-
PROHARDVER!
ASUSTO NAS összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ugyes
senior tag
Persze lehet egyesével bővíteni. Viszont, ha csak ilyet teszel be, akkor rögtön kettőt javasol a gyártó RAID1-ben, a biztonságos működés érdekében (SSD-ről nem biztos, hogy vissza tudod hozni az adatokat elhalálozás után).
+1 javaslat: nézz rá a várható élettartamra is. A fentinek 320 a TBW-je. Nem tudom mennyi adatot teszel majd rá az SSD elméleti 10 éves élettartama alatt. Én biztosra mennék, 600 alattit NAS-ba nem vennék. A 960 GB-osom TBW-je 1750, de én túlbiztosítom magam (néha ez sem elég az is igaz) . -
Gawamatsu
Topikgazda
Nem kell ASUSTOR RAM bele.
Az egy 10-es szorzó a normál noti memóriákhoz képest.
Az én már 5 évesemben (AS6104T) sima DDR3L 1600-as memória volt (2*1GB) és ugrott bele 2*8GB.
Azzal nem kell foglalkozni, hogy szerintük mi a max. Azt a processzor határoza meg, ami esetemben egy kétmagos Celeron, ami 16GB-ig támogatja, az Asustor szerint meg 8-ig.Mondjuk kb sosem ment 2GB használat fölé, de nem is torrent bázis.
Plex megy rajta és 3 kamera és adatmentés. Plex meg nem transzkódol, mert ahhoz a NAS gyenge. Meg nem kell. -
saincz
csendes tag
-
Gawamatsu
Topikgazda
A rendszer nem egy lemezen van vagy külön tárolón.
Van az alap OS ami talán egy beépített, user által nem elérhető flash tárolón van.
Az csak a Boot és alpa dolgokért felel, maga az ADM egésze az összes lemezen megtalálható és a lemezek eltávolítása nincs hatással az OS-re. Nehéz értlmesen lefordítani:
All NAS include a flash device that stores basic ADM function image. It's only for boot-up and installation. Full ADM should store onto each disk. There is one partition that mirrors to every disk. The good thing is that ADM won't be impacted when you remove / lost most of disks. -
ugyes
senior tag
A gyári specifikáció szerint kezeli az eltérő méretű RAM egységeket.
Az SSD rajtad áll. Meg úgy minden. Az ADM3.5.1-től az nvme egységeket mint normál tároló meghajtókat lehet használni. Nálam egy 960GB-s egységre mennek a torrentek, legalább azok miatt nem csörög a vinyó.
Sokféleképpen tudod használni, mert igazából 6 meghajtód van: 2 SATA HDD/SSD + 4 m.2 nvme SSD.
Ha sok helyet foglal a torrented, akkor inkább HDD-re érdemes tenni, költséghatékonyság miatt. De minden mást tehetsz az SSD-kre.
Sőt a mentést is meg tudod oldani a NAS-on belül: létrehozol MyArchive kötetet (pl. NTFS vagy exFat fájlrendszerrel) az egyik HDD rekeszben és arra mentesz meghatározott időközönként. Ha bejelölöd azt, hogy a mentés után válassza le magát (majd a következő mentéskor kapcsolódjon újra), az kb. ugyanaz, mintha egy külső meghajtóra mentettél volna. Csak épp automatikus. A lemezt bármikor kiveheted és elviheted egy másik gépbe, a polcra, mindegy.Szerintem, bár hülyén hangozhat, meg kellene tervezned, hogy mit és mennyit akarsz tárolni, egyben, külön, stb. Aztán meglátod, hogy mivel jobb kezdened.
-
saincz
csendes tag
-
ugyes
senior tag
Igen, mindent meg tudsz csinálni, amit kérdeztél. Én mindkét formában mentettem: külön disk online, külön offline és csak a mentés idejére kapcsoltam rá és be. Az utóbbi verzió biztonságosabb, de kényelmetlenebb.
A RAM bővítést lehet megtenném most, szerintem szét kell csavarozni ahhoz a házat. Jobb ezen az elején túlesni. Minimum még 4GB-ot tennék bele (max. 16-ot kezel a processzor érdemben).Amit még megfontolandónak tartok a fő kötet m.2 SSD-re helyezése (leírás itt). A hátránya, hogy több programban alapértelmezett az 1-es kötetre telepítés. Előny lehet: mintha +1 tiszta tárhelyed marad.
-
saincz
csendes tag
Na...megrendeltem egy AS 5402T-t...
Egyenlőre egy lemezzel indítok.
A fotók,videók biztonsági mentése megoldható külső usb-s SSD-re igaz?Ezt rádugva lehet hagyni non-stop,vagy célszerű csak a mentés idejére?
Azért kérdezem,ha valami gebasz van a NAS-al(vmi műszaki hiba),arra is kihat?
A RAM,vagy M.2 SSD bővítés később is lehetséges,mikor már be van lakva a nas? -
ugyes
senior tag
A másik topikban is írtam neked: ha az egyszerűség kell, akkor Asustor. Ennek olykor lehet mellékhatása: nem/nem annyira jól tud dolgokat, mint pl. a Synology. Egy docker konténert beállítani itt egyszerűbb, mint a Synology-nál (Portainer-en keresztül, kb. a minta stack CTRL-C CTRL-V és megy). Viszont nem lesz aldomain-es myasustor.com-os DDNS címed, és szórakozhatsz a portok megadásával a webcímekben, ez viszont működik a Synology-nál (a Synology saját DDNS-ével).
Ha az általad megadott igények nem nagyon változnak, akkor mindegy melyiket veszed, csak Intel processzoros legyen, hogy bírja a sok torrentet és egyebeket.
Ha Asustort veszel, akkor arra számíts, hogy meg kell ismerned a docker-t és konténerek lelkivilágát, ahogy donat_sz is írta. Ha nem akarsz ezzel majd foglalkozni, maradj a Synology-nál. -
ugyes
senior tag
Már majdnem 3 napja üzemelek RAID5 (BTRFS) alatt. Ugyanis valamiért rákattantam, hogy bővítenem kell a tárat, mert el fog fogyni: a 2/3-a fogyott el, de az emelkedés ütemét nézve nem kell 3 év (se) mire betelik a maradék 1/3. RAID1-ben volt és tervezettem volt egy üres slotom (miért jó a 4 lemezes NAS).
Az átállást a 352-es Asustor College leírás csináltam. Igaz két lépésben kellett megtennem: SSD cache aktív volt a kötetre, azt előtte le kellett választanom. De többedszerre sem sikerült: hol elvesztette a tárhely információkat, hol RAID javításba kezdett. Levél a supportnak. A lényeg: a Docker app megfogott valamit és csak akkor sikerült leválasztani, amikor az inaktív lett (és még vagy tucatnyi egyéb gyári vagy más alkalmazás).
Az átállásról gondoltam, hogy nem 1-2 perc, de végül mintegy 51 órát tartott. Szóval sok. Háttérinfó: 12TB lemezek, amelyeken 7,4 TB adat volt, sok fénykép, illetve fénykép miniatűr (előadók, lemezeik képei, stb.)
Előtte az adatok mentése is majdnem 1 nap volt (2 példányban a fontosabbak).
Gondoltam megosztom, hátha valaki szintén ilyen pályára kerül. -
Gawamatsu
Topikgazda
A szoftver sokkal régebbi a Synology-nak és a QNAP-nak. Úgy értem elterjedtebb.
Előbbinek az az erőssége, a QNAP-nak a hardvere, az ASUSTOR-nak meg a kettő elegye.Értsd:
Synology qrva drága ugyan olyan hardverrel, mint bármelyik másik.
QNAP gyengébb szoftveresen a Synology-nál, hardverben erősebb, árban alatta van.
ASUSTOR hardveresen erősebb a Synology-nál (itt ne a top modelleket nézd, akkor kb egy szinten vannak, de az ár elég különböző), szoftveresen (itt app támogatásra gondolok) nem annyira elterjedt, de messze nem olyan sivatag mint D-Link vagy ZyXel.Alapmodellek otthonra:
- Synology DiskStation DS120j (1 lemezes)
- Synology DiskStation DS223j (2 lemezes)
- QNAP TS130 (1 lemezes)
- QNAP TS-233 (2 lemezes)
- ASUSTOR Drivestore 2 AS1102T (2 lemezes (egy lemezest már nem találtam))Összehasonlítások, amiket érdemes átnézni:
PCMAG, ZDnet, TechAdvisor... -
saincz
csendes tag
válasz
donat_sz #3582 üzenetére
Tehát beállítások szempontjából szerinted egyszerűbb a syno,mint az asus?
Én nem akarok mélyen belemerülni a dolgokba-mert nem is értek hozzá-de az a pár tétel amit felsoroltam működjön egyszerűen,és stabilan.
A 2 lemezes synology-tól kb 20e-el drágább a gen2-es asus.
Hardveresen nekem erősebbnek,és modernabbnak tűnik.
Viszont ezek szerint szoftveresen meg fordított a helyzet... -
donat_sz
senior tag
Én egy QNAP-ot nyúztam hosszú éveken át, és amikor az az egy lemezes kevés lett, leginkább ár/érték arány miatt Asustor lett. Ez bő 3 éve volt, ma már nincs annyi okom követni, hogy pontosan hol áll a piac, de akkor érzékelhetően erősebb vast lehetett jobb áron megszerezni. SW oldalról látok előnyt a Q felé saját tapasztalatom okán, de a konténerek világa ezt is közel egálra hozza, a dolgok többségét le lehet velük fedni.
Nyilván ez se lesz tökéletes, de szerintem ha valaki kevésbé árérzékeny és hajlandó kifizetni az extra árat a kényelmeért és nem akar mindent maga állítani, akkor az Syno irányába nézelődjön, ha azért racionálisan nézi a költségeket is vagy hajlandó maga beállítani mindent jól akkor én Asustor felé billenteném a mérleg nyelvét.
-
saincz
csendes tag
Sziasztok!
Már egy ideje gondolkodom nas vásárláson.
Viszont bizonytalan vagyok a márkaválasztásban.
A 3 nagy gyártó között őrlődöm.
Nézegettem a kezelő felületüket is,de mivel abszolút kezdő vagyok ebben a témában,nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb nekem.
Az az igazság,hogy a beállítások bonyolultságától tartok.
Az Asus-nál nagyon szimpatikus a gen2-es Nimbustor széria(ár/hardver szempontjából).
Milyen érveket tudnátok lerakni,hogy az Asus mellett horgonyozzak le?
Kezdetben csak ezekre használnám:
-torrent(ezt nagyban űzöm)
-telefonos képek,videók felhő tárhelye(IOS,android)
-videó streaming(egyenlőre max 4k)
-esetleg kamera rögzítés(itt olvastam,hogy 4-et támogat ingyen)
-telefonról vezérlés(be-kikapcs,torrent indítás),elérés is fontos lenne
A synology,és a qnap felhasználók száma sokkal nagyobb(legalábbis a fórum jobban pörög),de nem tudom, hogy az előny-e számomra?
Nem tudom közületek valaki használt-e már más típust is? -
Wasquez
senior tag
Van megoldás arra, hogy a nas HDMI portjának az audió jelszintjét megemeljük?
Egy HDMI RCA átalakítóval használom az erősítővel, de elég gyenge a kimenet így! -
krealon
veterán
válasz
Wasquez #3573 üzenetére
Csak hogy ne maradjanak itt fals információk:
Az APC CS illetve ES széria "Data port" csatlakozói RJ50 tipusúak. Ebben 10 érinkező van, amiből 4 db van használatban, az USB kapcsolat biztosításához.
A riasztókhoz használt akkukon T1/F1 (keskeny, 4.8mm), a szünetmentesekhez valókon pedig T2/F2 (széles, 6.3mm) csatlakozó található, mutatva a tipikus áram terhelési karakterisztikát.
-
Wasquez
senior tag
válasz
Gawamatsu #3572 üzenetére
Azon az oldalon olvastam, amit linkeltél.
Lehet, az árkategóriát már kevertem, mert az eredeti UPC pót akku volt 60 euró.
https://upsakku.hu/oldalak/Milyen-akkumulatort-tegyek-a-szunetmentes-tapegysegembe-UPS-embe-/
Majd kiderül, mit bír a tiéd, nekem az túl olcsónak tűnik! A kis 4,5Ah-ás, ami nekem kellene, 10körül volt jellemzően, amire az volt megadva, hogy ebbe a típusba való.
Nekem ilyen a data port, a másik végét tényleg USB-be kell dugni a PC-n. -
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
Wasquez #3568 üzenetére
Pedig de. Meg van adva a típusa az APC oldalon, hogy mi megy bele és olyat tettem.
CS-500-as, abba zelés ólómakku kell, élettartam 4-6 év az adatlap szerint.
Én a NAS vétele után egy évvel cseréltem, mert meghalt 20 év után.
Ilyen kell bele, 2,5kiló, de a rossz fogása miatt többnek tűnik és itt vettem. -
Wasquez
senior tag
Egy apc es 350-esem van, akku kell bele, ha nem kompatibilis, akkor feleslegesen veszem meg.
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem csináltam még ilyet!
A ups egy rendes ip csomagot küld ki, és akár a hálózaton is lehet, mondjuk a routere , vagy a NAS-ra kell kötni közvetlenül?
Így ugrik a egy lan port, hirtelen nem is tudom, hogy van e kettő rajta!? -
ugyes
senior tag
válasz
donat_sz #3548 üzenetére
Nem igazán találtam. Találtam viszont egy francia fórumbejegyzést, amely szerint a WOL és a WOW sem működik, ha nem normálisan állítottad le a NAS-t. Azaz áramszünet esetén sem indítható el WOW-wal, mert ebben az esetben az energiaellátási beállítások az elsőszámúak: ha ott az szerepel, hogy induljon újra, akkor elindul (gondolom magától). Minden más esetben nem indul és nem indítható el.
-
belashx
senior tag
Oké, így lesz. Köszönöm!
Nem volt gondom a round rubinnal, bár korántsem használtam ki a Link Aggregation előnyeit. Jó talán a load Balancing-et igen.Ha mondjuk hálózati hiba miatt nem érem el a NAS-t akkor mit tudok csinálni, hogy megpróbáljam menteni a helyzetet? Kábellel PC-re, IP-címet osztani neki, és úgy elérem? Vagy FR?
-
belashx
senior tag
válasz
Gawamatsu #3558 üzenetére
Restarttal nyilván próbálkoztam, de semmi.
Itt hiába nyitom le a felsőt, csak az Auto vagy a LAN 1 + LAN 2 opciók vannak.
Az Add gombra bökve Create VPN és Create Link Aggregation opciók vannak. Lehetséges, hogy, ha eltávolítom a LAN 1 + LAN 2-t, akkor simán csak a LAN 1 vagy a LAN 2 lesz választható, de nem mertem rányomni, mert mi van, ha nem érem a NAS-t.
Erről nincs valami infó esetleg?Itt pedig csak a link aggregation-re vonatkozó beállítások vannak. Round Robin volt az eredeti beállítás, de próbálkoztam, hátha megjavul. Nem gondolom, hogy ettől javult meg az egyik port átviteli sebessége, de mivel így jó, ne mcsesztettem tovább.
Próbáltam újratenni a FW-t, de azt nem engedte.
Ha kinullázom a NAS-t, akkor minden adatnak viszlát, ugye? Van valami mód, hogy csak a NAS beállításai álljanak alaphelyzetbe, és az adataim megmaradjanak?
ASUS AX86S a router, próbáltam kikapcsolni a link agg-t, de úgysem ajánlott fel új lehetőségeket a fentieknél.
Redditen találtam hasonló hibát az új FW-nél. Talán a következőben javítják.
-
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
belashx #3557 üzenetére
Settings, Network, Network Interfaces.
Lehet egy sima restart helyre tenné.
Volt, hogy frissítés után nem ment az egyik port, a másik igen. Azóta sem cseréltem vissza... -
belashx
senior tag
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogyan kapcsolhatom ki a link aggregationt!
AS5202T az áldozat, és nem látok rá opciót.
Csak Auto és Lan1+2 választhatóEddig jól működött, de már tegnap sem volt jó. A routeren látom, hogy 10mbites a kapcsolat mindkét portnál.
Most kihúztam az egyik madzagot, így legalább meglett az 1 gbit.
Nem tudom, melyik nap volt ADM update, de tán azóta nem jó, csak ma tűnt fel. -
donat_sz
senior tag
valami sajnos nem okés, mert a portainer teljesen nulláról szeretne indulni, hozzak létre profilt ... és ugyanígy az adguard is új telepítést akar..
a gond, hog erről nem volt mentésem, viszont a beállítások elvileg egy dedikált mappában vannak, de majd meglátom, ha elkezdek mindent visszaépíteni2-3 éve nem igazán foglalkoztam vele szóval mókás lesz újrakezdeni
szerk: ugyanazokkal a paraméterekkel létrehoztam megint a portainert és úgy néz ki mégis megvan minden
u.i. azért ezt a kört kihagytam volna -
ugyes
senior tag
válasz
Wasquez #3543 üzenetére
Cyberpower CP900EPFCLCD-m van. Ahogy cigam is írta, a külső eszközök alkalmazásban az UPS-t kiválasztva lehet megadni, hogy mennyi idő után álljon le (nálam 5 perc).
A Rendszer-Hardverben lehet megadni, hogy a leállás után mi legyen, ha visszajött az áram. Ahogy Gawamatsu is célzott rá, az előző állapot visszaállítása státuszt választva, gyakorlatilag nem történik semmi (bár lehet az új ADM verzióban javítottak rajta). Én átállítottam a Kapcsoljon be státuszra, de még (szerencsére) nem volt áramszünet (ebben a hónapban elég sok és hosszú volt, bejelentés nélkül). -
cigam
titán
válasz
sziszi-fuszi #3545 üzenetére
Valamelyik baseball-os filmben volt, hogy az Amerikából importált edzővel vitatkoznak, hogy nem így kell, meg manuel szerint nem úgy van. Végül kifakad az edző, hogy ki a fene az a Manuel, mire előveszik a "baseball manual"-t. Csak ugye nekik(japánok, koreaiak, kínaik, nem emlékszem melyik nemzet) fura volt az angol kiejtésük, ezért nem esett le elsőre neki (se), hogy a kézikönyvre hivatkoznak.
Ez így leírva hosszú, és nem is akkora poén mint a filmben volt, de azóta szoktam én is manuelnek hívni a kézikönyvet -
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
sziszi-fuszi #3545 üzenetére
A leállítás még megy, de ha az áram visszajön az előző állapot visszaállítása (gyk: bekapcs) nem. Pedig nem merül le a UPS és támogatott is.
-
cigam
titán
válasz
Wasquez #3543 üzenetére
A kompatibilis UPS-ek listájából kell választani, vagy ha megvan a kijelölt UPS, kideríteni, hogy tényleg jó barátok-e.
Plusz felcsapod a Manuel 102. oldalát. -
Gawamatsu
Topikgazda
ADM 4.2.3.RK91 ( 2023-08-23 )
Change log:
- Fixed ADM potential vulnerabilities: CVE-2023-2910 (AS-2023-009), CVE-2023-3697, CVE-2023-3698 (AS-2023-010), CVE-2023-3699 (AS-2023-011), CVE-2023-4475 (AS-2023-012).
- 1 on 1 folder synchronization can now be used for multiple folders for backup in an SMB backup job.
- SMB scheduled backup tasks can now set a frequency of repeated backups during a set backup time.
- Rsync server and SFTP are now disabled by default when initializing an ASUSTOR NAS with ADM 4.2.3.
- Browsing folders and files in ADM File Explorer now can make system resources of the client web browser normally.
- ADM now prevents users from creating system-reserved shared folder names such as "homes" or "printers" to reduce conflicts.
- Libxml2 package updated to version 2.11.4 to fix potential vulnerabilities: CVE-2023-29469, CVE-2023-28484, CVE-2022-40304, CVE-2022-40303, CVE-2022-29824, CVE-2022-23308, CVE-2021-3541, CVE-2021-3537, CVE-2021-3518, CVE-2021-3517, CVE-2020-24977, CVE-2020-7595, CVE-2019-20388, CVE-2019-19956.
- Newly supported PCIe NIC devices on ADM 4.2.3: Broadcom P210P - 2 x 10GbE SFP+. (Available on: Lockerstor 12R Pro, Lockerstor 16R Pro)
- Fixed potential security issues in Web Center, EZ Sync and ADM File Explorer.
- ADM File Explorer bug fixes.
- ADM Backup & Restore bug fixes.
- App Central bug fixes.
- EZ Sync bug fixes.
- Improved multilingual strings.
- Miscellaneous bug fixes. -
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
Kicsirics77 #3539 üzenetére
A Surveillance Center szeszélyes.
Volt mikor látta a kamerákat, van mikor ONVIF-ként sem.
Volt mikor rá lehetett kapcsolódni volt mikor nem.
Aztán a kamera saját appját keztdem el használni, majd dobtam az egész Surveillance Center-t és FTP share-be megy FTP alapú rögzítés.
Így az automata törlés (idő v hely) nem ment, de meg lett oldva időzített backuppal, sync beálítással 0 tartalmú könyvtárra.3db FosCam (2db C1 és egy G4P) kamera, ami a kompatibilitási listán is szerepelt és szerepel máig is, de mégsem megy vele.
-
poli27
veterán
válasz
Kicsirics77 #3539 üzenetére
Nekem erre rögzít 3 dahua, és egy kínai ip kamera... hibátlan 4 éve....
-
Kicsirics77
veterán
Sziasztok, érdekelne,hogy kamera rögzítés mennyire macerás?
Illetve milyen kamerákat támogat normálisan a NAS.
Köszönöm a válaszokat.
Tudom google, de dolgozom és csak 10 perc szünetem volt most -
ugyes
senior tag
válasz
GaborSin #3534 üzenetére
Nem kell létrehoznod külön kötetet a Portainerben. A konténer kötet összerendelésébe beírod, hogy a konténerben config az a hoston /share/Docker/configs/nginx
És bind-ra állítod a konténernél a típust.Nekem speciel gyorsabb stack-ként létrehozni. Az nginx pl. így nézne ki nálad:
--- version: "2.1" services: nginx: image: lscr.io/linuxserver/nginx:latest container_name: nginx environment: - PUID=1000 - PGID=1000 - TZ=Etc/UTC volumes: - /share/Docker/configs/nginx:/config
ports: - 80:80 - 443:443 restart: unless-stopped
-
GaborSin
csendes tag
köszi!
"volumes:
- /share/Docker/overseerr/config:/config" - igazából ez a gyenge pontom, amit portainerben nem tudom hogyan csinálok jól. vagy mi a feltételei, hogy működjön, a jogosultságokon kívül.röviden:
dockerhubról egy pull után - az adott container.. rendelkezzen a példában 2 mappával:-v /path/to/data/dir:/data
Olyan volume-okat szeretnék létrehozni, ahol a:
-v /path/to/setting/dir:/settings
path/to/data/dir - a nas-on lévő /Storage mappapath/to/setting/dir
pedig a nas-on lévő /Docker/configs/dockerhubprojectnevemajd pedig amikor deployolom, akkor ezt a 2 volume-ot szeretném valahol helyesen megadni a deploy valamilyen releváns mezőjében, de nem tudom, ezt hogy és hogyan kellene megadnom.
másképpen, kéne 2 volume, ami a nas /Storage és //Docker/configs/... mappákra mutat.
Azért kellene, mert több container is össze kellene dolgozzon egy adott mappával
(ez lenne a storage)
a settings pedig ugye mindenkinek külön, hogy tudjam menteni..stb(Putty-al működik az egész flow, de GUI-val azért kényelmesebb lenne. )
-
ugyes
senior tag
válasz
GaborSin #3532 üzenetére
Ha röviden leírnád, hogy pontosan mit szeretnél....
Egyébként egyszerűbb stackben megcsinálni.
Nálam így néz ki az overseerr:
---
version: "2.1"
services:
overseerr:
image: lscr.io/linuxserver/overseerr:latest
container_name: overseerr
environment:
- TZ=Europe/Budapest
volumes:
- /share/Docker/overseerr/config:/config
ports:
- 15055:5055
restart: alwaysA /share/Docker az egy megosztott fizikai könyvtár, amit korábban létrehoztál az Access Control-ban. Igazából a Portainer létrehozza a még nem létező alkönyvtárakat, amikor konténert létrehozod.
-
GaborSin
csendes tag
Sziasztok!
2 napja olvasom a portainer dokumentációkat és egyebeket és nem jutok előrébb.
Szóval segítséget szeretnék kérni
A környezet:
AS6702T
4.2.2.RI61
Portainer: latest - local environment
Amivel pedig nem jutok előrébb, hogy sem NFS, CIFS módon nem sikerül rendesen volume-ot lérehoznom (nem is ragaszkodnék ezekhez, ha esetleg ez lenne a gond) amit tovább tudnék passzolni konténereknek, mint belépési pont a pl dockerhubon írt-v /path/to/data/dir:/data ..és hasonló
, tehát a /data -t kell(ene) ugye valahová elirányítanom.
- tehát ebben a példában a /data mappát szeretném a /Storage (a nason a root
mappában a file explorerben igy szerepel, tehát /shares/Storage-ról van szó,
ami fizikailag a /volume3/Storage mappát jelenti
a dockerhub leírásban az szerepel, hogy /path/to/data/dir nem felülírható
Eddig mindenféle kombinációban próbáltam, jogosultságok rendben elvileg, de a létrejött volume (a /data példával) mount pontja mindig a volume1/.@plugins/AppCentral/dokcer-ce/docker_lib_overlay2/...számsor/merged/DockerHubProjectNeveAkármi/data
Próbáltam az ENV -et átirogatni, de ugyan ez lett az eredmény. valamiért nem találja a helyét.
//Találtam egy hozzászólást, ahol Neil Cresswell azt mondja, hogy "local environment nem enged mountpointot állítani" ( portainer/issues/1950 )
Amit eddig használtam, unraid vagy 5 évig, aztán qnap, és most az asustor.. de ez úgy fest kifog rajtam ezzel a plusz egy portainer lépcsővel.. jó lenne egy nativ VM meg container manager..
Tudna valaki segíteni, mi lehet a helyes módszer? Igazából mindent dockerben csinálnék, az nginx, syncthing és még vagy 5-8 másik dolog.. megvannak a jól bejáratott dokcerhub projectek, configok, és most kicsit lelombozott ez a probléma.
egy apró de stabilan működő hint is jó lenne, hogy pl próbáld CIFS-el de másképp..stb.
előre is köszi!
//ha sikerülne összetákolni, akkor leírnám részletesen másoknak is. azt hiszem a nasozás egyik legszebb része ez. ha. működik.
+ sry, a dockeres topicban nem találtam asustoros sajátosságokat, a leírások jelentős része nem up-to-date, itt visszaolvasva pedig láttam,hogy van aki használ(t) portainert eredményesen asustoron..
előre is köszi! -
Ginbo
csendes tag
Sziasztok, keresnék 1db lemeztálcát AS6404T-be as-tray vagy as-traylock cikkcámú. nem lehet kapni. Ha tudna valaki segíteni, megköszönném.
-
ugyes
senior tag
Szerintem reverse proxy-n keresztül tudod elérni, ha közvetlenül a NAS-on akarsz rá csatlakozni és nem az app.plex.tv-n. Nézd meg a reverse proxy beállításaidat (Szolgáltatások/Services - Reverse Proxy), illetve azt, hogy van-e DDNS beállítva a NAS-odon (Beállítások/Settings - Manual connect). A reverse proxy DDNS nélkül nem megy.
És ahogy Gawamatsu írta nézd meg, hogy a szolgáltatói eszközön vagy ha külön routered van, akkor ott az UpNP engedélyezett-e vagy a default 8022-es port engedélyezett-e. -
Sly189
senior tag
Sziasztok,
mitől lehet, hogy a NAS-ról a PC-re 20-30 MB/s el másol, PC-ről NAS-ra pedig 90MB/s környékén, ami jó lenne lefelé is...
1Gbps-es ethernet porton használom.
AS3102T V2
Laptop: Ryzen 5800H, 16GB RAM, NVMe SSD.
Router viszont a vodafone-tól kapott motyó.
Laptop volt újraindítva.
NAS-t ciki volna. -
ugyes
senior tag
Hivatalosan is megjelent a Nimbustor gen2 sorozat (AS5502T és AS5404T). Kb. majdnem a Lockerstor Gen2 specifikáció. USB-k 10Gb/s, HDMI 2.0b
Javasolt fogyasztói ár: 429EUR, illetve 599EUR -
-
whatnot
őstag
Sziasztok,
Van egy AS6602T, amiben eddig költség okok miatt csak egy disk volt. Most vettem bele egy ugyanolyat, amire azt írja, CRC hibás.
Próbálnám formázni, de sehol sincs opció rá. Guglizva azt írják, hogy a Storage Manager alatt kéne lennie egy HDD/SSD menüpontnak, ám ilyen ott nincs.
A Drive menü alatt pedig nincs formázási lehetőség, még a jelenleg működő diskre sem.
Mit tudok az új diskkel csinálni? -
gabber_79
csendes tag
Lenne egy kérdésem a szakikhoz! Eladtam a NAS-t HDD nélkül (még nálam van). Egy 2 lemezes Nimbus. Megoldottam hogy a 2 külön álló kötetből az egyik full üres legyen és az a kérdés ha kiveszem a vinyókat fogom tudni PC-ben olvasni adott esetben windows alatt vagy az üres HDD-t rakjam gépbe és leformázva másoljam át hálózaton a 4TB-nyi cuccot a nasról a pc-n lévő gépre... ezt szeretném elkerülni első körben!
Köszi a választ srácok! -
ugyes
senior tag
Egy teszt az új Flashsor12-ről.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Windows 11
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Milyen monitort vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Linux kezdőknek
- A holnap határán: itt van minden új Galaxy promóképe
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Valve Index VR Kit
- Uhh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Esport PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- AZTA! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop Ultrabook 14" -60% i7-1185G7 16/512 FHD IPS Iris Xe
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- PlayStation Plus Premium 24 hónapos előfizetés , egyenesen a Sony-tól!
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest