Új hozzászólás Aktív témák
-
hypno skate
senior tag
Én speciel örülök minden olyan megoldásnak ami abba az irányba visz, hogy ne böszme nagy tápokkal legyenek tele mégnagyobb PC házak.
-
A feszultseg es az aramerosseg egyarant meghatarozza az aramutes sulyossagat. Szerintem te a valtoaram 50/60 Hz-es frekvenciaja altal okozott szivfibrillaciora gondolsz, 48V AC-hoz inkabb nem nyulkalnek vizes kezzel, de parszaz miliampernyi (mert nem egy agon fogyaszt 50-100W-ot egy videokartya) 48V DC nem lesz halalos.
Egyebkent meg milyen kepzeletbeli forgatokonyv ez? Miert nyulkal barki is vizes kezzel aram alatt levo (bekapcsolt) szamitogepbe es hova lett a tapegyseg zarlatvedelme?
-
valakky
aktív tag
Az áramütés során kialakuló áramerősség értéke a feszültség és a az áramkört záró, vele érintkező emberi test ellenállásának hányadosa lesz. Ez pedig attól függ, hogy az adott egyén bőre mennyire vezet, mekkora felületen.
nesze neked érintési feszültség meg limitfeszültség
U = I*R = 0,065 *1000 = 65 V
Ue = Ie .Re = 50 . 10 -3 . 1.10 3 = 50 V, ez egyenáram mellett 120v.
kb. ennyit tudok a szabványokról ezügyben, de bissztoss vannak más szabványok is. -
valakky
aktív tag
szerintem bárkinek, aki tanult valamennyit a témáról, lerí, hogy jóval szélesebb a vállad az arcocskádnál.
szabványok 50V-tól már veszélyesnek ítélik az egyenáramot,
konkrétan mely szabványok, azok amelyek a 120-at jelölik meg?
Az érintésvédelmi osztályok pont nem erről szólnak, hanem a szükséges szigetelésekről,, a számítógép ráadásul a II-es osztályba tartozik
a tápban mi is történik, és utána? és mihez tartoznak egybként ezek a szigetelések, csak nem feszültség értékekhez?
én kb. ennyit tudok rászánni interdimenzionálisan funkcionális analfabétákra... -
#25954560
törölt tag
egyebkent jo topik volt
-
SzaboZE
addikt
Az 50-100W-os videókártya nem miliamperekkel fog működni, de ennek igazából semmi köze az áramütés erősségéhez! Az áramütés során kialakuló áramerősség értéke a feszültség és a az áramkört záró, vele érintkező emberi test ellenállásának hányadosa lesz. Ez pedig attól függ, hogy az adott egyén bőre mennyire vezet, mekkora felületen. Minél jobban, minél nagyobb felülettel, annál kisebb az az ellenállás. Ha mondjuk elszáll egy vízhűtés és vizes kézzel tapicskolsz a 48V körül, akkor már megfelelően veszélyes helyzetbe kerülhetsz. Száraz kézzel jóval nagyobb az ellenállásod, de ha szerencsétlen az illető és az áram útja pl a szíven át megy, akkor sem lesz jó a helyzet. Ha pedig az áramütés még el is húzódik, akkor lehet számolni kémai hatásokkal is, túl a sejtroncsoló hatáson az elektrolízis során vérből kiváló gázok a szívbe jutva okozhatnak nagy bajt. A szabványok 50V-tól már veszélyesnek ítélik az egyenáramot, egy terheletlen 48V táp simán felugorhat még pár voltot, onnantól meg már "hivatalosan is" ajánlott vigyázni. Engem úgy tanítottak, hogy tiszteljem az alacsonyabb feszültségeket is, mert még mindig jobb számolni a veszéllyel, mint egyszer meglepődni... Ha ehhez hozzátesszük, hogy hány nulla előképesítés nélküli ember nyúlkál a gépekbe, minimum meggondolandó az a 48V.
Ahhoz hogy teljesen "bolondbiztos" legyen a rendszer szerintem 24-36V is elég, a 48V-ot soknak tartom, már részleteztem miért. Ez a magánvéleményem, elfogadom, ha másnak más a véleménye, de a minden érvet nélkülöző személyeskedést nem.
Valakky: nem voltál megszólítva. Akkor bírtál beleszólni csak
a témába, amikor valakiről véleményt kellett alkotni. Érezd csak magad megmondóembernek anélkül, hogy bármi okosat szóltál volna. Sajnos nem vagy képben, ha már ez a kedvenc kifejezésed. Az érintésvédelmi osztályok pont nem erről szólnak, hanem a szükséges szigetelésekről,, a számítógép ráadásul a II-es osztályba tartozik, de pont nem az egyenáramú rész miatt. A nyolcadikosok már tudják a fizikán tanultakat, hogy kb 50V már életveszélyes. [link] -
valakky
aktív tag
"Ezt jól megbeszéltétek egymást közt, veregessétek egymást vállon. Nem a feszültség, hanem az áram értéke nem mindegy. 48V egyenfeszültség"
oszt mennyi is ilyenkor az "egyenfeszültséghez" tartozó "egyenáramerősség"?
én értem, hogy az középiskolában tanultál fizikát, és tudsz szorozni, és akkor már az ilyen vakok közt mint mi, félszeműként te vagy a kiráj, aki mondjuk annyira van képben, hogy leesik a képkeretről. de szerintem ez egy külön szakma lesz... úgy is mint III. érintésvédelmi osztály, A, B, C. -
-
Aktiv hutes mellett 0 hulladekho marad a hazon belul mert kifujja hatul. Passziv hutesnel tobb mint 0 hulladekho marad, ugyanis 100%-nal alacsonyabb a hatasfoka (ha csak nem szegi meg az energiamegmaradas torvenyet), ezert jobban futi a tobbi alkatreszt. Egy aktiv hutesu 80 Plus Titanium ATX tapnal nem lesz kisebb a hulladekhoje de szerintem meg a hatasfoka sem lesz nagyobb.
-
#16939776
törölt tag
A tök komoly fél információk közé bújtatott személyeskedést azt hogy is hívják?!
Bingó!
48v dc-től és
miatta a lágy szövetben kialakuló áramtól akkor fog valaki halálos áramütést kapni, ha egyből a szívébe szúródnak azok az elektródák, vagy bele a testébe, és az illető megvárja amíg megfő valamelyik létfontosságú szerve. Mert a Bőrnek az ellenállásán keresztül továbbra sem tud akkora áram folyni, hogy az áramütés megtörténhessen!
Égési sérülésen keresztül halált úgy okozhat, ha már korábban ív keletkezett a két elektróda között és fennmaradt. És ez az ív behatolt olyan mélységbe a testbe, ott megsütött valamit, ami lét fontosságú volt.
Ennek azért kicsi a realitása ebben az adott esetben( ~1kw/48V/21A), mert a dc sínen nincs akkora feszültség >70v hogy az begyújtsa az ívet, ill. Az ívfeszültség kisebb mint a működési feszültség (letilt) vagy az ív kifejlődéshez szükséges áram nem áll rendelkezésre és szintén letilt a konverter, megszakítva az ívet. -
SzaboZE
addikt
válasz
#16939776 #29 üzenetére
Ezt jól megbeszéltétek egymást közt, veregessétek egymást vállon. Nem a feszültség, hanem az áram értéke nem mindegy. 48V egyenfeszültség simán okozhat maradandó sérülést, szerencsétlen esetben halált is, míg 230V váltakozó áram ütést is el lehet viselni akár sérülés nélkül. 12V feszültségnél viszont az emberi test ellenállása miatt ez nem történhet meg. Aki trollozott, az meg gondolkodjon el azon, hogy ésszerű reakció-e egy olyan hozzászólásra, amivel nem ért egyet.
Különösen Rhino666-nak:
"Az áram hatása emberi szervezetre több különféle paramétertől függ:
- az átfolyó II áramerősség
- az árambehatás ΔtΔt időtartama
- áramút (mely szerveken halad á, (pl. szív)
- az áram ff frekvenciája (DC-nél ez nulla)"A hozzászólásod értelmetlen volt, pont az a vicc, hogy már 48V DC feszültség mellett is lehet halálos sérülést szenvedni. A többezer volt mellé nagyon kis áramerősség párosul azokban az esetekben, amikor nem okoz halálos áramütést... Amúgy 8. osztályos fizika.
Mindenkinek azt javaslom, hogy ne fogdossa a 48V-os egyenáramot, mert bizony baja lehet tőle....
-
#16939776
törölt tag
Inkább leírom, hogy iszonyat hülyeséget írt, mert 48 v dc-tő nem hal meg egy átlagos ember, főleg nem pusztulnak el tőle tömegesen.
Mert közben olyan csekély áram folyik keresztül a testeden, hogy az még valahol az érzékelési határ közelében van.És hogy legyen viszonyítási alap dc-ac között: 120vdc-nél érzed hogy csíp, 150vdc-fölött már enyhe izomgörcsöt csinálhat a - kézfejben.
120vac elmegy a válladig, úgy ráz veled kezet, a 150vac - fölött meg már nem vicces.
400-600vdc egy kézzel izomgörcs-zsibbadás kombóval abszolválható, igaz 600v-hoz már le fogysz ülni a földre egy-két percre, hagyni fog bőven időt arra, hogy végiggondold mit rontottál el az imént..
Azt hiszem a defibrillátor is valahol 70-80vdc nél indul (legkisebb fokozat), amit egyből a mellkasodhoz tapasztanak, és bekenik az elektródákat vezető zselével, hogy folyhasson rendesen az áram a szíveden keresztül. -
-
En nem latom a gyakorlati hasznat a dolognak. Ahol kritikus a labnyom, oda picoPSU kell, ami mar evtizedek ota elerheto. Ahol meg nem, oda elfer egy teljes ATX meret is, szoval minek szoritsak ossze a melegedo allatreszeket? Esetleg SFX egy koztes megoldasnak, de az utobbiak eseten mindkettonel feature az hogy kiszallitsa a hazbol a meleg levegot, a passziv pici tap meg akarmennyire is hatekony lehet, csak futeni fogja a tobbi alkatreszt. A hatekonysagot meg eleve noveli a jo legaramlat es az alkatreszek kozotti tavolsag, szoval netto zsakutcanak tunik ez az egesz...
-
válasz
E.Kaufmann #6 üzenetére
Ebben tökéletesen igazad van.
-
#16939776
törölt tag
Azért egyre nagyobb áramingadozásokat produkáló hardvereket ráengednek arra 12V-ra, ugyan úgy kellene helyben legalább egy 3,3V-os ágat létrehozni és arra fűzni több lépésben 2,5V-ra és 1,8V a LOD-okat.
Aztán ahhoz hogy a nyers 12V to 3,3V-os DC-DC-nek legyen értelme erre kerülne, ahhoz nagyon körültekintően kell implementálni az alaplapon, és tuti hogy több helyet foglalna mint a tápban. -
SzaboZE
addikt
Ez az ATX szabvány szerintem önmaga miatt nem tud fejlődni. Meg kéne már oldani rendesen, hogy csak 12V kelljen az alaplapnak és kész, mennyivel egyszerűbb lenne az élet... Valaki régen kitalálta, hogy kell a 3.3 az 5, a 12, de tök felesleges úri huncutság a mai tápkockák korában.
-
#52931072
törölt tag
-
MrSealRD
veterán
Kissé nagyobb lelkesedésre számítottam a hozzászólások között... Végre jön a GaN tápok nagyobb teljesítménnyel. Telefon és laptop töltők szintjén már jobb a helyzet. De persze drága az még...idővel olcsóbb lesz. De a hatékonyság és ebből kifolyólag a kevesebb hőtermelés és emiatt passzív működés vitathatatlan előny lesz.
-
ttt
senior tag
válasz
E.Kaufmann #12 üzenetére
Ajjajjj
-
Semplar
őstag
válasz
fatpingvin #8 üzenetére
Én is ott ragadtam le. Kíváncsi leszek, hogy ki lesz az első ,aki majd ráerőlteti egy molex tápbenenetre.
-
zetor2000
őstag
válasz
E.Kaufmann #12 üzenetére
És hány villamost mértél meg azóta, hogy lett BSC-d?
-
Croissant
aktív tag
válasz
fatpingvin #8 üzenetére
Nagyfeszültség a hatályos szabványok és rendeletek alapján egyenfeszültségű rendszer esetén 1500V, váltakozó feszültségű rendszer esetén 1000V névleges feszültségnél nagyobbat jelent.
-
válasz
E.Kaufmann #6 üzenetére
HDPLEX 200W DC-ATX... csak sajna most Plexéknél minden out-of-stock.
-
icp1970
senior tag
Tetszik.Jó cucc.
-
fatpingvin
addikt
na, hát az a nagyfeszültségű betáp az finoman szólva nem bizalomgerjesztő. tényleg nem fért volna el rajta egy kettősszigetelésű vezeték?
-
Kell ez nekünk? Ára gondolom brutális lesz.
-
válasz
E.Kaufmann #2 üzenetére
HDPlex kínál lemezeket (pl.) SFX, ATX táp helyére a notitápok csatlakoztatásához... ide is vmi hasonló okosság kellene.
kettős szigetelése van a belső tápelvezetésnek
No igen, lehet viccelni a ződsárgával, de pl. Metis-ben is (meg minden hasonló házban) vastag szigetelt kábel fut a külső csatlakozásig. Ennyi hely azért legyen abban a házban... -
E.Kaufmann
veterán
Jaja, az lenne a jó, ha pl 3.5-ös winyó felfogatására szolgáló lyukakra lehetne felcsavarozni vagy pl ventilátor helyére, de így ebben a formában erősen barkácsolni kell, és még a gagyi kolinkban is kettős szigetelése van a belső tápelvezetésnek, ahogy egy másik fórumban megjegyezték
-
Jó kis tápnak tűnik, bár némelyek hangot adtak a hűtés hiánya miatti aggodalmaiknak.
Én meg azt nem látom, hogyan lehet rögzíteni egy normál (ITX) házban...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A vállalat a világ legkisebb ATX tápegységeként aposztrofálja a fejlesztését.
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Apple iPhone 15 Pro / 128 GB / 100% Akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z790 i7 14700KF 32GB DDR5 1TB SSD RX 6800XT 16GB Pure Base 500 White 1000W
- HYNIX 1x4GB DDR3 RAM eladó
- Intel Core i7-13700K Processzor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest