hogy már le kellett volna mennie a tévéjén a folyamatnak, de nem történt meg. Gond esetén kinek kell bizonyítania, hogy nem a felhasználó a hibás?
Ha szóba került már a gépkocsi karbantartás, az annyiban más, hogy ott nem elektronikusan történik csak pl. az olajcsere visszajelzés, a szervizkönyvben is szerepel. Tudja igazolni a felhasználó, hogy ő megcsináltatta az előírt időszakokban. Itt pedig semmit nem tud csinálni. -
junior19
senior tag
válasz
rothfb #38022 üzenetére
Azért a te véleményed a Fisha fórumtárséval szemben azért nem nagyon mérvadó, mert te többször hangsúlyoztad már, hogy maxra felnyomott mozgásjavítással nézel mindent. Az a kép sokkal jobban hasonlít ennek a filmnek a képi világához, de aki alapból nem úgy nézi a filmeket, azt jobban zavarja ez a kép, mert nem ezt szokta meg.
Az is érdekes, hogy akik itt jelen vannak, azért valamilyen szinten foglalkoznak a képmegjelenítéssel. S itt is megoszlanak a vélemények. Nem régen egy hölgy ismerősöm felhívott, vett egy tévét, nem bírja nézni, nézzem már meg. Semmit nem tud a témáról, mi a fekete szint, mit csinál a kontraszt, csak nézi a filmeket. Be volt nála is a mozgásjavítás kapcsolva alaphelyzetben maximumra, s jelentkezett a szappanopera effektus. Ahogy kikapcsoltam tetszett neki, elmondása szerint már vissza akarta vinni.
Abban igazad van, hogyha a készítők lépnek ebbe az irányba, akkor mi felhasználók nem sok mindent fogunk tudni tenni. De azt is látni kell, hogy nem sok film jön ki így, s amik eddig megjelentek sem igazán nagy filmek voltak, semmi újdonsággal nem rukkoltak elő, csak a 60fps-el. Dvd-én egyébként ha jól láttam 25fps-el adták ki, azért ez is érdekes. -
junior19
senior tag
Ha csak a keresőbe beírtad volna az Oledfény szót, szerintem kaptál volna választ a kérdésedre.
[link] De megtettem én, remélem ha elolvasod, akkor tiszta lesz.
Egyébként emlékeim szerint 15-ös Oledfény értéket nem javasolt senki, inkább 20-30 között sötét helyiségben. Attól mert esetleg páran használják 20 alatt, az még nem ajánlás.
A 30-as Oledfény érték ad olyan 120 nits fénysűrűség értéket, ezt csak viszonyítás képen írtam.
Elnézést ha rosszul emlékeztem valamire. -
junior19
senior tag
válasz
djpundro #37509 üzenetére
Ez minden megjelenítőre vonatkozik, legyen az Oled, lcd, plazma vagy projektor. Ez az sdr videójel fekete szint értéke.
Az elnevezések gyártókként változnak inkább, nem a megjelenítő típusa szerint.
Ha jól emlékszem Philips készüléket használsz.
Ott is a fényerő ha jól emlékszem ennek a beállítására szolgál.
Nálad a kontraszt az, ami az LG Olednél az Oledfény, s a videokontraszt azonos az LG Oled kontrasztjával.
De egyébként az felel meg az LG oled fényerő funkciójának a Philipsnél, amit ha nagyon felemelsz vagy csökkentesz, akkor láthatóan befolyásolja a linkelt videót. Más semmilyen kezelőszerv nem okoz nagyon látható változást. -
junior19
senior tag
Akkor a megfogalmazás volt pontatlan.
Sötétnek tartod a képet, de 40-es Oled fény értéket írtál. A problémádra a kettő nem igazán jár együtt. Ha a fekete szinted be van zárva, akkor még a jóval magasabb oledfény érték sem megoldás rá. Viszont ha a fényerő pontosan van beállítva, akkor már lehet a 40-es Oledfény is sok lesz.
Az Rtings-es 50-es fényerő érték nálad nem biztos, hogy jó. Nálad lehet 52 vagy 53 lesz a megfelelő érték, s akkor már előjönnek a sötét részletek is, amik 50-es fényerő érték mellett nem látszanak. S ezek akkor sem látszanának, ha negyon felveszed az Oledfény értékét. -
junior19
senior tag
Szerintem kevered a fogalmakat, mivel mit kell beállítani.
Az oledfény, ahogyan a topikgazda is többször leírta már, a panel általános fényerejét szabályozza. Ezt a helyiség környezeti fényerejétől függően kell beállítani, sötét helyiségben 20-30 között, nappali körülmények között 40-50.
Ez a sötét részletekre kevésbé van hatással. Erre a fényerő csúszkát kell használni. Ha a sötét részleteket nem látod, akkor vagy a fekete szinted van bezárva, vagy a gamma értéke nem jó. De a gamma gyárilag általában jól van beállítva.
[link] Ezt az anyagot ad ki a tévén, olyan Oledfény érték mellet, ami számodra kellemes, általában használsz adott körülmények között.
Ha elindítottad a videót, a fényerő csúszkát emeld 60-ra. Ezután addig csökkents egy-egy értékkel, amikor a 2-16 értékek között nem látod a villogást, csak a 17-es oszloptól 25-ig. Az lesz a megfelelő fekete szint, s nem fogod bezárni a sötét részleteket. Nem biztos, hogy nálad az 50-es a jó fényerő érték, lehet, hogy 52 vagy 53 a megfelelő érték. Egy érték is számít.
Ezt minden forráskészüléknél meg kell csinálni, amit használsz.
Ha pedig egyáltalán nem látsz villogó oszlopokat, akkor a forrás videó kimeneti szintje nem egyezzik meg azzal, amit a tévé vár. Ezt a tévén a fekete szint ellenőrzésével, vagy a forráskészülék videókimeneti szint állításával tudod korrigálni. -
junior19
senior tag
válasz
SzlobiG #37007 üzenetére
"Mutattam már több szemnek is a képet, hogy az Eredeti, vagy a szakértői bekalibrált a jobb, egyöntetűen az eredetire szavaztak."
Csak hogy pontosak legyünk. Attól, hogy a fényerőt, kontrasztot + pár dolgot beállítasz, még nem lesz kalibrált a kijelző.
Ezeket a megjegyzéseidet sem nagyon értem. Megszeretnéd győzni a topikot, hogy az eredeti képmód a jó? Mert már többször hangoztattad. Nincs azzal baj, hogy nektek az a képi világ jön be, csak azért tudjad, hogy az nagyon messze van az eredeti videó anyagtól. Szubjektíven nektek ez jön be, nem tudjátok hogyan kellene kinézni egy képnek, nincs ezzel baj. De ne akard már azt sugallni, hogy az Eredeti képmód a jó.
Talán az összefoglalóban is le van írva, de a topikgazda is pár naponta leírja, hogy milyen anyagnál melyik képmód a legpontosabb. Biztos több olyan készüléket is kalibrált már, amilyen neked is van, s azok alapján állítja. A tesztoldalak sem véletlenül nem az Eredeti képmódot tesztelik, mert normálisan nem is kalibrálható.
Egy fél órás mérés a két képmódon megmutatná nektek is, hogy az Eredeti igen csak messze van az eredetitől.
Nem bántásként írtam amit írtam, csak annyiszor volt már erről szó, s nem értem most mit akarsz. Ha nektek az Eredeti képmód beállításai tetszenek, nézzétek úgy. De aki egy kicsit is jobban ért a videómegjelenítéshez, azt úgysem fogod tudni meggyőzni.
Jó szórakozást kívánok a készülékhez, szerezzen sok szép órát számotokra. -
junior19
senior tag
válasz
Robi BALBOA #36784 üzenetére
Tegnap linkeltem egy ellenőrző videó mintát. Nem is reagáltál rá, hogy nálad milyen. Nem filmekhez kell beállítani a dolgokat, hanem mintákhoz.
Ha az LG lenyilatkozná, hogy maximum 10-es értéken jó a képélesség, akkor azt elfogadnád? S akkor úgy néznéd? Az mennyivel lenne hitelesebb számodra?
Képbeállítással kapcsolatosan két út lehetséges. Az előírt értékeknek megfelelően vagy ízlés szerint. Ízlésre szerintem nem érdemes ajánlani semmit, mert egy fórumon azért ritka, hogy ismerjük egymás ízlését.
A képélesség helyes beállítására pedig már kaptál ajánlásokat, többet is. -
junior19
senior tag
válasz
Robi BALBOA #36749 üzenetére
[link]
Ezen letudod ellenőrizni az élességet.
Ha a vonalak mellet már nem odavaló kontúr jelenik meg, akkor már sok az élesség. -
junior19
senior tag
válasz
daneel_hu #36473 üzenetére
Következő évtől nem lesz ilyen gond, hogy a sárga problémát okozzon az 1000-es versenyek alatt, az ATP versenyek közvetítési joga az Eurosporthoz került, így minden verseny alatt piros Live felírat lesz. Nekem gyanús egyébként, hogy sok mérkőzés a Playerre fog kerülni, ott nem tudom, ugyanúgy piros színt használnak, van-e egyáltalán live jelölés.
-
junior19
senior tag
Köszi, majd elolvasom. Ha lesz kérdésem, akkor inkább majd privátban, nem akarom szét offolni a topicot.
Lehet elbeszélünk egymás mellet, s azért nem értem ezt a kifejezést, hogy a BT.1886 megegyezik a gamma 2,4-es értékkel.(Egyébként én sem szeretem a BT.1886-ot, a 2,4 pedig nekem sötét az árnyalatokban, én tévénél jobban szeretem sötétben is a 2,2-őt)
Mert én bárhol a gammáról írnak, vagy ábrát mutatnak, a szürke skála alsó részén több fénykibocsájtást kér a BT.1886, mint a másik 2. Igaz, hogy a fehérnél már 2,4. Szerintem krx21 érti, amit kérdezni szerettem volna, hogy hogyan értitek ezt.
Mert én azt látom, ha változtatom a készüléken a gamma opcióját, akkor a BT.1886 több fényt bocsájt ki az alsóbb IRE értékeknél. Ez már a fekete szint beállításánál is jól látható. -
junior19
senior tag
A BT.1886 hogy fog megegyezni a 2,4-es gammával? Amikor 5IRE értéknél 2,166 a gamma referencia érték, tehát lényegesen több fényt bocsájt ki, még a 2,2-es gammától is.
Jöhet Jánostól is a válasz, mert már nála sem értettem.
Egyébként én úgy olvastam, hogy a BT.1886-ot a televíziós anyagokra hozták létre, nem a filmipar használja. Lehet egyébként valahol erről olvasni, hogy melyik filmet mire készítették?
Mert a legjobb megint akkor az lenne, ha arra lenne kalibrálva a megjelenítő, nem pedig ahogyan nekem tetszik. -
junior19
senior tag
válasz
rothfb #34381 üzenetére
Az 1-es pontod nem igazán helyes.
Pontosan az usb 2.0 60 MB olvasási sebességre képes, amit 8 -al kell szorozni, s megkapjuk a 480 Mbit/s-ot, ami bőven meghaladja egy HDR-es BD adatsebességét is. Az usb 2.0 adatsebességi átvitele önmagában nem lehet probléma, az áramfelvétel az más téma.
Én olyan 15-20 MB-el szoktam másolni a HDD-re, s nincs gond a lejátszással.
Ha a teáltalad megjelölt 60Mb/s-t tudná az usb 2.0, akkor nagyon kevés anyagot lehetne lejátszani róla 4k hdr-ben.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SAMSUNG (SP-LSP3BLAXXE) FREESTYLE PROJEKTOR ! AKCO!!!
- SAMSUNG (QE85Q70D 215CM Q-LED SMART PRÉMIUM ! UJ MODELL! AKCIÓ!
- Onkyo, TX-7730, sztereó, erősítő, hi-fi, 2x100 watt
- Facebook csoport eladó! Hardver, laptop, TV adás-vétel lendítsd fel a vállalkozásod!
- BONTATLAN! Samsung HW-Q800F 5.1.2 hangprojektor/soundbar
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Lenovo IdeaPad 3 15IAU7 garancia 109990
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Azonnal elérhető, raktáron lévő HPE Aruba switch-ek
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest